Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 7 lipca 2021

,,Letnie przesilenie" Anna Langner

    ,,Letnie przesilenie" otrzymana z Taniejksiazki.pl to zupełnie nowe oblicze twórczości Anny Langner. Sprawdźcie też inne książki dla kobiet w księgarni.         

Aż trudno uwierzyć, że od debiutu Anny Langner minęły dopiero 2 lata! Ta młoda autorka rozpędza się ostatnimi czasy coraz bardziej, zyskując szersze grono czytelników i wiernych fanów, a tytuły wspinają się w rankingach tak wysoko, że zasługują na miano bestsellera. Sama miałam okazję zapoznać się z kilkoma jej tytułami, m.in. ,,Syreny" o trzech przyjaciółkach, które postanawiają rozbudzić senne nadmorskie miasteczko, ,,Zakres obowiązków" o trzech przyjaciołach, których asystentki oraz oni skrywają pewne tajemnice. Bardzo podobała mi się także powieść p.n. ,,Nie byłaś grzeczna w tym roku", czy opowiadania w antologiach. Jak wypadło ,,Letnie przesilenie"?

Tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Dziesięcioletni Alek wraz z ojcem wybierają się na polowanie, dokładnie 21 czerwca, w dzień letniego przesilenia. Chłopiec uznawany jest za nieporadnego, czy po tym wyjściu zyskał w oczach ojca? Tymczasem Aleksander jest już w zaawansowanym wieku, doczekał się trójki dzieci - dorosłych już bliźniąt Olgierda i Fabiana oraz 5-letniej Heleny. To właśnie do opieki nad ostatnią zostaje zatrudniona Oliwia Olszewska, studentka pedagogiki, która doświadczenie zdobywała zarówno w kraju, jak i zagranicą. Leśniewiczowie mieszkają w tajemniczej leśniczówce, którą zwykło nazywać się Starą Sosną. Oliwia przyzwyczajona do gwaru miasta, nie do końca umie przestawić się na leśny tryb. Dodatkowo wydaje jej się, że zwierzęta mieszkające w okolicznym lesie są do niej wrogo nastawione. Czy to prawda i jakie ziarnko prawdy mają w sobie wiejskie legendy dotyczące rodu Leśniewiczów? Będzie to niezwykle mroczna opowieść.

Anna Langner przygotowała dla swoich odbiorców zupełnie inną historię, niż te, do których zdążyła nas przyzwyczaić. Bohaterowie zostali bardzo dobrze wykreowani, mają swoje zalety i wady, a przeszłość nieustannie wpływa na to, jacy są obecnie. Umiejscowienie fabuły w lesie na pewno dodaje jej mrocznego klimatu, a jeśli dodamy do tego opisywane wydarzenia nie będzie opuszczał nas dreszczyk emocji. Autorka potrafi zaciekawić czytelnika już od pierwszych stron i nie wypuścić z literackich sideł aż do ostatniej strony. Z przyjemnością zagłębiłam się w ten pełen emocji utwór, którego lekturę polecam odbiorcom lubującym się w nietuzinkowych klimatach.  

Za egzemplarz do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.

18 komentarzy:

 1. Lubię takie wciągające i nietuzinkowe książki, więc czuję się nią zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nietuzinkowość, wyjście poza schematy, zaskoczenie czytelnika, to coś, co sprawia, że przygoda zyskuje dodatkowy smak. :)

   Usuń
 2. Czuję się bardzo zaintrygowana tą powieścią. Chętnie ją poznam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się interesująco. Autorka szturmem podbiła serca czytelników.

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam dużo dobrego o tej autorce więc z pewnościa warta przeczytania

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. W wakacyjne dni przydaje się taki ciepły łyk lekkiej przygody czytelniczej. :)

   Usuń
 6. Planuje czytać tę książkę, słyszałam o niej tyle dobrego. A książki Anny bardzo lubię i zawsze chętnie po nie sięgam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znam twórczości tej autorki, zatem trudno mi docenić rozwój jej pióra literackiego, ale sporadycznie zaglądam do tego gatunku literackiego. :)

   Usuń
 7. Emocjonalne zaczytanie może sprawić wiele radości i satysfakcji, zwłaszcza jak chętnie identyfikujemy się z bohaterami. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam książkę w swoim stosie, ale czeka na swoją kolej. Mam nadzieję, że miło spędzę z nią czas

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba jeszcze nie słyszałam o tej autorce. Ksiażka zapowiada się naprawdę ciekawie, chętnie bym ją przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie slyszalam jeszcze o tej autorce:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Słyszałam o książce i autorce. Nawet miałam w planie sobie zamówić, ale nie wyrabiam z czytaniem nowości więc trochę się wstrzymałam na jakiś czas.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeszcze nie miałam przyjemności z twórczością pisarki, więc pewnie by mnie nie zaskoczyła odmiennością powieści :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Raczej nie sięgnę po tę książkę. Nie zaciekawiła mnie fabuła.

  OdpowiedzUsuń
 14. nie jest to do końca mój klimat, ale na pewno polecę paru osobom na urlopowy czas :-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jest w tej książce jakiś powiew świeżości. Umiejscowienie fabuły w lesie jest ciekawa, tak samo jak przebieg akcji intryguje. Może kiedyś się skuszę.

  OdpowiedzUsuń