Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 24 lutego 2021

,,Co komu pisane" Maria Ulatowska, Jacek Skowroński

Szczerze mówiąc, nigdy wcześniej nie miałam styczności z duetem Ulatowska & Skowroński, jednak po przeczytaniu ,,Co komu pisane" chcę więcej. Zdecydowanie!


Maria Ulatowska i Jacek Skowroński stworzyli coś tak dobrego, że aż chce się więcej. To nie pierwsza wydana dotąd publikacja w takiej konfiguracji. Czytelnik może zapoznać się z serią stworzoną przez pisarzy, jak i pojedynczymi historiami. Do tych drugich zalicza się wydane w ostatnim czasie ,,Co komu pisane". Poznajemy dr Tomasza Bocianowskiego, ginekologa, który postanawia przenieść się na spokojne osiedle działek, gdzie rzekomo nic się nie dzieje... Do czasu, gdy pewnej nocy wydaje mu się, że na jego posesji pojawia się trup. Jakie grzechy skrywa szanowany lekarz? Kto chce zemścić się za jego postępki z przeszłości?

Początkowo byłam przekonana, że będzie to kolejna powieść obyczajowa, z której niewiele więcej wyniosę poza przyjemnie spędzonym czasem. Okazało się jednak, że byłam w ogromnym błędzie. Maria Ulatowska i Jacek Skowroński za główną linię tematyczną powzięli ogródki działkowe i piosenkę, mówiącą o tym, że nic się nie dzieje. No czasem, spotka się trupa albo niemowlę zakopane w grządce po groszku. Ale poza tym.. zwyczajne wiejskie życie, pełne ploteczek i swobodnej egzystencji.

,,Co komu pisane" to kawał dobrej literatury z wątkiem detektywistycznym. Do samego końca czytelnik nie może domyślić się lub jest mu nadzwyczaj ciężko, dlaczego bohaterowie zachowują się w określony sposób. To historia dr Bocianowskiego, który otoczony sąsiadkami i krewnymi, nie zdaje sobie sprawy, jak przebiegłe i pamiętliwe mogą być kobiety. Jednak to nie one są jego jedynymi wrogami. Kto zdecydował się nastraszyć Bocianowskiego? Przekonajcie się o tym sami. Zaręczam, że nie będzie to czas stracony!

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka.
 

12 komentarzy:

 1. Miałam okazję wcześniej o niej słyszeć, dobrze, że to taka wciągająca lektura.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Recenzja zachęca, zatem warto uwzględnić książkę w planach czytelniczych. :)

   Usuń
 2. Bardzo ciekawa recenzja. Mam ochotę przeczytać tą książką, ale i inne tej pary autorskiej. Lubię od czasu do czasu sięgnąć po literaturę detektywistyczną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powieści detektywistyczne fantastycznie pozwalają mi się zrelaksować, lubię, kiedy pisane są przez dwóch autorów, trochę dodatkowej zabawy mam w odgadywanie udziału ich w poszczególnych fragmentach. :)

   Usuń
 3. Juz od jakiegoś czasu mam chrapkę na spotkanie z tą powieścią, chętnie wejdę w jej klimat. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Planuję sięgnąć po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie polubiłam się z pioórem Marii Ulatowskiej więc i tę książkę odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 6. mnie wątek detektywistyczny odpycha, jakoś nie mogę znieść tego napięcia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przyznaję, że ta pada autorska ciągle przede mną, ale kto wie, może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie miałam przyjemności zapoznać się z piórem tej autorki, ale może się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Recenzja bardzo mnie zaciekawiła, książka wydaje się interesująca. Zapowiada się miłe czytanie

  OdpowiedzUsuń
 10. a zastanawiałam sie nad tą ksiązką. Może jednak się skuszę. Ale najpierw muszę się wygrzebać z innych recenzji, bo na wsyztsko brakuje czasu. Kinga

  OdpowiedzUsuń