Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 18 marca 2021

,,Outpost" Dmitry Glukhovsky

Dmitry Glukhovsky to nazwisko kojarzone przez wielu czytelników. ,,Outpost" jest pierwszą lekturą jego autorstwa, z którą miałam okazję się zapoznać.  

Wizja świata oddzielonego od innych mieszkańców już miała być rzeczywistością. Nieco ponad 100 ludzi wraz z dziećmi zostało zamkniętych niemalże bez szansy ratunku za mostem. Od kilku miesięcy nie dopływały zapasy żywności, mimo, że obiecywano, że to się zmieni. Osoba dowodząca mieszkańcami starała się robić wszystko co możliwe. Mężczyzna nie był jednak w stanie wpłynąć na tych, którzy mieli przysyłać zapasy. Czy to miał być ich koniec? Niekoniecznie. Może jednak komuś udało się przedostać w jedną lub drugą stronę?

Nie czytałam nic tego autora, więc nie mam porównania, w jaki sposób ta pozycja wypada na tle innych publikacji. Za wiele to się tutaj nie dzieje, jednak całość czyta się sprawnie. Dmitry Glukhovsky starał się by jego powieść trzymała w napięciu i mu się to udało. Na uwagę zasługują także dobrze wykreowani bohaterowie. Nie są oni czarno-biali, mają swoje słabości, marzenia. Pojawia się także wątek osób zmarłych. Całość została dobrze skonstruowana, od samego początku czuć niepokój, mrok, który nasila się z każdą kolejna stroną.

,,Outpost" to powieść na jedno dłuższe czytanie, która sprawia, że jesteśmy ciekawi, jak zakończy się cała historia, izolacja, czy komuś uda się dotrzeć za most, o co w tym wszystkim chodzi. Dmitry Glukhovsky ma bardzo bogaty dorobek literacki, więc nie wykluczam, że w przyszłości zapoznam się z innymi lekturami jego autorstwa.  

13 komentarzy:

 1. Jestem bardzo ciekawa, jakie ta książka wywarłaby na mnie wrażenie. Nie czytałam jeszcze nic tego autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Autor nic mi nie mówi, ale recenzja jest bardzo zachęcająca. Myślę, ze mogłaby się skusić na czytanie

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem bardzo ciekawa książki, czekam na nią, wiele sobie obiecuję po tym czytelniczym spotkaniu. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Syn też juz się szykuje na tę przygodę czytelniczą, ciekawie będzie wymienić się z nim wrażeniami. :)

   Usuń
 4. Mam wrażenie, że książki apokaliptyczne są ostatnio na topie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam tego gościa, jego twórczość, książki oraz gry!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam jeszcze ani o tej książce ani o autorze. Tego typu literatura raczej mnie nie interesuje, choć też mam wrażenie, że takie książki są ostatnio na topie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przyznam, że temat jest dość intrygujący. Chętnie przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 8. Ne da końca to moje klimaty, ale nie mówię stanowczego nie tego typu książkom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to zaskakujące, że jednak dopuszczać myśl przygody w tym klimacie, zawsze stanowczo opowiadałeś się na nie. ;)

   Usuń
 9. Najpierw muszę przeczytać jego książki, które mam w domu.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 10. mam w planach tę książkę, ponieważ bardzo lubię taki klimat :-)

  OdpowiedzUsuń