Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 20 marca 2021

,,Pod pokładem" Sophie Hardcastle

 ,,Pod pokładem" otrzymana z Taniejksiazki.pl to pierwsza powieść autorstwa Sophie Hardcastle wydana w Polsce. Jest rewelacyjna! Sprawdźcie też inne bestsellery w księgarni.    


Początkowo po przeczytaniu zapowiedzi na okładce, obawiałam się ogromu nieszczęść, jakie spadną na główną bohaterkę. Tymczasem Sophie Hardcastle nie tyle skupia się na ofierze, ile na przeżyciach i doświadczeniach, jakie ono spowodowało. Do rzeczy. Olivia spełnia życzenia i marzenia swoich rodziców, głównie ojca. Z tego też powodu, mimo, że fascynuje się sztuką, studiuje ekonomię i otrzymuje propozycję stażu w renomowanej firmie. Oli widzi świat kolorami, odczuwa inaczej, mocniej. Ma również chłopaka Adama, który... no cóż, opinia innych jest dla niego ważniejsza, niż komfort swojej wybranki. Do tego nie do końca panuje nad swoimi emocjami. Są jednak w życiu głównej bohaterki także pozytywne postaci - Mac, żeglarz i właściciel Róży Morskiej oraz jego towarzyszka życia Maggie, kuratorka sztuki.

To właśnie od znajomości z tą dwójką zaczyna się miłość Olivii do żeglugi. To oni uczą ją wszystkiego, czego wiedzą o podróży oraz przeżywaniu siebie. A o tym drugim szczególnie dużo może powiedzieć Maggie, która obecnie jest niewidoma. Są z Ol tak dla siebie podobne. Widzą świat kolorami. Niestety, dla bohaterki przychodzą i czarne barwy, kiedy kilka lat później postanawia w celu zarobku wyruszyć w rejs z czterema mężczyznami. To właśnie tam, na pełnym morzu dzieją się rzeczy, których nie da się wyrzucić ot tak z pamięci. Czy prawie 30-letnia kobieta będzie w stanie uporać się z traumatycznymi przeżyciami i wyruszyć w głąb siebie, by odnaleźć kobiecą siłę? Odpowiedź oprócz czytelników zna także sama Sophie Hardcastle.

Szczerze powiem, że ,,Pod pokładem: jest tak wyśmienicie napisana i przemyślana, że byłam w głębokim szoku, kiedy okazało się, że przeczytałam już ostatnią stronę. Tej powieści się nie czyta, przez nią się płynie. Tak, jak płynie się w czasie żeglugi morskiej. Poznajemy wzloty i upadki, większe i mniejsze zawirowania, które niczym fale zmywają to, co udało się zbudować. Czy Olivia zdoła zbudować stabilny związek, czy postawi się rodzicom, czy będzie realizowała swoją pasję. Czy, czy, czy... te pytania mnożą się, jednak nie czujemy niedosytu. Sophie Hardcastle stworzyła tak piękną historię, że wątek traumy jest jakby tłem do pokazania nam, kobietom, że możemy przenosić góry, że każda z nas ma na koncie jakieś traumatyczne wydarzenia, ale tylko od nas zależy, czy się po nich podniesiemy i wyjdziemy z nich silniejsze. Tego Ci życzę. Siły, wytrwałości, niezachwianej przyjaźni!

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.  
 

13 komentarzy:

 1. Skoro jesteś nią tak zachwycona jestem pewna, że zapiszę tytuł na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyjemnie trafić na tak wciągającą przygodę czytelniczą. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet już wiem, komu polecić spotkanie z tą książką, kto będzie nią zainteresowany. :)

   Usuń
 3. Brzmi bardzo ciekawie, chyba nigdy nie widziałam książki, gdzie byłby poruszony temat żeglugi :) i piękna okładka, chyba się przekonam, bo jestem okładkową sroką 😂

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mi się podoba okładka :) Musze po nią sięgnąć tym bardziej, że tak bardzo polecasz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, oprawa graficzna okładki zwraca na ksiązkę uwagę, od razu podsuwa sugestie klimatu fabuły. :)

   Usuń
 5. Nie czytalam nic tego autora. Pora nadrobić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam takie książki, które stanowią istną literacką ucztę.

  OdpowiedzUsuń
 7. bardzo lubię takie książki, które tak wciągają i otulają fabułą, że niespodziewanie się kończą i jest wielkie zaskoczenie

  OdpowiedzUsuń
 8. To coś zdecydowanie dla mnie. Rzadko sięgam po tego typu książki, ale musze przyznać, że ta mnie wciągnęła 😉

  OdpowiedzUsuń