Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 25 listopada 2020

,,Nie byłaś grzeczna w tym roku" Anna Langner

Twórczość Anny Langner miałam okazję poznać przy okazji lektury ,,Syren". Zobacz także inne bestsellery, które można kupić w księgarni Tania Książka.


Wcześniej wspomniane ,,Syreny" to historia trzech przyjaciółek, które postanawiają wypromować małą nadmorską wioskę. Nieoczekiwanie jednak sprawy wymykają się spod kontroli, o Syrenach robi się głośno, ale bynajmniej nie w kontekście, którego by oczekiwały. Już wtedy mogłam zauważyć, że autorka stawia trafne tezy dotyczące naszego społeczeństwa, a następnie popiera je takimi że przykładami. Jak było w przypadku jej najnowszej publikacji - ,,Nie byłaś grzeczna w tym roku"?

Tym razem poznajemy Dorotę, basistkę pracującą w przytulnej kawiarni Cafe Mocca. Niestety, pensja nie wystarcza jej na to, by opłacić mieszkanie, rachunki, a przy okazji wesprzeć siostrę oraz jej siostrzeńca Krzysia finansowo. Kobieta postanawia więc do stałego repertuaru zajęć dorzucić bycie camgirl. Kto to taki? To dziewczyny, które na specjalnych stronach rozbierają się lub robią o wiele więcej w zamian za wpływające na ich konta żetony, które mogą wymienić na realne pieniądze. To właśnie tam Mademoiselle D. spędza czas wieczorami, z każdą kolejną sesją decydując się na coraz więcej...

Jak można się domyślać, Doroty nie stać raczej na apartamentowce. Jednak wśród starych bloków wyrasta właśnie jeden z nich - dla zamożnych, dla których życie jest ciągłą zabawą. Tak się przynajmniej wydaje naszej bohaterce. To właśnie w nim mieszka Norbert, bogaty snob, jak go początkowo ocenia, którego jedynym zmartwieniem jest znalezienie nowych panienek na noc. To właśnie już tutaj na zasadzie kontrastu Anna Langner pokazuje nam, czytelnikom, jak mylne bywają nasze wyobrażenia. Bo czy tylko pieniądze liczą się w naszym życiu?  A gdzie empatia, życzliwe nastawienie do drugiego człowieka. Czy każdy, kto ma dużo pieniędzy, naprawdę jest zadowolony ze swojej egzystencji?

,,Nie byłaś grzeczna w tym roku" z popularnej księgarni internetowej początkowo wydawała mi się kolejną lekką powieścią świąteczną, gdzie autorka przemyca ważne życiowe wartości, jak, przede wszystkim, pomoc bliźnim, nie bycie obojętnym na potrzeby innego człowieka. Nie obyło się także bez kilku łez wzruszenia, ponieważ to powieść o sile prawdziwej miłości, także tej w gronie rodzinnym. O życzliwości, o niesieniu pomocy, o sprawianiu innym przyjemności. Krótko mówiąc, to historia, obok której nie możesz przejść obojętnie. 

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.       
    

4 komentarze:

 1. Nie czytałam jeszcze nic tej autorki, ale dobrze, że ta publikacja jest warta uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyjemnie nastrajaja takie przygody czytelnicze, tytuł zapowiada się ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jestem przekonana, czy jest to książka dla mnie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Tytuł natychmiast sprawia, że sama zastanawiam się, na ile grzeczna byłam w tym roku, zwłaszcza w ujęciu otrzymania podchoinkowych prezentów. ;)

  OdpowiedzUsuń