Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 1 czerwca 2021

,,Po drugiej stronie tęczy" Dorota Stachura

 ,,Po drugiej stronie tęczy" Doroty Stachury to niewielka objętościowo książeczka,  z którą można zapoznać się za jednym razem.


Każdy z nas ma jakieś swoje problemy, przeszłość, z którą musi się zmagać, jednak nie zawsze dajemy to po sobie poznać. Jedna z bohaterek powieści, Zuza, chciała wyrwać się od codzienności. Marcin, Daniel, Anka i jeszcze jedna kobieta planowali wakacje na Maderze. Czy losy tych bohaterów miały się ze sobą zetknąć? Czy miało to być miłe spotkanie? Czy Madera miała być dla nich przyjemnym miejscem? Dorota Stachura w swoją fabularną opowieść wplotła także trochę historycznych ciekawostek, które sprawiły, że dodatkowo mogliśmy poszerzyć swoją wiedzę.

Jednym z tematów poruszanych przez autorkę jest asertywność, czyli umiejętność odmowy, nie dawanie sobą pomiatać, bo tak trzeba, wypada, szkoda jest odmówić nie wiadomo z jakiego powodu. Bohaterowie w tej publikacji to ludzie z problemami, którzy mają określoną przeszłość i muszą się z nią mierzyć. W gorszych chwilach prawdopodobnie mogą polegać jeszcze na swoich znajomych. Fabuła została skonstruowana w taki sposób, że po powrocie z wakacji w Polsce nastała pandemia. Autorka nie omieszkała także o niej napisać.

Pozycja nie jest na pewno rozwinięta w takim stopniu, by wszystkie wątki były zadowalające. Pióro Doroty Stachury jest bardzo proste, nie brakowało także przekleństw, które były tam być może zbędne. Twórczyni pokusiła się także o wprowadzenie wątku sensacyjno-kryminalnego. Wszystko było jednak napisane bardzo pobieżnie. Nie jest to może aż taka wada dla tych, którzy szukają szybkiej lektury, jednak Ci, którzy oczekują czegoś więcej mogą poczuć się nie do końca usatysfakcjonowani.  

 Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu.

11 komentarzy:

 1. wnioskuję, że lepiej, abym za ten tytuł nie chwytała, zbyt dużo elementów, które by mnie drażniły.

  OdpowiedzUsuń
 2. specjalnie jakoś mnie nie ciągnie do tej książki, ale jak kiedyś będę miała okazję i czas może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Strasznie podoba mi się tytuł tej książki. Jest taki zapadający w pamięć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Brakuje mi dobrych obyczajówek ostatnio. Szkoda trochę tej, bo chętnie przeczytałabym o perypetiach w maderskiej scenerii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie wraz z nadejściem wakacji pojawia się chęć na obyczajowe nuty w książkach, ale poczekam na lepsza propozycję czytelniczą, z pewnością nie będzie ich brakować. :)

   Usuń
 5. zaciekawiłaś mnie bardzo recenzją, mam wielką ochotę zapoznać się z tą historią

  OdpowiedzUsuń
 6. To raczej nie jest książka w moim guście, wiec odpuszczam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. asertywność to też mówienie tak, mówienie nie w taki sposób by chronić siebie ale też szanować drugą osobę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapowiada się interesująco, więc będę miała ją na uwadze na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 9. Asertywność to jedna z tych cech nad którą trzeba pracować.

  OdpowiedzUsuń