Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 2 stycznia 2021

,,Dwa dni w Paryżu" Jojo Moyes


Autorka, której powieści podbijają serca czytelniczek, a liczne przekłady i miana bestsellerów są tego najlepszym przykładem. Wierzę, że twórczość Jojo Moyes nie jest Ci nieznana. Ja kojarzyłam nazwisko, jednak dopiero ,,Dwa dni w Paryżu" otwierają moją znajomość z piórem pisarki. Powiem szczerze, że jestem niezwykle zadowolona. Po tekście wręcz się płynie. Zupełnie więc nie dziwię się, że fani Moyes wyczekują na każdy kolejny tytuł i przekład w Polsce. Poznajcie moją opinię o najnowszej publikacji, jak zwykle wydanej nakładem wydawnictwa Znak.

O Nell Simmons można wiele powiedzieć, ale z pewnością nie to, że cechuje ją spontaniczność. Określone kanapki w konkretne dni tygodnia, wypisywanie za i przeciw, sporządzanie list, trzymanie się harmonogramu. Pewnie dlatego jej przyjaciółki - Trish, Magda i Sue nie mogą uwierzyć, gdy okazuje się, że zamiast dorocznego babskiego wyjazdu do Brighton wybiera romantyczny weekend w Paryżu, ze swoim chłopakiem, Pete'm Welshem, który... nie zachowuje się w porządku wobec partnerki. Przed Nell więc wyjazd pełen wrażeń, przygód i niespodziewanych zwrotów akcji oraz spotkań. Czy podróż do Miasta Zakochanych sprawi, że jej życie odmieni się diametralnie?

Ta historia zajmuje ok. 150 stron z 350. Myślałam, że dalsze opowiadania, które wyszły spod pióra autorki będą nawiązywać do historii Nell, jednak okazało się, że są one zupełnie ze sobą niezwiązane. czy to źle? Zależy jak na to spojrzeć. Dzięki temu zabiegowi możemy poznać także inne historie - jedne krótsze, inne dłuższe. Wszystkie je jednak cechuje jedno - różne oblicza miłości i relacji międzyludzkich. Przeczytamy o malarzu, którego praca po 100 latach ma wpływ na podróż poślubną pewnej młodej pary. 

Poznamy historię kobiety, która zrywa więzy przed Bożym Narodzeniem i oddycha pełną piersią. Jest tego o wiele, wiele więcej. Bohaterowie są wyraziści, różnorodni, w każdym z nich możemy odnaleźć cząstkę siebie. Jest to fantastyczna lektura na wolne popołudnie, czy wieczór. Jestem przekonana, że nie przejdziesz obok tych historii obojętnie. A ja, no cóż. Zaczynam rozglądać się za kolejnymi powieściami Jojo Moyes, bo jeśli są choć trochę tak porywające, jak ,,Dwa dni w Paryżu", to jestem pewna, że nie będzie to czas stracony. 

    

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka. 
 

8 komentarzy:

 1. Słyszałam wcześniej o Moyes, ale jakoś nie miałam okazji czytać. Lubię takie lekkie, obyczajowe historie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałam ze dwie trzy ksiązki, ale jednak przekonałam się, że to nie dla mnie, ale dla młodszych. :)

   Usuń
 2. Myślę, że ten zbiór opowiadań autorki mógłby przypaść mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przepadam za zbiorami opowiadań, a poprzednie książki autorki nie zachwyciły mnie aż tak, bym chciała sięgnąć po tę, więc raczej sobie odpuszczę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię książki tej autorki i po ten tytuł również chcę sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z książkami tej autorki w moim przypadku jest różnie. Jedne mi się podobają, drugie mniej. Tej jeszcze nie czytałam.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 6. Tytuł może spodobać się mojej córce, podsunę pomysł spotkania z ksiązką. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja mama uwielbia książki autorki, ale to niestety nie jest mój klimat czytelniczy ;)

  OdpowiedzUsuń