Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 23 czerwca 2021

,,Zanim wybaczę" Magdalena Wala

,,Zanim wybaczę"  Magdaleny Wali to pierwszy tom serii ,,Splątane losy". Przenosimy się do Zaborza, gdzie Karola odkryje rodzinne tajemnice sprzed lat. 


Z twórczością autorki zapoznaję się już od kilku lat. W miarę na bieżąco śledzę rozwój pisarski Magdaleny Wali, a powyższa seria interesowała mnie już od dłuższego czasu. Korzystając z okazji, że niedawno na rynku ukazał się drugi tom, skusiłam się na oba naraz. Wala zawodowo jest nauczycielką i pasjonatką historii, stąd wiele w jej twórczości wojennych czasów. ,,Zanim wybaczę" to historia Karoliny Dziarskiej, która chwilo zajmuje się specyficzną pod względem charakteru babcią, Krystyną Arendt. Starsza pani uwielbia, gdy wszystko idzie po jej myśli, niestety Karo niekoniecznie podziela jej zamiłowanie do narzuconego harmonogramu dnia. Chwilowym wytchnieniem była praca w hotelu, jednak z dnia na dzień zostaje zwolniona.

Nieoczekiwanie otrzymuje propozycję pracy od przyjaciółki, która cieszy się, że przyjedzie do Jesionowego Zakątka, pensjonatu, gdzie prym wiedzie pani Dorota razem z wnukiem Aleksandrem Wilczyńskim. Jeszcze przed przyjęciem nowego stanowiska, Karolina w domu babki znajduje tajemniczy list, który nigdy nie został otworzony. W środku znajduje pamiętnik z czasów wojny. Czy uda jej się dociec, kto był jego autorem i dlaczego przesyłka nigdy nie trafiła do rąk odbiorcy? Z pewnością tak łatwo się nie podda.

Z twórczości Magdaleny Wali zapoznałam się m.in. z rewelacyjnymi opowiadaniami w antologiach takich jak: ,,Czułe spotkania" i ,,Taniec pszczół i inne opowiadania z czasów wojny". Z dłuższej treści pochłonęłam m.in. ,,Na moment przed świtem" i ,,Przygody pewnej desperatki". Autorka ma niezwykle plastyczny język, a dzięki rzetelnemu przygotowaniu oraz wiedzy historycznej, jej publikacje są pełne lekkości, choć nie opowiadają o rzeczach przyjemnych. Z ciekawością śledziłam wycinki z odnalezionego pamiętnika przeplatane dość szeroko opisanymi teraźniejszymi losami bohaterów. Za kilka dni znów wrócę do Zaborza w drugim tomie serii - ,,Zanim zapomnę". Jestem przekonana, że to także będzie poruszająca serce lektura.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu.

15 komentarzy:

 1. Proza tej autorki jakoś do mnie nie przemawia, dlatego raczej sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z przyjemnością skuszę się na tę serię, skoro są już dostępne dwa tomy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam jeszcze do nadrobienia pierwszą część.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytalam nic tej autorki,ale pomysl na fabule ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Recenzja bardzo ciekawa i w sumie to dam się skusić. To pozycja idealna na lato

  OdpowiedzUsuń
 6. Wędrówki po kuchni23 czerwca 2021 14:25

  Seria zapowiada się interesująco. Chętnie zapoznam się z ksiażkami tej autorki

  OdpowiedzUsuń
 7. Tej autorki czytałam tylko jedną książkę "Przypadki pewnej desperacji" i byłam zadowolona z tej lektury

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że ta seria mogłaby mi się spodobać :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Na pewno znajdzie swoich zwolenników, sama chętnie skuszę się na tę serię.

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam pióro Wali i po jej książki zawsze chętnie sięgam. Tę serię też mam w planach. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tytuł chętnie podsunę córce pod rozwagę, przyda się jej po egzaminach maturalnych i w trakcie tych na studia, powinien spodobać się jej. :)

   Usuń
 11. lubię takie plastyczne historie, chociaż nie do końca mój klimat, zerknęłabym z ciekawości :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Właśnie takie książki sympatycznie komponują mi się z wolnymi chwilami spędzanymi na hamaku. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie jest mi obce nazwisko autorki, ale nie czytałam jeszcze żadnej książki spod jej pióra.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo lubię taką lekką, kobiecą literaturę - chociaż z książkami tej autorki nie miałam jeszcze do czynienia :)

  OdpowiedzUsuń