Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 16 czerwca 2021

,,Frida Kahlo i kolory życia" Caroline Bernard

,,Frida Kahlo i kolory życia" Caroline Bernard to pozycja napisana w formie powieści, co sprawia, że zapoznaje się z nią zaprawdę sprawnie.


Lubię czytać książki o autentycznych osobach, poznawać lepiej ich życie, przeszłość, która wpłynęła na dany dorobek, czy ukształtowanie charakteru. Dzięki wydawnictwu Znak, które zdecydowało się na wydanie publikacji o Fridzie Kahlo mogłam lepiej poznać tę nietuzinkową osobowość. Nie da się ukryć, że życie młodej Fridy naznaczone było cierpieniem, nie tylko tym fizycznym, ale także psychicznym. Dziewczyna uległa wypadkowi w wyniku którego doznała poważnych obrażeń. Kilka lat spędziła w gorsecie, nie chodziła. Następnie jej życie zaczęło zmieniać się na lepsze, wydawałoby się, że znalazła miłość swojego życia.

Frida Kahlo to postać nietuzinkowa ze względu na niesamowite cierpienie, które spadło na tę młodą kobietę, ale także zaangażowanie w sztukę, malowanie obrazów, odwzorowywanie tego, co udało jej się zobaczyć. Caroline Bernard dzięki plastycznemu językowi stworzyła pozycję, z którą zapoznaje się naprawdę sprawnie. W życiu Fridy nie brakowało trudnych momentów, jednak jakoś z wszystkich przeciwności losu udawało jej się wyjść zwycięsko i to jest najważniejsze przesłanie tej lektury. Nie można poddawać się nawet wtedy, gdy wydaje się, że lepiej już być nie może, bywają jeszcze gorsze momenty, jednak zawsze z nadzieją należy patrzeć w przyszłość.

,,Frida Kahlo i kolory życia" Caroline Bernard to pierwszy tom serii Znaku ,,Wyjątkowe kobiety". Już niebawem będziemy mogli przeczytać także o Madame Piaf i Marii Callas. Na razie zainteresowanych tematem odsyłam do lektury Fridy Kahlo, młodej kobiety, która z dnia na dzień straciła swoje dotychczasowe życie, udało jej się wyjść niejako zwycięsko z tej nieciekawej sytuacji, jednak nie był to koniec momentów, w których mogłaby się załamać. Frida Kahlo to jedna z tych kobiet, które miały siłę by walczyć dalej każdego dnia. 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Znak

13 komentarzy:

 1. Jeśli trafi w moje ręce, to przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam Jej biografie ale inną, a więc chętnie i tej się przyjrze

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubie postac Fridy Kahlo, takze czytama inna biografie, piora H. Herrera. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Z przyjemnością zagłębię się w lekturę o Fridzie Kahlo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oglądałam filmy biograficzne o niej, ale ksiązkowej biografii jeszcze nie miałam okazji poznać. :)

   Usuń
 5. Sfabularyzowana biografia - to najprzyjemniejszy sposób na poznanie życia autentycznych postaci... Poszukam...

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie zapoznam się z tą osobą. Cierpienie zawsze jest ciekawe, zwłaszcza te pokonane.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa historia,może kiedyś przeczytam .

  OdpowiedzUsuń
 8. Nazwisko znam. Może kiedyś coś więcej o nim poczytam.

  OdpowiedzUsuń
 9. uwielbiam film, doceniam twórczość, chętnie zapoznałabym się z jej biografią

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawa seria się zapowiada, chętnie przeczytam o kobietach, które wpłynęły na świat. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubie Fride, podziwiam ja, dlatego chetnie czytam o niej

  OdpowiedzUsuń
 12. Niesamowicie barwna,utalentowana i kontrowersyjna postać - więc tym bardziej chętnie zgłębiłabym jej historię :)

  OdpowiedzUsuń