Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 24 grudnia 2020

Prezentownik #2

Na ciekawą premierę zawsze znajdzie się miejsce w domu, niezależnie od tego, czy prezenty na Boże Narodzenie zostały już podarowane czy też nie. Okazji do obdarowywania bliskich jest przecież o wiele więcej.
Saga rodu Czartoryskich to opowieść o ludziach, którzy, choć urodzili się w wyjątkowej rodzinie i w wyjątkowych czasach, kochali i nienawidzili jak wszyscy inni. Bywali wielcy i podli, wierni i zdradliwi, dobroczynni i mali, rozważni i romantyczni. Ich nieprawdopodobne wręcz losy nie tyle wplatają się w historię Polski i Europy, co współtworzą ją, pozostawiając niezatarte ślady.


Ta pierwsza całościowa historia rodu Czartoryskich nie jest pracą naukową, choć rzetelnie opiera się na źródłach; nie jest słownikiem biograficznym, choć prezentuje życiorysy prawie wszystkich prominentnych członków rodziny (oraz drzewo genealogiczne ułatwiające orientację); nie jest też albumem, choć zawiera liczne piękne ilustracje.

Jest to autorska, osobista, barwna opowieść „do poczytania” – o znaczących dla historii rodziny, a równocześnie dla historii Polski osobach, o ich działalności publicznej (i jej motywach), zasługach i potknięciach, a także o ich życiu prywatnym, rodzinnym, towarzyskim.

Czytelnik, podobnie jak autorka, będzie miał sposobność odkrywania wspólnego „wyróżnika” tej rodziny, a poznawszy bohaterów – jednych polubi, do innych będzie mieć stosunek krytyczny…

Barbara Czartoryska

PRZEWODNICZĄCA RODZINNEGO ZWIĄZKU CZARTORYSKICH

HERBU POGOŃ LITEWSKA

 ~*~

Powyższa książka dzięki uprzejmości Wydawnictwa Iskry będzie dostępna na licytacjach z okazji 29. Finału WOŚP. Zachęcam do dołączenia!


10 komentarzy:

 1. Kojarzę to nazwisko hnnn myślę że się skuszę na te książkę

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka jest naprawdę pięknie wydana i na pewno znajdzie miłośników rodu Czartoryskich.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie tytuły zawsze zwrócą moją uwagę, chętnie sięgnę po książkę, to coś dla mnie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odkrywanie dziejów rodziny, jej członków, tak różnych, to zawsze coś, co w sagach najbardziej mnie przyciąga. :)

   Usuń
 4. Mój wuja uwielbia takie historie, to jego pasja i książka by mu się na pewno spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książkę znam. Jest to lektura dla miłośników polskiej historii. Pięknie wydana może być prezentem dla fanów tej literatury.

  OdpowiedzUsuń
 6. Super na prezent dla mojej znajomej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja z kolei polecam coś z drugiej strony - "Ludową historię Polski" Leszczyńskiego. Dość już książek o arystokracji, teraz czas na książki o chłopach :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Losy Czartoryskich są na tyle ciekawe, że książka pewnie wciągnęłaby mnie. Ciekawostką jest fakt, że Marynka Czartoryska, później Wirtemberska mieszkała jakiś czas w Trzebiatowie, w którym ja spędziłam 25 lat.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawią mnie zawsze losy wielkich polskich rodów. Lektura dla mnie wręcz idealna, bo lubię takie biografie z historycznym i polskim tłem.

  OdpowiedzUsuń