Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 7 lutego 2021

,,Droga na szczyt" Ewelina Dobosz

 ,,Droga na szczyt" otrzymana z Taniejksiazki.pl to moje pierwsze dłuższe spotkanie z twórczością autorki. Sprawdźcie też inne nowości w księgarni.    Mogłoby się wydawać, ze ostatnio wiele publikacji poświęconych zostało mafii i ich zależnościom z wybieranymi przez przełożonych kobietami. Tymczasem jednak pojawia się nowa ścieżka fabularna - wspinaczka. Ostatnio miałam okazję zapoznać się z naprawdę rewelacyjną ,,Liną" Sary Antczak, którą serdecznie polecam Twojej uwadze. Na pochwałę zasługuje także najnowsza powieść autorstwa Eweliny Dobosz, a konkretnie jej ,,Droga na szczyt". Jak wspomina autorka, do jej pisania przygotowała się bardzo rzetelnie - oglądała reportaże, czytała książki, a także skorzystała z własnych doświadczeń odnośnie miłości do gór.

Zdobyli kolejny szczyt Korony Ziemi. Brawa, niedowierzanie, brzmi jakby wystarczyło pstryknąć palcem i sukces już był w zasięgu ręki. O trudnościach przekonać miał się Daniel Terlecki, szef wyprawy Terlecki Adventure, który w czasie wspinaczki na K2, zamierzając się oświadczyć ukochanej Beacie, nieoczekiwanie traci ją z oczu i... dalszego życia. Po tragedii wycofuje się z życia wspinaczki, do momentu, aż razem z przyjaciółmi - Markiem Makłowiczem i Rafałem Skórskim postanawiają zdobyć ostatni szczyt - ośmiotysięcznik Mount Everest. To właśnie wtedy trafiają do firmy prowadzonej przez Liwię Sosnowską oraz jej narzeczonego Roberta, by pozyskać sponsora na wyprawę. Kobieta zgadza się pod jednym warunkiem - przekażą pieniądze, jeśli wyruszy razem z nimi!

Muszę przyznać, że wcześniej nie miałam większej styczności z twórczością Eweliny Dobosz, jedynie przy okazji opowiadania w antologii. Nie wiedziałam więc czego mogę się spodziewać. Przewidywałam, że może to być kolejna historia, która zakończy się happy endem. Tymczasem ,,Droga na szczyt'' to powieść, która przetyra Cię emocjonalnie. Historia, od której nie będziesz mógł się oderwać. Uczucie, które pokona wszelkie przeszkody. Na szczęściu bohaterów stanie jednak skomplikowana i dość długo niejasna przeszłość samej Liwii Sosnowskiej. Co takiego ukrywa właścicielka świetnie prosperującej firmy z oświetleniami? Jednego jestem pewna, gdy poznasz tę historię, na aspekt wspinaczki i handlu żywym towarem spojrzysz zupełnie inaczej. Ewelina Dobosz stworzyła książkę, po której już nic nie będzie takie samo. Ale czy gorsze? Z pewnością nie.
 
Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka. 
 

10 komentarzy:

 1. Skoro ta książka jest aż tak dobra to na pewno będę miała ją na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tytuł podsunę mojej córce pod rozwagę, może ją zainteresować. :)

   Usuń
 2. Ksiązka otrzymała bardzo wysoką ocenę, więc z pewnością warto po nią sięgnąć

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy chyba jakąś inną powieść autorki w bibliotece. Chętnie sprawdzę, jak pisze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mnie interesuję ta książka i na pewno kiedyś zakupię i przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ale dawno nie słyszałam słowa przetyra, mi sama autorka gdzieś się o oczy obiła, ale nie miałam okazji jej czytać

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę, że przyjemne czytanie za Tobą, przyjemnie trafić na tytuł sprawiający tyle radości. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam autorki ani książki. Ale skoro podobała Ci się ta powieść to wszystko dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wysoka ocena zdecydowanie zachęca do sięgnięcia po książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń