Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 21 października 2019

,,Nigdy więcej" Anna Zamojska

Ostatnimi czasy coraz głośniej o niewłaściwym zachowaniu duchownych. O tym też jest ,,Nigdy więcej" 

Anna Zamojska oraz jej rodzina od najmłodszych lat bardzo szanowała duchowieństwo i miejscowego proboszcza. Czy dlatego ten wykorzystał tę sytuację? Nastolatka była molestowana przez przyjaciela rodziny, autorytet, osobę, którą darzyła zaufaniem. Zaczęło się niewinnie. Od zaproszeń, gdy nikogo nie ma na plebani, od dodatkowych zajęć, czytań w kościele. Tak zyskiwał jej oddanie, w końcu nie robiąc nic złego, prawda?

Kobieta dopiero po latach postanowiła zerwać to tabu. Opowiada w formie pamiętnika o tym, jak się czuła, jak postanowiła raz na zawsze zerwać tę więź i chorą sytuację. Mówi o terapii, o pomocy osobom takim, jak ona. O niedowierzaniu, poczuciu obcości. To niezbyt długa lektura, do której przedmowę napisała znana obcojęzyczna autorka Regina Brett, której książki są tłumaczone także na język polski. Kobieta także była molestowana przez bliskiego członka rodziny, również postanowiła położyć kres temu zachowaniu.

,,Nigdy więcej" to nie jest łatwa lektura, te nigdy takie nie są. Powstają jednak po to, aby mówić o tym, co skrywa się w przysłowiowej szafie. To publikacja potrzebna, aby inne ofiary molestowania zobaczyły i przekonały się, że nie są w tym same. Pamiętajmy o tym.

3 komentarze:

 1. Bardzo chcę przeczytać tę książkę i mam nadzieję, że będzie mi to dane. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, jak piszesz, na pewno nie jest to łatwa lektura.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię ten gatunek literatury, ponieważ często mierzy się z trudnymi tematami lub bierze na warsztat równie trudnych bohaterów. Powyższa książka, to kolejna pozycja, która mam wrażenie otwiera coraz częściej pozamykane, zakneblowane lub niewidoczne drzwi...

  Żyjemy w ciekawych czasach. Na światło dzienne wychodzą rzeczy, o których nigdy nie mielibyśmy pojęcia. Szkoda tylko, że takie.

  Dzięki za recenzję, pozdrawiam! 🙂🖐️

  OdpowiedzUsuń