Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 15 czerwca 2021

,,Pionierki. Maria Czaplicka i nieznane bohaterki antropologii" Frances Larson

,,Pionierki. Maria Czaplicka i nieznane bohaterki antropologii" Frances Larson to bardzo ciekawa pozycja dla miłośników niecodziennych publikacji.


Maria Czaplicka odkrywała Syberię, Katherine Routledge Wyspę Wielkanocną, Winifred Blackman wybrała się m.in. do Egiptu. Katherine Routledge wraz z mężem podczas odkrywania nowego miejsca nie potrafili się powstrzymać i brali także coś dla siebie ze znalezisk. Beatrice Blackwood pomogła Czaplickiej w pracy nad książką, którą pisała z materiałów zebranych podczas podróży na Syberię. Barbara Freire-Marreco po ślubie nie zrezygnowała z antropologii, regularnie publikowała recenzje książek i jeden dłuższy artykuł. Wszystkie kobiety wyruszyły na wyprawy w poszukiwaniu najbardziej odizolowanych społeczności świata. Bohaterki tej pozycji oddalały się od społeczeństwa w imię nauki. Musiały działać wbrew ograniczeniom i przekonaniom, że miejsce kobiety jest w domu.

Nie czytałam wcześniej nic o antropologii, więc z przyjemnością zagłębiłam się się w tę lekturę. Nie jest ona bardzo obszerna, jednak daje pogląd na to, jak wyglądało życie wymienionych powyżej kobiet, z jakimi problemami musiały się zmagać i co udało im się osiągnąć. Niektóre wydawały mnóstwo nowych pozycji, inna z kolei pisała niezwykle rzadko. Każda z nich była inna, jednak wszystkie miały taki sam cel. Niezwykle udana pozycja, z którą można spędzić miłe popołudnie. Jest napisana tak ciekawym językiem, że z całą pewnością nie ma mowy o nużących fragmentach.

,,Pionierki. Maria Czaplicka i nieznane bohaterki antropologii" Frances Larson to publikacja, która pokazuje, jak wyglądało życie i po części praca antropolożek. Maria Czaplicka, Katherine Routledge, Winifred Blackman, Beatrice Blackwood, Barbara Breire-Marreco dokonały odkryć, na których możemy bazować do dziś. Myślę, że to jedna z tych książek, z którymi można się zapoznać nawet bez wcześniejszej znajomości tematu.  

Za książkę dziękuję wydawnictwu Znak.  

12 komentarzy:

 1. Jako absolwentka socjologii ta książka była dla mnie obowiązkową lekturą. Już czeka na swoją kolej!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też zdecydowanie przyciąga jej tematyka, również się na nią zdecyduję. :)

   Usuń
 2. Bardzo zaciekawiła mnie ta książka

  OdpowiedzUsuń
 3. O nie słyszałam o tej książce, ale zaciekawiła mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam nigdzie o tej ksiace, ale zapoznajac sie z Twoja recenzją to nie powiem ale naprawdę bardzo mnie zaintrygowała. Z pewnością dodam ja do mojej wishlisty ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie chcę sięgnąć po tę książkę, już się za nią rozglądam, coś dla mnie, jestem jej bardzo ciekawa. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę po nią sięgnąć. W tym roku wyszło też Wykopalisko o podobnej tematyce.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 7. Także nic nie czytałam, a jak widzę ciekawa opcja

  OdpowiedzUsuń
 8. Tematy przyznam że nie do końca taką moja. Ale warto wiedzieć o tej pozycji

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię takie książki z chęcią je czytam. Kilka mam w planach, te skierowane dla dzieci, opowiadające o wybitnych kobietach już przeczytałam ;) Myślę, że ta też by mi się spodobała, to będę się za nią rozglądać :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawa książka, może do niej kiedyś sięgnę. Lubię takie pozycje.

  OdpowiedzUsuń