Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 8 sierpnia 2021

,,Dobra siostra" Sally Hepworth

,,Dobra siostra" Sally Hepworth to pozycja, z którą miałam okazję zapoznać się w ostatnim czasie. Czy było warto?


Fern i Ros, paproć i róża, dwie siostry nierozłączki, które już od wczesnego dzieciństwa były wychowywane tylko przez matkę. O tym co działo się w ich rodzinie możemy dowiedzieć się z dziennika jednej z sióstr, która dość szczegółowo opisywała wszystkie sytuacje. To co było jednak już minęło i obecnie obie kobiety zbliżały się do 30-stki. Jedna z nich miała partnera i nie mogła zajść w ciążę, druga pracowała w bibliotece i wpadła na pomysł, że mogłaby jej to dziecko oddać. Jak potoczyły się losy dorosłych już Fern i Rose?

Pozycja jest dość spora objętościowo, bo liczy prawie 400 stron. Rozdziały z teraźniejszości przeplatają się z przeszłością i zapiskami w pamiętniku jednej z sióstr. Na pewno nie ma tutaj makabrycznych scen. Sally Hepworth skupiła się przede wszystkim na aspekcie psychologicznym, psychice i podejściu do różnych spraw sióstr. Choć powieść jest momentami przewidywalna, jednocześnie nie mogłam doczekać się poznania jej zakończenia. Coś mnie niesamowicie ciągnęło do tego by poznać je jak najszybciej.

,,Dobra siostra" Sally Hepworth to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki, które uważam za całkiem udane. Pozycja mimo tych przewidywalnych momentów sprawia, że pokazana jest relacja między rodzeństwem, siostrami, bliźniaczkami dwujajowymi, gdzie nie wszystko jest takie krystaliczne, jak można by tego oczekiwać. Na pewno jest to jedna z tych psychologicznych lektur, która może przypaść do gustu miłośnikom gatunku. Warto wziąć ją pod rozwagę w swoim czytelniczym planie dnia. 

Książkę można kupić na www.inverso.pl 

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu.

14 komentarzy:

 1. Na pewno warto zwrócić uwagę na aspekt psychologiczny tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że to lektura, na którą z pewnością zwrócę uwagę. Zerknę, czy jest dostępna na Legimi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka właśnie do mnie dotarła, jestem jej bardzo ciekawa, na razie zatem nie czytam Twoich wrażeń, czekam najpierw na własne, a potem zrobię porównanie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam tej książki. Nigdy się z nią nie spotkałam. Ale myślę, że mogłaby mi się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 5. O pierwszy raz o niej slysze, ciekawa pozycja

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy temat na książkę. Dla Ciebie ma szczególny wymiar.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdecydowanie to książka nie dla mnie. Jakoś fabuła mnie odpycha zamiast przyciągać. Nie słyszałam o tej książce wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy wybiera według własnych potrzeb, dobrze, że jest taka różnorodność w literaturze. :)

   Usuń
 8. Wygląda na książkę w moim stylu :) Warto także zwrócić uwagę na "Mroczne sekrety", zwłaszcza jeżeli ktoś lubi thrillery :) Ten jest świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Sama okładka zachęca do przeczytania jej. A więc raczej sięgnę po nią w wolnej chwili..

  OdpowiedzUsuń
 10. czyli tematyka dość Ci bliska ;-). Jeśli chodzi o relacje z rodzeństwem to jestem bardzo ciekawa co tam zostało opisane :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Fascynuje mnie relacja między siostrami, postaram się mieć tytuł w pamięci.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam w rodzinie bliźniaczki, więc chętnie polecę im tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 13. Książek jest tak dużo, że nie sposób poznać wszystkich autorów i ich dzieła. O tej nigdy nie słyszałam, ale może się to zmieni i po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń