Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 15 kwietnia 2021

,,Metoda czarnej skrzynki" Matthew Syed

,,Metoda czarnej skrzynki" to zbiór bardzo dużej ilości przykładów z różnych dziedzin, które pokazują wyciąganie wniosków z popełnionych błędów.


Bardzo często jest tak, że trzeba nauczyć się na błędach swoich lub cudzych, wyciągnąć jakieś wnioski z niepowodzeń, które miały miejsce. Nie zawsze jednak jest tak, że faktycznie tak się stanie. Tylko od danego człowieka zależy czy zechce faktycznie coś zmienić w swoim postępowaniu. Matthew Syed w swojej publikacji podaje przykłady z różnych dziedzin - przestępstw, lotnictwa, medycyny. We wszystkich tych sytuacjach być może dało się uniknąć pomyłki, jednak to wyszło dopiero po czasie.

Człowiek jest tylko istotą ludzką, nie programem, komputerem, jakąś maszyną. Mamy prawo do popełniania błędów i o tym jest ta książka, jednak autor skupia się przede wszystkim na opisaniu danych sytuacji i tym, czy dało się ich uniknąć i w jaki sposób można było to zrobić. Matthew Syed posługuje się prostym językiem, styl jest bardzo przystępny, co jakiś czas są grafiki, jednak nie ma ich za wiele. Książka podzielona jest na rozdziały.

,,Metoda czarnej skrzynki" to pozycja dla osób, które są zainteresowane błędami popełnionymi w różnych dziedzinach i analizą tego,  w jaki sposób można było ich uniknąć. Przy dobrym wydzieleniu czasu na spokojnie można się z nią zapoznać podczas jednej lektury lub wydzielać je sobie podczas wolnych chwil w ciągu dnia.

10 komentarzy:

 1. Jestem bardzo ciekawa tych przykładów podanych przez autora. Postaram się z nią zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem ciekawa, które błędy znalazły się w publikacji, które w niej uszczegółowiono i w jakim kontekście ukazano. :)

   Usuń
 2. Ciekawa propozycja czytelnicza, chętnie po nią sięgnę, wiadomo, że człowiek najlepiej uczy się na błędach, swoich i innych, wiele z nich można zatem uniknąć. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O będę musiał przeczytać i dowiedzieć się jakie w tej książce zostały podane przykłady.

  OdpowiedzUsuń
 4. uwielbiam takie dyskusje, co by było gdyby, także na pewno sięgnę :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki takiemu gdybaniu można dojść do naprawdę ciekawych wniosków, często chętnie poddaję się takiej intelektualnej zabawie. :)

   Usuń
 5. Najważniejsze to uczyć się na błędach i wyciągać z nich wnioski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy błąd to nowe doświadczenie życiowe, po wielu latach stwierdzam, że warto je kolekcjonować. ;)

   Usuń
 6. Zawsze wychodziłam z założenia, że w życiu błędy są po to, by się na nich uczyć i że jest niemożliwym oczekiwać innego wyniku robiąc ciągle to samo. Książka dla mnie!

  OdpowiedzUsuń