Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 16 maja 2021

,,Szkoła dla elity. W głębi klasy" Abril Zamora

,,Szkoła dla elity. W głębi klasy" to pierwszy tom serii o elitarnej szkole Las Esteban, w której dochodzi do morderstwa uczennicy.


Zacznijmy jednak od początku. Abril Zamora, autorka ,,Szkoła dla elity. W głębi klasy" napisała scenariusz do serialu, którego trzy sezony ukazały się już na Netflixie. Z ciekawości zanim zabrałam się za książkową wersję, skusiłam się na ekranizację. Muszę przyznać, że była to niecodzienna przygoda, bowiem bohaterowie co chwilę pojawiali się w innych konfiguracjach związkowych. Szkoła Las Esteban to elitarna placówka, do której uczęszczają dzieci znanych i bogatych rodziców. Od tego roku dołącza jednak kilku z Las Encinas, którzy mogą otrzymać stypendia za dobre wyniki w nauce. Rozłam jest jednak nieunikniony.

Podobny przedział czasowy został zawarty także w pierwszej części. Poznajemy uczniów, między innymi Paulę, która zakochana jest w Samuelu, ale spotyka się z chłopakiem, który jest w niej szaleńczo zakochany. Jest też historia Janine, która, o zgrozo!, nosi rozmiar 40 i nazywana jest ,,pasztetem", a prym w byciu jej prześladowcą wiedzie Mario, chłopak, z którym straciła cnotę na jednej z imprez. Jest Carla, Marina, jej brat Guzman. Wszyscy oni odznaczają się wielką przebojowością. Każdy z nich skrywa swoje sekrety - wszak elitarna szkoła to nie miejsce na uzewnętrznianie się. Maski są na porządku dziennym.

W czasie balu na zakończenie roku ginie Marina, kto ją zamordował, jaki ma powód? Czy miało to związek z tajemnicą, o której dowiedziała się cała klasa? Tego dowiemy się w odpowiednim czasie, bowiem Abril Zamora stopniuje napięcie u czytelników. Przeplatają się tutaj historie przytaczane przez uczniów, mamy urywki ze śledztwa prowadzonego przez panią inspektor oraz wpisy z pamiętnika tajemniczej osoby. Kto nienawidził Mariny na tyle, że był gotów ją zabić? Przekonajcie się sami. Dopełnieniem książki jest serial i na odwrót. Już niebawem pojawi się kontynuacja tej historii spisana na papierze. Ciekawa jestem, jak wypadną wówczas moje odczucia.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu.

19 komentarzy:

 1. Miałam okazję zapoznać się zarówno z książką, jak i serialem. Niebanalny pomysł na fabułę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno znaleźć coś nowego w konstrukcji scenariusza zdarzeń, wrzucenie go w ciekawy klimat, sprawienia, że czytelnik nie będzie miał wrażenia, że to już było. :)

   Usuń
 2. Nie słyszałam ani o książce, ani o serialu. Czuję, że może to być ciekawe uczucie spotkać klimat niczym z Beverly 90210 i kryminalna zagadkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serial Beverly mało mnie wciągał, za stara już byłam, jak wszedł na ekrany, ale moja córka swego czasu bardzo lubiła śledzić losy tych młodych ludzi. :)

   Usuń
 3. Nie oglądałam tego serialu, książki też nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie da rady wszystko poznać, trzeba wybierać, nawet w ulubionych gatunkach.

   Usuń
 4. Nie znam ani serialu, ani książki, do nadrobienia. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam, nie oglądałam...Przy okazji zapoznam się z fabułą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oglądałam serial, bardzo mnie wciągnął, był bardzo ciekawie zrealizowany. Z chęcią sięgnę po książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ania Lipińska17 maja 2021 10:18

  Coś intrygującego sądzę po twoim opisie. Lubię kryminalne zagadki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Słyszałam o fenomenie tego serialu na Netflixie. Jednak ja sama jeszcze go nie oglądałam ani nie czytałam książki.

  OdpowiedzUsuń
 9. Moja córka może byłaby zainteresowana, dla mnie ten typ powieści jest stratą czasu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie czytałam książki ale serial na Netflix wciągnęłam jednym tchem! Uwielbiam ekranizację <3 i nie miałam pojęcia że jest jej papierowa wersja :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Obejrzałam kilka odcinków serialu, ale mnie nie porwał, więc podejrzewam, że i książka mnie nie wciągnie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Trochę mi ta ksiażka przypomina serial który oglądałam będąc nastolatką.

  OdpowiedzUsuń
 13. ciągle wyskakuje mi ten serial w proponowanych, ale jakoś nie mam ochoty się za niego zabierać

  OdpowiedzUsuń
 14. a właśnie zastanawiałam się nad tym serialem, nie miałam pojo że jest i książka ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie kojarzę tej książki, a wydaje się na prawdę interesująca. Jak tylko znajdę czas na pewno się za nią rozejrzę.

  OdpowiedzUsuń
 16. Hmm..moze to być interesująca książka. Wrzucę sobie na czytnik.

  OdpowiedzUsuń