Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 9 sierpnia 2021

,,Anna. Gorzki smak miodu" Wioletta Sawicka

 Wioletta Sawicka to autorka 10 książek, w tym także ciepło przyjętej sagi ,,Wiek miłości. Wiek nienawiści". Jak wypada najnowszy tom?

,,Gorzki smak miodu" to czwarta część cyklu, którą można czytać jako odrębną całość, ponieważ nie będziemy zagubieni w wydarzeniach. Dla miłośników sagi, to publikacja obowiązkowa. O czym właściwie jest? Obecnie poznajemy Elise von Hoffenberg, a właściwie Annę Różycką, pół Polkę, pół Niemkę, która po klęsce Niemców zmuszona jest razem z ciotką, macochą i braćmi ukrywać się w lesie. Nie ma jedzenia, opału, jedynym ratunkiem jest przeprawianie się na litewską stronę, by zyskać choć trochę pożywienia. Litwinom jednak grożą konsekwencje za pomoc Niemcom. Dodatkowo w czasie przepraw za Niemen nie wszyscy wracają...

Wioletta Sawicka pokazuje ogrom wojennych zniszczeń, to, do czego zmuszani byli Niemcy, jeśli chcieli przeżyć. Nie brak brutalnych opisów wspomnień zadanych gwałtów na kobietach przez Rosjan. Szczególnie zapadła mi w pamięć scena polowania sowieckich sołdatów ,,na wilki". Elise jako najstarsza wychowana rygorystycznie, ale z miłością przejmuje dowodzenie w rodzinnym przeżyciu w ukryciu. Pomaga jej poznany przy okazji przerzutów po jedzenie Marcus. Tymczasem Maria Różycka pochodząca z wileńskich Kresów, matka Anny, szaleje z niepokoju, wciąż wierząc, że jej córka wróci do domu. Czy doczekają ponownego szczęśliwego spotkania?

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Wioletty Sawickiej, jednak muszę przyznać, że lektura wywarła na mnie ogromne wrażenie. Czyta się ją bardzo płynnie, emocjonująco, nie jest napisana na siłę i da się to wyczuć. Autorka wzorowała się poniekąd na historii własnej rodziny, zaś w przygotowaniu na 2022 rok znajduje się V tom sagi. Ja do tego czasu z pewnością nadrobię pozostałe historie rodu Ostojańskich. Kobiety niezłomne, z pasją, niełatwo poddające się losowi. Gorąco polecam.  

Książkę można kupić na www.inverso.pl 

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu.

14 komentarzy:

 1. Nie czytałam jeszcze poprzednich tomów, jednak z chęcią zagłębię się w ten cykl.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej serii ani autorki, ale wydaje się być ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam jeszcze o tej pozycji, ale z chęcią zapoznam się z tą pozycją.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś wcześniej nie słyszałam o tej serii lub po prostu nie pamiętam tego. Jednak zainteresowałaś mnie tą książką i zapisuje tytuł, ale muszę poszukać poprzednich, aby zacząć od 1 numeru.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chętnie zerknę do zasobów bibliotecznych w moim mieście, może uda się całą serię poznać. :)

   Usuń
 5. Autorka potrafi tworzyć ciekawe pozycje i widzę że ta także taka jest.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wygląda na to, że to bardzo emocjonująca opowieść. Kasia M.

  OdpowiedzUsuń
 7. niesamowicie pociąga mnie sam tytuł! co do treści już mój zapał stygnie, ale Twoje recenzja sprawiła, że sięgnęłabym po tę ksiażkę :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Seria, której nie miałam jeszcze okazji poznać, a zapowiada się bardzo ciekawie, chętnie uwzględnię ją w planach czytelniczych. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Moja babcia opowiadała o tak ukrywających się Żydach w czasie przemarszu wojsk niemieckich na wschód i później te same miejsca okupywali Polacy jak Armia Czerwona szła na Berlin... Seria warta mojej uwagi!

  OdpowiedzUsuń
 10. Tytuł zwraca uwagę, od razu człowiek zastanawia się, co tam wrzucono do tego miodu ludzkich losów. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. To książka o czasach, o których czytam tylko dokumenty. Fabularyzowane historie są nieadekwatne i często nie mające z rzeczywistością wojenną nic wspólnego.

  OdpowiedzUsuń
 12. lubię sięgać po takie historie, zwłaszcza kiedy opisują silne kobiety :-)

  OdpowiedzUsuń