Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 17 marca 2021

,,Kiedy Katie poznała Cassidy" Camille Perri

 ,,Kiedy Katie poznała Cassidy" otrzymana z Taniejksiazki.pl to pierwsza powieść tej autorki, z którą miałam okazję zapoznać. Sprawdźcie też inne bestsellery w księgarni.   
 
 

Urodzona i wychowana w latach 90. XX wieku pamiętam pewien dysonans, kiedy społeczeństwo z pewnością do tolerancyjnego aż w takim stopniu jak dziś nie należało. Co za tym idzie, także kwestia homoseksualizmu była traktowana po macoszemu. Gej, lesbijka? Te pojęcia były traktowane niczym wybryki natury. Tymczasem niezależnie od orientacji seksualnej to są normalne osoby, które tak jak my mają uczucia i można je zranić niesprawiedliwym traktowaniem. Nie powiem, że dziś jest kolorowo, jednak z pewnością ich obecność nie wzbudza już takiego poruszenia, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Z tego też powodu niezmiernie cieszę się, że i ten temat został poruszony w literaturze.

Uczyniła to np. Camille Perri w powieści ,,Kiedy Katie poznała Cassidy" wydanej w tym roku nakładem Wydawnictwa Kobiecego. Poznajemy Katie Daniels, zajmującą się prawem finansowym w Dorchester Nevins Dunn. Podczas jednego z biznesowych spotkań jej ,,rywalką" jest elegancko ubrana i przyciągająca wzrok Cassidy Price. Kobieta od razu wpada w oko Katie, jednak nie dopuszcza ona do siebie możliwości, że mogłaby być lesbijką. Jak to? Przecież niedawno zakończyła kilkuletni związek z w pełni heteroseksualnym i zapatrzonym we własne potrzeby i publikę Paulem Michaelem. Katie daje sobie jednak przyzwolenie na odkrycie swojej prawdziwej natury. Czy okaże się, że jej znajomość z Cassidy wpływie na wyższy poziom zaangażowania? Przekonajmy się.

Muszę przyznać, że początkowo z pewną dozą dystansu sięgnęłam po tę publikację, sama nie wiedząc, czego do końca się spodziewać. Szybko jednak okazało się, że Camille Peri nie stworzyła publikacji wychwalającej związki homoseksualne, ani też takiej, która je potępia. Przedstawia perspektywę lesbijki, rodziny z tradycjami, jednocześnie dając czytelnikowi wybór, po której ze stron się opowie. Tak jak każdy ma prawo do swobodnego wypowiadania swoich opinii na dowolny temat, tak samo ma prawo być w związku z wybraną przez siebie osobą. Niezależnie, czy będzie to związek osób tej samej płci. Dużą rolę odgrywa także klub dla lesbijek, w którym poznajemy troskę o koleżanki. Bohaterki są zróżnicowane, ale tak naprawdę pragną tego co my - miłości, akceptacji, zrozumienia. Dajmy im to, nie tylko na kartach literackiej powieści. 

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka. 
 

11 komentarzy:

 1. Temat bardzo na czasie i w pewnych sferach dość kontrowersyjny. Dobrze, że autorka go podjęła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ludzie są różni, różne mają potrzeby, różne spojrzenia na świat i bliskie relacje, wiele osób takich właśnie książek poszukuje, dobrze, że powstają.

   Usuń
 2. Przyznam, że zupełnie nie wchodzę w takie klimaty, nie potrafię się przy nich zdobyć na nuty ekscytacji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję nowego wpisu i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. chyba takie publikacje są w naszym kraju bardzo potrzebne żeby chociaż oswajać się z tematem :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele w tej materii jest jeszcze do zrobienia nie tylko w naszym społeczeństwie.

   Usuń
 5. Nie znam tej autorki, książka ta mnie nie zaciekawiła.

  OdpowiedzUsuń
 6. Podoba mi się, że temat gender i lgbt co raz częściej pojawia się w książkach. To znak, że zaczyna to być powszechnie uznawane za normalne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pod warunkiem, że faktycznie temat zostaje właściwie przedstawiony, zdarzają się koszmarki płynięcia na fali.

   Usuń
 7. Zdecydowanie nie moje klimaty, to co na co dzień wybieram to literatura faktu lub bezpośrednio związana z moim zawodem ;)

  OdpowiedzUsuń