Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 14 czerwca 2021

,,Glatz. Zamieć” Tomasz Duszyński

 ,,Glatz. Zamieć” Tomasza Duszyńskiego to jedna z tych pozycji, które nie można odłożyć przed przeczytaniem ostatniego zdania.Zagłębienie się w kryminał retro na pewno jest ciekawą odmianą podczas innych lektur. Jeszcze lepiej, że nie trzeba znać poprzednich części cyklu (,,Glatz. Zamieć” to trzeci tom), by w pełni móc rozkoszować się tą lekturą. Jak dowiadujemy się ze skrzydełek, Tomasz Duszyński był nominowany do licznych literackich nagród i uważam, że było to w pełni zasłużone działanie. Książka jest taka świetna, że zapoznałam się z nią błyskawicznie, jednocześnie wypatrując jej zakończenia.

O czym jest trzeci tom serii? Przenosimy się w czasie do 1923 roku do Kłodzka oraz Kotliny Kłodzkiej. Doszło do makabrycznego morderstwa i należało znaleźć winnego tego zdarzenia. Wcale nie było to takie łatwe działanie, a już niebawem miało okazać się, że sprawca może na tym nie przestać i planuje jakieś dalsze działania. Kto to robił i dlaczego? To się miało dopiero okazać, jednak na brak wrażeń na pewno nie można narzekać.

Akcja jest stosunkowo niespieszna. Ciekawym przerywnikiem są rozdziały pisane z perspektywy mordercy, który w jakimś celu podejmował pewne działania. Autor pisze niezwykle plastyczne opisy, z wielkim zainteresowaniem można zagłębiać się w kolejne strony. Bardzo podobało mi się stopniowanie napięcia, przeniesienie akcji w Kotlinę Kłodzką. Sprawa morderstwa także dała mi do myślenia. Na pewno jest to jedna z tych książek, po które warto sięgnąć w swojej czytelniczej podróży. ,,Glatz. Zamieć” Tomasza Duszyńskiego to trzeci tom serii, który można czytać jako oddzielną powieść. 

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu SQN.

13 komentarzy:

 1. Mogłabym przeczytać, ale wolę zacząć od początku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, dlatego ja zawsze czekam aż cała seria zostanie wydana

   Usuń
  2. Kiedyś czekałam na całe serie i dopiero wówczas się za nie brałam, teraz już spokojnie mogę je otwierać, albo wkraczać w dowolnym momencie. :)

   Usuń
 2. Bardzo lubię takie lektury, z przyjemnością zapoznam się z tym tomem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Skoro można czytać jako oddzielną powieść, to podsunę mojemu mężowi - on lubi te klimaty

  OdpowiedzUsuń
 4. Po tytuł jak najbardziej chętnie sięgnę, zdecydowanie coś dla mnie, już wciągam na listę czytelniczą. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozostaje rozejrzeć się za jego poprzednikami, co chętnie uczynię. :)

   Usuń
 5. Nie znam tej serii, może gdybym miała więcej czasu skusiłabym się o przeczytanie

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie jest to moja tematyka, ale widzę że jest to bardzo porywająca lektura

  OdpowiedzUsuń
 7. Powoli odkrywam i przekonuję się do kryminałów retro, to dla mnie dalej nowość literacka :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że mogłabym po nią sięgnąć. Ostatnio znowu zaczęłam sięgać po kryminały.

  OdpowiedzUsuń
 9. Już nie pamiętam, kiedy sięgnęłam po kryminał utrzymany w klimacie retro, czasem za bardzo oddalam się od ulubionych podgatunków z detektywistyczną zagadką. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka już czeka na mojej półce :) Polecam także "Blizny przeszłości", które właśnie skończyłam :) Świetny thriller, który czyta się szybko i z zapartym tchem :)

  OdpowiedzUsuń