Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 16 lipca 2021

,,Kamienie przemówiły” Tibor Babiczky

Twórczość węgierskich pisarzy jest dla mnie raczej nieodkryta, więc postanowiłam skusić się na zbiór wierszy.


Wiersze mają to do siebie, że albo się je lubi i rozumie, albo nie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by sobie w wolnej chwili coś poczytać w tego gatunku, podomyślać się, podomniemywać, co autor miał na myśli. To nie jest lekcja języka polskiego, czy matura, na której należy wstrzelić się w klucz. Przy własnej lekturze można szukać wielu znaczeń.

W moim odczuciu niepublikowane do tej pory wiersze, które napisał Tibor Babiczky, składające się na zbiór ,,Kamienie przemówiły” nie są za łatwe w interpretacji. Na pewno opisują różne życiowe sytuacje, z którymi możemy się zetknąć. Jest to jedna z tych lektur, do których można wracać wielokrotnie i za każdym razem odkrywać w niej coś nowego.

Wiersze z ,,Kamienie przemówiły” zostały w tym utworze wydane najpierw w języku polskim, następnie angielskim i na koniec w węgierskim. Dzięki temu mogą trafić do osób posługujących się różnymi językami, a z racji tego, że nie były nigdzie wcześniej publikowane okażą się prawdziwą gratką dla miłośników ich autora.

Książkę otrzymałam na spotkaniu A może nad morze? Online!

12 komentarzy:

 1. Taki zbiór zawsze się sprawdza, można wyszukać w poezji wiele znaczeń.

  OdpowiedzUsuń
 2. Poezja zawsze jest trudna w interpretacji, podziwiam, że po nią sięgasz, bo dla mnie to jednak jeszcze dość obcy gatunek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno dobrze poznawać twórczość nowych autorów, także z poezji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś wiersze od początku do mnie nie przemawiały o nawet teraz,kiedy sięgam po nie z ciekawości nic z tego nie wychodzi. Widocznie nie jest to dla mnie gatunek.

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie trudniejsze wiersze zachęcają do jeszcze większego ich zgłębiania.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakoś ciągle jest nie po drodze z poezją. Chociaż staram się to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam jedynie jeden tomik wierszy i nawet mi się podobał. Chciałabym zakupić jakiś kolejny. Może skusze się na ten.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nigdy nie lubiałam czytać wierszy i ich interpretować. Tak mi zostało do teraz.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dla osób, które lubią poezję taki zbiór może okazać się przyjemną lekturą. Osobiście nie sięgam po takie dzieła.

  OdpowiedzUsuń
 10. To prawda, wiersze trzeba lubić. Co do zrozumienia, to uważam, że każdy interpretuje je inaczej i co innego w nich zauważa.

  OdpowiedzUsuń
 11. O nie wiersze to nie jest coś, po co sięgam. Mam uraz po szkole średniej ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nigdy nie potrafiłam dobrze interpretować wierszy, nie zawsze rozumiałam ich sens czy przekaz dlatego nie sięgam po nie

  OdpowiedzUsuń