Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 30 marca 2021

,,Słodko-gorzka" Ella Fields

 ,,Słodko-gorzka" otrzymana z Taniejksiazki.pl to dalsza część przygód bohaterów z Uniwersytetu Gray Springs. Sprawdźcie też inne bestsellery w księgarni.    


Lubię sięgać po publikacje, które zainteresują mnie swoją fabułą. Nie obce są mi lektury typowo romansowe, młodzieżowe lub połączenie tego wszystkiego razem. W ostatnim czasie postanowiłam skusić się właśnie na taką publikację. ,,Słodko-gorzka" Elli Fields to kontynuacja ,,Zakazanej" jednak można ją czytać bez znajomości poprzedniej części. Wtedy główną bohaterką była Daisy, dziewczyna, która już w dzieciństwie obiecała sobie z chłopakiem, że będą razem. Później jednak ich losy potoczyły się różnie i w okresie studiów mieli się ponownie spotkać. Już w tej części poznaliśmy Pippę, która w tym tomie będzie grała pierwsze skrzypce. O czym jest romantyczna pozycja ,,Słodko-gorzka" Elli Fields?

Jak już wspomniałam, główną bohaterką jest Pippa, dziewczyna, której nie obce są problemy rodzinne. Obecnie by dorobić na studia pracowała w lodziarni. Oprócz tego zakochała się i została dziewczyną jednego z bohaterów, Toby'ego. Chłopak jednak już od początku związku nie był z nią całkiem szczery. Wiadomo, że tajemnice prędzej, czy później i tak ujrzą światło dzienne ujawnione przez samego zainteresowanego lub życzliwe osoby. Czy Pippa miała wybaczyć Toby'emu, że zataił przed nią tak ważną informację? Dlaczego chłopak tak postąpił?

Autorka w tej części pokusiła się o opisanie społecznego problemu, nie chcę jednak tutaj za wiele zdradzać. Tematem przewodnim nie jest jednak tylko tajemnica, którą skrywał Toby. Ella Fields skupiła się także na relacjach rodzinnych, nierozwiązanych sprawach z przeszłości. Pokazała na jakie wsparcie może liczyć dana osoba, gdy otaczają go prawdziwi przyjaciele. Nie da się ukryć, ze publikacja pod względem miłośnym jest przewidywalna. Nie jest to lektura, którą na długo zapadnie w pamięci, jednak takie lekkie przerywniki też są potrzebne w napiętym planie dnia. Za wielki atut uważam to, że można ją czytać bez znajomości poprzedniej części. W świecie, w którym nie wiadomo, jaka czeka nas przyszłość, warto oderwać myśli, sięgając m.in. po serię Elli Fields. 

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.  

14 komentarzy:

 1. Myślę, że mogłabym się skusić na tę powieść. Jej fabuła zapowiada ciekawą lekturę. Być może będę miała okazję ją poznać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzadko sięgam po książki z tak młodymi bohaterami. Zazwyczaj wydają mi się zbyt infantylni. Tym razem chyba też nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to już nie dla nas takie niedojrzałe emocje, co nie znaczy, że nie są piękne i wyjątkowe. ;)

   Usuń
 3. Miałam okazję zapoznać się z tą serią, przyjemna lektura na wolny wieczór.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli sprawdza się jako rozluźnienie po ciężkim dniu, kiedy chcemy złapać dobry nastrój i dac wypocząć myślom. :)

   Usuń
 4. Od czasu do czasu lubię sięgać po tego typu książki, więc zapamiętam tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie zawsze trzeba wynosić ze spotkania z książkami ważnych przesłań, czy wiedzy, czasem właśnie sama ich obecność, pozytywne ciepło, sprawia, że poprawia się nasz nastrój. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Swoją drogą, ciekawa jestem tego społecznego problemu, przemycanie ich do książek o lżejszym klimacie nadaje im drugiej warstwy.

   Usuń
 6. Coś dla mnie zdecydowanie, ciekawa fabuła.

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że to książka w sam raz dla mojej mamy. Ja wolę nieco inne lektury:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Racja, nie sięgam po takie książki, ale dla rozprężenia, oderwania to jest właśnie coś takiego w sam raz

  OdpowiedzUsuń
 9. Zastanawiałam się ostatnio nad tą książką, ale ostatecznie jej nie zamówiłam. Bestsellery w księgarni internetowej Taniaksiazka.pl sprawdzam regularnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Słyszałam o tej książce, ale nie miałam okazji czytać, jednak skoro to bestseller to warto dać jej szansę :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Z czystej ciekawości mogłabym się z nią kiedyś zapoznać. Czuję, że może mi się spodobać 😊

  OdpowiedzUsuń