Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 4 czerwca 2021

,,Diabeł tylko się uśmiechnął. Tom 1" Sylwia Brataniec

,,Diabeł tylko się uśmiechnął. Tom 1" Sylwii Brataniec to początek ciekawej trylogii, której dwa tomy są już dostępne na rynku. 

Lubię od czasu do czasu sięgać po książki z gangsterami w roli głównej, dlatego zwróciłam uwagę na tę lekturę. Już od samego początku przeczuwałam, że będzie to niebanalna hisoria i wcale się nie pomyliłam. Mnogość wątków może jednak nieco przytłaczać, więc mam nadzieję, że w drugiej części część wątpliwości się rozwieje. Nie jest to zła lektura, biorąc pod uwagę,  ze autorka dopiero debiutuje w tej dziedzinie. Przekleństwem debiutantów jest jednak to, że chcą mnogość pomysłów zmieścić  na kartach jednego tomu, a niekoniecznie dobrze to wychodzi. Tutaj na szczęście sytuację uratowała obszerność tej części, więc jest nawet w porządku. 

Poznajemy główną bohaterkę, która pracuje w hotelu za granicą. Anna ma problemy finansowe, zaciągnęła dług u niewłaściwych ludzi, więc nie może sobie pozwolić na stratę pracy. Niestety, przez chwilę zostaje zwolniona, a następnie przywrócona do pracy za podwójną stawkę. Dodatkowo w hotelu doszło do morderstwa, które należało wyjaśnić. Anną zainteresował się także jeden z mężczyzn z nieczystą kartą. Kobieta będzie musiała zmierzyć się nie tylko ze swoją teraźniejszością, lecz także mroczną przeszłością, która może dopaść ją w najmniej spodziewanym momencie. Czy z tej potyczki Anna wyjdzie zwycięsko? Tego musicie dowiedzieć się sami.

Jak już wspomniałam, pierwszy tom oprócz tego, że ma wciągającą fabułę może przytłoczyć ilością wątków. Całość czyta się jednak sprawnie, co niewątpliwie jest zaletą i zasługuje na uznanie dzięki lekkiemu stylowi Sylwii Brataniec. Tajemnice z przeszłości i bieżące sprawy zdecydowanie pchają sprawę do przodu. Autorka w debiucie dobrze opisała bieżące i przeszłe wydarzenia, jednak nie wystrzegła się zbyt dużej ilości wątków. Dobrze, że powieść jest obszerna, ponieważ czytelnik nie jest w bardzo dużym stopniu przytłoczony tą ilością wydarzeń, przeszłość miesza się z teraźniejszością, do tego dochodzą wspomnienia bohaterów, mieszanie wątków. Lektura tej książki była dla mnie przyjemnością i z chęcią zapoznam się z drugim tomem. Jestem bardzo ciekawa, jakie dalsze losy czekają Annę i innych bohaterów.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu.

13 komentarzy:

 1. Póki co nie czytam żadnych serii i nie planuję tego zmieniać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sporo dobrego słyszałam na temat tej serii, więc chętnie wyrobię sobie o niej własną opinię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Serie są super, bo człek cały czas w napięciu

  OdpowiedzUsuń
 4. Ubrać diabła w książkę i wysłać do księgarni a nadejdzie jego bratanek. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię takie książki, jedyne co mnie odrazu odstrasza od tego typu powieści, to gdy język w powieści gangsterskiej jest przesadnie "twardy" w każdej linijce, żeby czytelnik nie miał wątpliwości, że gadają "twardziele" :) czasami bywa to zbyt przerysowane. Nie wiem jak to wygląda tutaj :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, ja tak samo mam. Jakoś nie potrafię się przemóc aby czytać takie książki.

   Usuń
 6. Nie przeszkadza mi duża ilość wątków jeżeli fabuła wciąga :D

  OdpowiedzUsuń
 7. znam paru autorów, którzy doskonale potrafią opisywać historie w wielu wątkach, także dałabym szansę tej książce :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Od dawna planuję przeczytać tę książkę.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawie się zapowiada, tytuł będę miała na uwadze, lubię, kiedy fabuła wypełniona róznorodnością. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja nie odnajduję się w tego rodzaju książkach.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja też Lubię od czasu do czasu sięgać po książki z gangsterami

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja ostatnio niemal wcale nie czytam powieści. Bardzo trudno mi się w nie wyciągnąć.

  OdpowiedzUsuń