wtorek, 31 sierpnia 2021

,,Rider" Anna Langner

,,Rider" otrzymana z Taniej Książki to kolejna nowość Anny Langner, z którą warto się zapoznać. Sprawdźcie też inne książki dla kobiet w księgarni.      


Anna Langner to także coraz bardziej rozpoznawalna polska autorka, która zadebiutowała na rynku wydawniczym serią ,,Znicz mnie" i ,,mnie", jednak to ,,Rider" był pierwszą napisaną przez nią historią. Pisała go na Wattpadzie i zbierał tak pozytywne opinie, że po latach postanowiła razem z serią ,,Niegrzeczne książki" wydać go w wersji papierowej. Jak sama podkreśla, nic nie zmieniała w zachowaniu Ivy, ponieważ lata młodości żądzą się swoimi prawami. A Ivy Collins właśnie wchodziła w dorosłe życie, raz korzystniej, raz mniej, jednak zawsze mogła liczyć na starszego brata, Douga.

Wychowani przez bogatych rodziców, którzy nie mieli dla nich czasu, zajęci pracą i licznymi zawodowymi zobowiązaniami. O ile Doug odnalazł się i stworzył wierną paczkę kumpli, przez nielegalne wyścigi oraz organizację imprez, o tyle Ivy była szkolnym wyrzutkiem. Każdemu bowiem wydawało się, że skoro ma pieniądze, tych, którzy ich nie mają, ocenia z góry. Wcale tak nie było, jednak było jej trudno przekonać o tym rówieśników. Podczas jednego z wyścigów organizowanych przez Ridera, zostaje wyznaczona jako nagroda dla zwycięzcy - Ridera, niegrzecznego chłopca, którego ojciec jest alkoholikiem. Dziesięć godzin spędzonych wspólnie zmienia życie ich obojga. Tylko czy na lepsze?

Znam twórczość Anny Langner i niezwykle niecierpliwie wyczekuję kolejnych tytułów, które mają ukazać się na polskim rynku. To kolejna niegrzeczna historia dwójki ludzi, wchodzących w dorosłość z przytupem. Z jednej strony bogactwo, z drugiej biega. Chęć zaangażowania się kontra pozornie przelotne znajomości bez zobowiązań. Muszę przyznać z pełną szczerością, że autorka znów stanęła na wysokości zadania, a lektura ,,Ridera" była dla mnie prawdziwą przyjemnością. Tym razem dużą część książki Langner poświęciła nielegalnym wyścigom organizowanym w miasteczku Huntley, w którym wychowywali się nasi bohaterowie. Pojawia się także wątek kryminalno-sensacyjny. Serdecznie polecam. To wspaniała, ponad 440-stronicowa lektura, z którą bardzo przyjemnie spędzisz czas i dostarczy Ci wielu wrażeń.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.    

12 komentarzy:

 1. Myślę, że ta książka byłaby idealna na wakacje lub wolny weekend. : )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takie urlopowe dni ten gatunek zyskuje na atrakcyjności. ;)

   Usuń
 2. Kryminalne i sensacyjne nici wplecione w fabułę przyciągają mnie do poznania tej historii. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To tytuł który zapisuje dla znajomej lubującej się w tych klimatach. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja takich książek akurat nie lubię, ale zdaję sobie sprawę, że mają spore grono fanów. W końcu każdy powinien czytać to, co lubi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super że autorka stanęła na wysokości zadania, a czas z jej książka jest miło spędzony.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam twórczości tej autorki, ale ta mnie kusi i przyciąga piękną okładką :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie sięgam często po takie książki, jednak polecę ją kuzynce.

  OdpowiedzUsuń
 8. Autorka potrafi tworzyć ciekawe pozycje i widzę że ta także taka jest.

  OdpowiedzUsuń
 9. właśnie o taką historię pytała mnie ostatnio znajoma, także na pewno polecę :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna historia, porwała mnie w swój świat ;)

  OdpowiedzUsuń