Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 15 lipca 2021

,,Mery Majka" Sylwia Lipka

 Sylwia Lipka, popularna piosenkarka młodego pokolenia, tym razem debiutuje w literackiej roli. Jak jej się udało?

Muszę przyznać, że choć wiek nastoletni już dawno za mną, uwielbiam przeglądać ofertę wydawniczą w poszukiwaniu tytułów dla młodszego odbiorcy. Nie inaczej było w przypadku ,,Mery Majki", debiutanckiej powieści stworzonej przez Sylwię Lipkę. Przepięknie wydana kreatywna przesyłka zachęcała do tego, by czym prędzej sięgnąć po tę lekturę. Nie opierałam się zbyt długo. Maria Majka to zwyczajna nastolatka, jak my. W wieku kilku lat na miejscowych zajęciach w domu kultury ze śpiewu, baletu i aktorstwa poznaje wiernych przyjaciół - Oskara i Tosię. Choć dorastają i ich zainteresowania ulegają zmianie, ich przyjaźń wciąż trwa.

Mery od najmłodszych lat interesowała się śpiewem i zapytana na lekcji w szkole, kim chciałaby zostać w przyszłości, odpowiedziała, że piosenkarką. Brała udział w licznych konkursach, na których mama wciąż powtarzała jej, że musi być najlepsza. Wybierała jej także taki repertuar, który mógł zdobyć przychylność jury. Nastolatka zakłada także swój kanał, na którym zamieszcza wykonywane piosenki, jednak to zajęcie nie przynosi jej zwolenników... Jak poradzi sobie z dorastaniem i oceną innych? Do czego gotowi będą posunąć się nastolatkowie, by jej dopiec?

Szczerze powiem, że nie mogłam oderwać się od tej historii. Sylwia Lipka zapewne z racji młodego wieku doskonale pamięta nastoletnie rozterki, więc wiernie mogła oddać nastroje, które ogarniały Mery, Tosię i Oskara. Poruszony został także temat homoseksualistów, jednak autorka pokazuje, że te osoby są takie same jak my. Ciekawie przedstawiona historia dążenia do realizacji swoich marzeń, ale z rozwagą, a nie biorąc udział w wyścigu szczurów. Uważam, że to pozycja obowiązkowa dla każdego nastolatka, który chwilowo zagubił się w swojej ,,dorosłości". 

13 komentarzy:

 1. Lubię młodzieżowe książki o marzeniach, więc chętnie skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka o spełnianiu marzeń zawsze będzie na czasie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się, że w książce dla młodzieży jest poruszony temat homoseksualny. Trzeba tłumaczyć młodym, że to są ludzie tak samo jak my i trzeba ich szanować

  OdpowiedzUsuń
 4. Podchodzę ostrożnie do tego typu pozycji, ale w sumie tę chętnie bym przeczytała i sprawdziła, jak mi się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z reguły nie sięgam po książki z tego gatunku, ale wydaje mi się, że ta konkretna mogłaby mnie zainteresować. Swoją recenzją sprawiłaś, że mam ochotę ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejna książka Youtuberki coraz więcej ich, ale po tę raczej nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam Sylwię i miałam okazję czytać tą książkę z jest dobra chociaż do wybitnych książek sporo jej brakuje. Ale dziewczyna ma talent i jestem pewna że jeszcze nie jedno nam pokaże.

  OdpowiedzUsuń
 8. Książki wydawane przez artystów też są ciekawe. Podoba mi się przesłanie tej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 9. Patrycja Czubak17 lipca 2021 13:39

  Przesyłka urocza, o autorce coś słyszałam, a książka niestety nie mój typ.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wiem, jak to o mnie świadczy, ale pierwszy raz usłyszałam o tej piosenkarce przy okazji premiery jej książki...

  OdpowiedzUsuń
 11. Widziałam tę powieść na Instagramie i zastanawiałam się, czy sięgnąć po nią. Nadal się waham co do tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 12. ciekawa młodzieżowa propozycja. Kiedy byłam nastolatką lubiłam czytać takie historie, teraz już z nich wyrosłam

  OdpowiedzUsuń
 13. Ostatnio nie po drodze mi z takimi książkami. Wole jednak erotyki niż młodzieżówki.

  OdpowiedzUsuń