Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 27 grudnia 2020

Prezentownik #3

 Czas na trzecią odsłonę Prezentownika. Powiem szczerze, że nie ma książki, której sama nie chciałabym przeczytać. I to zarówno, jeśli chodzi o pozycje dla dorosłych, jak i te dla mniejszych czytelników.

,,Niegrzeczne święta"


Nadchodzą święta, Niegrzeczne święta! Znane nazwiska i historie, które rozgrzeją cię w najmroźniejszy zimowy wieczór w jednym takim wydaniu!

Czy byłaś niegrzeczna w tym roku? Zastanów się dobrze... Jedno jest pewne, zasłużyłaś na prezent! Tegoroczne święta będą różnić się od poprzednich. Tej zimy czeka na ciebie niegrzeczna antologia dziesięciu świątecznych opowiadań pióra wyjątkowych polskich autorek i jednego niesfornego autora. Nie czekaj na Świętego Mikołaja, zamów książkę już dziś i spraw sobie przyjemność!

~*~

,,Chłopiec z lasu"


Lubisz czytać kryminały, które do samego końca trzymają w napięciu?

"Chłopiec z lasu", autorstwa Harlana Cobena, to opowieść o mężczyźnie, który postanawia zaangażować się w śledztwo dotyczące odnalezienia pewnej zaginionej dziewczyny, gdyż wie, jak okropnie jest być samotnym i wystraszonym dzieckiem.

"Chłopiec z lasu" to kolejny wciągający kryminał i thriller mistrza gatunku, Harlana Cobena. Jest rok 1986. W Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo Mountain w New Jersey znaleziono dziecko. Jego stan jest tragiczny; chłopiec jest brudny, ubrany w podarte ubrania i kompletnie wystraszony. Co prawda rozumie po angielsku, ale nie odpowiada ani słowem, przez co ludzie dochodzą do wniosku, że jest kompletnie dziki. Nikt nie ma pojęcia, kim jest odnaleziony chłopiec i od jak dawna mieszkał w lesie, ani jak udało mu się tam przetrwać.

Trzydzieści lat później życie Wilde'a - dzikiego chłopca - wydaje się normalne, mimo że jego przeszłość nadal pozostaje wielką niewiadomą - także dla niego samego. Do mężczyzny dociera wiadomość o zaginięciu nastolatki, którą nie przejmuje się nikt z jej najbliższego otoczenia. Pewna ważna dla Wilde'a osoba prosi go o pomoc w odnalezieniu zaginionej dziewczyny. Jedyne co wiadomo w tej sprawie, to że była ona wcześniej nękana. Wilde mocno angażuje się w poszukiwania, ponieważ wie, jak to jest być outsiderem, który nikogo nie obchodzi.

~*~"Lockdown" to sensacyjna powieść o wielkich pieniądzach, gangsterach i epidemii wirusa - od tej wybuchowej mieszanki nie sposób się oderwać!

Do tej pory Olga walczyła wyłącznie na gruncie biznesowym - teraz, by uratować porwaną córkę, będzie musiała zanurzyć się w przestępczym półświatku. Przed nią dwa najgorsze dni jej życia.

Olga Maj jest kobietą skuteczną, wiecznie głodną sukcesu - na jej konto trafiają miliony, obraca się w towarzystwie z najwyższych sfer, wkrótce otwiera największą galerię handlową w Europie. Zawsze dostaje to, czego chce. Jednak wszystko ma swoje granice: życie czterdziestolatki zmienia się całkowicie w przeciągu niespełna 72 godzin. Jej plany schodzą na dalszy plan, kiedy świat ogarnia panika związana z epidemią wirusa. Warszawa zostaje objęta lockdownem, który uziemia Olgę wraz z innymi mieszkańcami. W tym samym czasie jej córka, Dominika, zostaje porwana, a oprawcy żądają okupu w wysokości 10 milionów.

Kiedyś dla bizneswoman taka kwota nie byłaby problemem, ale w dobie wirusa jej pieniądze są wyłącznie wirtualne. Tymczasem porywacze szybko tracą cierpliwość. Nieoczekiwanie pomoc oferuje Karol - zaufany prywatny kierowca bohaterki. Razem schodzą do warszawskiego podziemia opanowanego przez mafiozów, a jeden z nich zgadza się na udzielenie pożyczki. Olga zostaje przyparta do muru i po raz pierwszy od wielu lat ubrudzi sobie ręce...

~*~"Gambit królowej", autorstwa Waltera Tevisa, to opowieść o pasji i życiowych zawirowaniach, które wynikają z braku empatii ze strony najbliższego otoczenia.

Beth Harmon jako ośmioletnia dziewczynka trafia do sierocińca, gdzie odkrywa dwie rzeczy, które ją fascynują. Pierwsza z nich to gra w szachy, natomiast druga... to środki odurzające. Dziewczynka uczy się szachów w piwnicy, gdzie rozgrywa partyjki z dość nieprzyjemnym i gburowatym woźnym, który bardzo szybko wyczuwa, że Beth ma ogromny talent. Tabletek jednak nie bierze sama z siebie - pigułki podawane są jej i innym podopiecznym sierocińca, aby łatwiej było zapanować nad dzieciakami i utrzymać porządek.

Obie z obsesji, które zostały jej zaszczepione w domu dziecka, będą towarzyszyły jej w dalszym życiu, kiedy zostanie przygarnięta przez rodzinę adopcyjną. Beth Harmon postara się zbudować nowe życie, w którym jej nieodłącznymi towarzyszami zawsze będą szachy. Dziewczyna próbuje wspinać się na szczyty rankingów, zarówno tych amerykańskich, jak i światowych. Rozwój kariery nie jest jednak łatwy, gdyż w jej głowie na stałe zagościło pragnienie samozniszczenia, którego - ze względu na trudną przeszłość - bardzo trudno się pozbyć.

~*~Niezwykle wzruszająca opowieść o tym, że nawet w istnym piekle na ziemi, dzięki prawdziwej i niezwykłej miłości ojca i syna można mieć nadzieję. Tylko ona bowiem pozwala to piekło przetrwać.

"O chłopcu, który poszedł za tatą do Auschwitz" to oparta na prywatnym dzienniku Gustawa Kleinmanna — mieszkającego w Wiedniu żyda polskiego pochodzenia, z zawodu tapicera — opowieść o miłości, odwadze i niezwykłej sile. Wstrząsająca, smutna i ogromnie ważna.

Gdy Rzesza Niemiecka za sprawą Anschlussu dokonała aneksji Austrii, nastał początek prześladowań miejscowych Żydów, którzy zostali zmuszeni do emigracji, jednak ten "przywilej" dotyczył tylko najbogatszych, których można było doszczętnie ograbić z majątku. Mniej zamożna część żydowskiego społeczeństwa, pozbawiona pracy, przyjaciół, rozdzielona z rodziną — była zsyłana do obozów pracy. Gustaw wraz z synem Fritzem trafili do obozu w Buchenwaldzie. Tam codziennie znosili głód, poniżenia, ciężką, katorżniczą pracę i najgorsze okrucieństwa, ale mieli siebie. Ta ogromna więź ojca z synem dawała im siłę, by przetrwać piekło nazistowskich obozów koncentracyjnych.

Gdy Fritz dowiedział się, że jego ojciec trafił na listę do Auschwitz — miejsca, z którego wyjście prowadzi przez komin krematoryjny — nie miał żadnych wątpliwości, że dla Gustawa oznacza to wyrok śmierci. Podejmując iście heroiczną decyzję, w pełni zdając sobie sprawę z tego, że i ON może stracić życie — zgłosił się na ochotnika, by uniknąć rozdzielenia z ojcem — wzajemna miłość dawała im bowiem odwagę, by zejść w same czeluści piekielnych otchłani, i siłę, by to piekło przetrwać.

"O chłopcu, który poszedł za tatą do Auschwitz" porusza niczym "Tatuażysta z Auschwitz" czy "Chłopiec w pasiastej piżamie".

~*~"Niezłe ziółko" to chwytająca za serce przepiękna historia, która z pewnością zachwyci nie tylko młodych czytelników. Z tej książki z pewnością można wynieść wiele wartościowych lekcji, a przy okazji świetnie się bawić.

W opowieści Barbary Kosmowskiej poznajemy chłopca Eryka, w którego domu na dłużej zatrzymuje się Babcia Malutka. Jest to osoba, z którą chłopiec spędza bardzo dużo czasu. To właśnie ona, jak nikt inny, potrafi wysłuchać jego problemów, dobrze zrozumieć wszystkie troski, a dodatkowo także opowiedzieć bardzo ciekawe historie o dalekich krainach i niezwykłych przygodach.

Ponieważ życie często nie układa się tak, jak byśmy tego chcieli, w pewnym momencie Babcia Malutka odchodzi, a świat Eryka pustoszeje. Trudne momenty zaczynają władać jego życiem, a chłopiec nie może od nich uciec, nawet do ukochanego domku na drzewie. W pewnym momencie jednak okazuje się, że mądrość i wartości, które wpoiła mu babcia, pozwalają odnaleźć się w świecie, zdobyć poczucie własnej wartości i zyskać nowych przyjaciół.

"Niezłe ziółko" to wzruszająca książka, która pozostaje w pamięci jeszcze długo po odłożeniu jej na półkę. Mądra i zabawna, porywa humorem oraz lekkością narracji. Chociaż przeznaczona jest dla dzieci w wieku szkolnym, z pewnością zachwyci także wielu starszych czytelników.

~*~

Jeśli Ty i Twoje dziecko nie znacie jeszcze Pucia, najwyższy czas sięgnąć po lekturę z tej serii!

Radosna historia na początek dnia wprawi w dobry nastrój każdego malucha. Czytaj i oglądaj piękne ilustracje razem ze swoją pociechą!

Głównym bohaterem książeczki "Pucio mówi dzień dobry" jest kilkuletni chłopiec, który z radością rozpoczyna nowy dzień. Autorka przedstawia proste scenki, które są obecne w życiu każdego małego czytelnika. Bohater wstaje rano, wita się z rodziną: mamą, tatą, siostrą Misią i maluchem Bobo. Następnie chłopiec myje ząbki, ubiera się, zjada posiłek i karmi swoje zwierzątka. Obserwuje swoje otoczenie i poznaje świat. Rutyna dnia powszedniego opisana jest w sposób zwięzły i przystępny dla najmłodszych.

Twoja pociecha może wcielić się w Pucia i naśladować wykonywane przez niego czynności, a także powtarzać słowa i zdania, dzięki czemu będzie doskonalić wymowę, poznawać reguły gramatyki ojczystego języka oraz rozszerzać słownictwo. Kolorowe, przyciągające uwagę ilustracje sprawią, że do tej książeczki dziecko będzie chciało wciąż powracać. Ponadto dla rodziców i opiekunów autorka przygotowała zestaw praktycznych wskazówek, który pomoże uczynić ze wspólnego czytania okazję zarówno do nauki, jak i do zabawy.

Dla najmłodszych, uczących się dopiero wymawiać pierwsze sylaby, odpowiednie będą książeczki "Pucio mówi pierwsze słowa" oraz "Co robi Pucio?", natomiast dla przedszkolaka doskonałym wyborem okaże się "Pucio na wakacjach" lub "Pucio umie opowiadać". Starsze dzieci mogą również sięgnąć po "Wierszyki ćwiczące języki" oraz "Z muchą na luzie ćwiczymy buzię".

~*~


“Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem” to nowość dla miłośników Pucia!

Niewielka kartonowa książeczka adresowana do dzieci już w pierwszym roku życia. Wprowadź swoje maleństwo w świat mowy z tym sympatycznych bohaterem.

Pucio jest sympatycznym maluchem, bohaterem kilku książek wspomagających rozwój mowy. Chłopczyk ma rodziców, starszą siostrę Misię i młodszego brata Bobo. Oprócz tego ma też babcię, dziadka, ciocię, psa i kota. Ulubionego bohatera najmłodszych czytelników poznajemy tym razem podczas wykonywania czynności, które lubi każdy maluch. Wiąże się to z powstawaniem rozmaitych dźwięków, które - naśladowane przez dziecko - stanowić będą pierwszy krok w rozwoju mowy. Książka zachęca do kreatywnej zabawy z maluchem, a sięgając do takich dźwięków, jak samogłoski, proste sylaby czy onomatopeje, doskonale stymuluje rozwój mowy dziecka. Przedstaw swojej pociesze nowe przygody ulubionego bohatera razem z książeczką “Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem”.

W tej małej książeczce mnóstwo jest prostych sylab, samogłosek i wyrazów dźwiękonaśladowczych. To one są naturalnym pierwszym krokiem w nauce mówienia. Dziecku, które właśnie zaczyna mówić, najłatwiej wypowiadać onomatopeje, dlatego tak często zastępuje nimi nazwy rzeczy czy zwierząt. Każdy rodzic szybko pozna swoisty słownik malucha, a mądry rodzic sięgnie po książeczkę zachęcającą do wypowiadania sylab ćwiczących aparat mowy.

Oglądając ilustracje wraz z dzieckiem, szybko zaprzyjaźnicie się z Puciem i dacie się wciągnąć do wspólnej zabawy. Możecie dotykać poszczególnych rysunków, odczytując zapisane na nich dźwięki, wspólnie z dzieckiem powtarzać gesty wykonywane przez Pucia. Wyraźnie intonując i zabarwiając emocjonalnie swoje wypowiedzi zwrócicie uwagę malucha i zachęcicie go do naśladowania.

Dla najmłodszych czytelników autorka przygotowała również publikację “Co robi Pucio?”, natomiast więcej wyrażeń dźwiękonaśladowczych, stanowiących nieodzowny element rozwoju mowy, znalazło się w książce “Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych”. W serii ukazały się również “Pucio mówi pierwsze słowa”, “Pucio i ćwiczenia z mówienia czyli nowe słowa i zdania” oraz “Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków”.

~*~Tym razem Kicia Kocia spędza dzień z babcią, która proponuje swojej wnuczce wspólne przygotowywanie posiłku. Kotka, nim zajmie się gotowaniem, wykona kilka niezwykle ważnych czynności: schowa do pudełka klocki, którymi się bawiła, odłoży książki na półkę z książkami oraz wszystkie zabawki na swoje miejsce. A gdy już posprząta, dokładnie umyje ręce, gdyż babcia mówi, że to bardzo ważne. Następnie Kicia Kocia wspólnie z babcią ugotuje zupę i upiecze ciasteczka. By tak się stało, kotka najpierw wymyje warzywa, a potem, pokrojone przez babcię, wrzuci je do garnka. Następnie dowie się, że do pieczenia ciastek potrzebne są: mąka, cukier, jajka i masło, ale także wałek oraz stolnica. Samodzielnie odmierzy wszystkie składniki, z których babcia zagniecie ciasto. Pozna też zasady bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać w kuchni, by się nie poparzyć.

"Kicia Kocia gotuje", podobnie jak inne książeczki z serii o przygodach rezolutnej kotki, pomaga najmłodszym poznawać świat i oswajać nowe sytuacje, a także edukuje. Narysowana prostą kreską i napisana przystępnym językiem, niesie za sobą przesłanie, które może być okazją do wielu pouczających rozmów z maluchem.

~*~Pierwsze pójście do przedszkola dla każdego malucha, jak i rodzica bywa bardzo stresujące. Dzięki książeczce "Kicia Kocia w przedszkolu" dzieci dowiedzą się, jak wygląda typowy dzień przedszkolaka i zrozumieją, jak miło można spędzić tam czas.

Jest poniedziałek i Kicia Kocia wstaje wcześnie rano, bo musi szykować się do przedszkola. W szatni dziewczynka spotyka swoich przyjaciół i żegna się ze swoją mamą. Dzieci razem idą do sali zabaw, gdzie czeka już na nich Pani przedszkolanka. Z książeczki dowiadujemy się, co maluchy robią przez cały dzień i jakie zadania do zrobienia przygotuje im Pani, a także co dzieci jedzą na drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Kicia Kocia jest bardzo zadowolona z pobytu w przedszkolu, bo jest tam miła Pani oraz jej koleżanki i koledzy, z którymi może się pobawić. Dzięki temu wie, że nie ma czego się bać, kiedy zostaje bez rodziców.

~*~Wybierasz się po raz pierwszy ze swoim dzieckiem do stomatologa? A macie już za sobą nieprzyjemne wspomnienia związane z taką wizytą? Nie martwcie się! Na następną możecie wybrać się z Kicią Kocią, bo ona również jest umówiona do dentysty.

Dla bohaterki książki to pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym. Jest zdenerwowana i lekko się obawia. Oczywiście jest również ciekawa tego, co wydarzy się na miejscu. Starannie przygotowuje się do tego wydarzenia. Myje swoje zęby, aby pani doktor mogła ocenić, czy są zdrowe. Jak wypadnie wizyta? Czy Kicia Kocia rzeczywiście miała się czego obawiać? Tego dowiecie się już z książki.

~*~Powieść angielskiego pisarza Hugh Loftinga Doktor Dolittle i jego zwierzęta należy do światowego kanonu literatury dla dzieci.

Opowiada o przygodach niezwykłego bohatera – doktora Johna Dolittle’a, zawsze pogodnego i życzliwego przyjaciela zwierząt, ikonki świata dziecięcej kultury i wyobraźni. Doktor Dolittle nie tylko kocha zwierzęta. Od kiedy papuga Polinezja nauczyła go języka zwierząt, przestaje leczyć ludzi, by poświęcić się wyłącznie leczeniu zwierząt i niesieniu im pomocy. Doktor Dolittle na co dzień spędza czas na rozmowach i zabawach z psem Jipem, prosiątkiem Geb-Geb, sową Tu-Tu, kaczką Dab-Dab i wieloma innymi przyjaciółmi, nawet z białymi myszkami mieszkającymi w fortepianie i ze złotą rybką pływającą w ogrodowym stawie. Nic dziwnego, że kiedy afrykańskie małpy potrzebują pomocy, zwracają się właśnie do doktora Dolittle. Niestrudzony opiekun zwierząt wyrusza wraz ze swoją wierną gromadką w daleką i pełną przygód.

~*~

Wszystkie powyższe książki dzięki uprzejmości Księgarni TaniaKsiazka.pl będą dostępne na licytacjach z okazji 29. Finału WOŚP. Zachęcam do dołączenia!


15 komentarzy:

 1. Sporo ciekawych publikacji, Kicię Kocię polecam, a książeczek o Puciu jestem ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lockdown czytałam i mi się podobała coś innego od tego co się zazwyczaj czyta. A Niegrzeczne święta czekają na mnie na półce :)
  Kicia kocia to idealna książka dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kicia Kocia jest super :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oooo najlepsze na relaks sa te dla dzieci z Ziółkiem :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Dużo ciekawych książeczek. Ta seria Kicia kocia jest super. Sama chętnie bym ją przeglądnęła.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy wybór książek. Część z nich czytałam i mogę polecić z czystym sumieniem.

  OdpowiedzUsuń
 7. niegrzeczne święta i lockdown bardzo chętnie bym sobie przeczytała :) może uda się jeszcze w tym miesiącu

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę tu dużo fajnych pozycji :) Sama znam tylko wspominaną książkę Chłopiec w pasiastej piżamie i chętnie poznałabym O chłopcu, który poszedł za tatą do Auschwitz.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam książkę Cobena i przyznam szczerze, że jestem nią zawiedziona.

  OdpowiedzUsuń
 10. Niegrzeczne książki czytałam i wszystkie opowiadania mi się podobały. Innych książek nie znam

  OdpowiedzUsuń
 11. niektóre pozycje już mamy, inne na pewno mieć będziemy ;-) Bardzo lubimy Kicię Kocię i Pucia, także czekamy na nowe książki z tych serii :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Gambit to serial, o którym ostatnio jest głośno, ale jeszcze nie udało mi się go obejrzeć. Musze się zdecydować.

  OdpowiedzUsuń
 13. Widzę tu trzy książki, które z chęcią zobaczyłabym i u siebie czy dzieci na półce: "Niezłe ziółko", "O chłopcu, który poszedł za tatą do Auschwitz" i "Gambit królowej".

  OdpowiedzUsuń
 14. Uwielbiam dostawać książki w prezencie, nawet jeśli nie są do końca trafione, to i tak cieszę się ze spotkan, na które sama pewnie bym się nie zdecydowała. :)

  OdpowiedzUsuń