Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 15 maja 2021

,,Igła w sercu. Zapiski z oddziału ratunkowego" Frank Huyler

   ,,Igła w sercu. Zapiski z oddziału ratunkowego" otrzymana z Taniejksiazki.pl to spojrzenie na pracę lekarzy na szpitalnym oddziale. Sprawdźcie też inną literaturę faktu w księgarni.      


Bardzo lubię zapoznawać się z publikacjami wydanymi w tzw. kategorii literatury faktu, ponieważ od podszewki możemy poznać pracę określonych grup zawodowych, czy historie ludzi, którzy doświadczyli i brali udział w jakimś wydarzeniu, typu wojna, czy Powstanie Warszawskie. Czytałam już reportaże o policjantkach, ginekologach, prostytutkach. Przyszedł czas na historie autorstwa Franka Huylera, lekarza medycyny ratunkowej w Nowym Meksyku oraz autora kilku książek i wierszy. ,,Igła w sercu. Zapiski z oddziału ratunkowego" to pierwsza przetłumaczona w Polsce publikacja jego autorstwa.

Praca na oddziale ratunkowym z pewnością nie należy do tych, które można zaliczyć do rutynowych. Inne przypadki, pacjenci, krewni, sytuacje, które zapadają w pamięć. Autor przywołał w publikacji wszystkie przypadki, które miały miejsce naprawdę, ale w trosce o dobro i anonimowość pacjentów pozmieniał niektóre okoliczności. Jak sam wspomina, w opowiadaniach z dyżurów i wspomnień są tacy ludzie, którzy zapadają mu w pamięć. Ja po tej lekturze zapamiętam historię bezdomnego, który w nocy został tragicznie potrącony i odniósł wiele obrażeń. Nie zapomnę także chłopca, który łowiąc ryby dostał ataku padaczkowego i wpadł do wody. Nie udało się go uratować. Jest także wspomnienie dawnej koleżanki Franka Huylera, u której zdiagnozowano śmiertelny nowotwór. W remisji wyszła za mąż, zapraszając na ślub wszystkich swoich krewnych i przyjaciół, w tym Franka. Po chwili prawdziwego szczęścia doczekała się tragicznego końca. 

,,Igła w sercu. Zapiski z oddziału ratunkowego" Franka Huylera to 30 historii pacjentów, w niektórych występuje kilka wspomnień powiązanych tematycznie. Zostały one zawarte na blisko 300 stronach książki wydanej w twardej oprawie. Nie sposób się od nich oderwać. Nie są przerażające, są życiowe i realne, bo w końcu zdarzyły się naprawdę. Niosą pokrzepienie, że są na świecie lekarze, dla których pacjenci nie są tylko kolejnymi cyframi w szpitalnej kartotece. Też mają uczucia, swoje słabości i radości. Polecam, jeżeli lubisz tematykę reporterską i literaturę faktu. Jestem przekonana, że się nie zawiedziesz.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.   

14 komentarzy:

 1. Dawno nie czytałam nic w podobnym klimacie, więc z chęcią skuszę się na tę literaturę faktu z oddziału ratunkowego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chętnie bym przeczytała tą książkę. Generalnie od czasu do czasu lubię przeczytać jakąś książkę o tematyce innej niż czytam zazwyczaj, a czytam książki obyczajowe lub romanse, ale lubię też kryminały.

  OdpowiedzUsuń
 3. To musi być ciekawa książka. Często bywa, że to samo życie pisze najlepsze scenariusze i fabułę.

  OdpowiedzUsuń
 4. oj takiej tematyki dawno nie czytałam, zachęcasz i to bardzo!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie będę specjalnie poszukiwać tej książki, ale jeśli trafi w moje ręce, chętnie się z nią zapoznam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale na książkę z pewnością zwróci uwagę moja mama, takie klimaty są jej bardzo bliskie, chętnie podsunę tytuł pod rozwagę. :)

   Usuń
 6. Osobiście rzadko czytam takie książki, ale mam wśród swoich znajomych dużo osób zainteresowanych tematem, więc chętnie im podrzucę tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Większość życia spędziłam w szpitalach, u lekarzy, naoglądałam się wystarczająco chorych, cierpiących ludzi czy lekceważącego podejścia służb medycznych do człowieka i nie zdzierżę takiej książki. Krew mnie zalewa, gdy pomyślę o moich doświadczeniach z SORem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajny pomysł na książkę. Same pewnie nie sięgnę po tę publikację, ale dobrze że takie powstają. Uświadamiają dużo rzeczy

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo chętnie bym przeczytała tą książkę. Bowiem Lubię takie klimaty

  OdpowiedzUsuń
 10. Ta książka musi być świetna. Koniecznie muszę ją przeczytać, bo tematyka jest interesująca.

  OdpowiedzUsuń
 11. Taka tematyka trochę jest nie dla mnie. Nigdy mnie nie interesowała medycyna.

  OdpowiedzUsuń
 12. O a ja po ostatnim swoim porodzie myślę i zachodze w głowę że lekarze i polozne to mają to COS w sobie. Wiedza połączona z miłością do wykonywania zawodu to coś pięknego. Mimo że nie lubię takiej tematyki myślę że mogłabym ja przeczytać z zainteresowaniem 😉

  OdpowiedzUsuń
 13. nie lubię takiej tematyki, ale moja mama uwielbia, więc jej polecę :-)

  OdpowiedzUsuń