piątek, 23 października 2020

,,Zimna S" Justyna Chrobak


Malwina, prezeska firmy F&0, zajmującej się pozyskiwaniem niestandardowych prezentów na zamówienie, zgrywa tytułową zimną s... Jeżeli odwzajemnia uśmiech współpracowników, robi to w sposób przemyślany. Jej wiernym kompanem i najlepszym przyjacielem jest Henio, asystent, który zajmuje się najważniejszymi sprawami w firmie. Nieoczekiwanie pojawia się także Sebastian, rzekomo pracownik firmy informatycznej, mającej wdrożyć nowy program. Na horyzoncie pojawia się także Adam, do którego serce Malwiny zaczyna bić szybszym rytmem.

Okazuje się jednak, że Nevel senior zamieszany w dawne porachunki obawia się o zdrowie i życie swojej jedynaczki. Czy dawne mafijne porachunki uda się wyrównać bez udziału Meli? Justyna Chrobak przygotowała dla czytelników historię pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji, a przy tym trzymającą w napięciu do ostatniej strony. Czytając zapowiedź, miałam wrażenie, że będzie to typowa powieść kobieca, tymczasem pojawiło się tutaj dużo wątków kryminalnych, które działają pozytywnie na odbiór powieści.

Bardzo przyjemnie spędziłam czas z ,,Zimną S". Jak już wspomniałam, akcja trzyma w napięciu do ostatniego zdania. Tym bardziej więc się cieszę, że być może powstanie kontynuacja, ponieważ losy Malwiny są bardzo intrygujące i sama jestem ciekawa, w jakim kierunku pokieruje ją Justyna Chrobak. Zakończenie jest otwarte, a ja na tyle polubiłam bohaterów, że chętnie spędzę w ich towarzystwie kolejne godziny. Serdecznie polecam, jeśli szukasz dobrej, lekkiej i przyjemnej lektury na jesienne wieczory.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.       
 

 

2 komentarze:

  1. Już wcześniej zwróciłam na nią uwagę, ale nie miałam okazji czytać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie spotkałam się wcześniej z tą książką, ale nawet mnie zaciekawiła :D
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń