Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 29 sierpnia 2021

,,Topielice" Daria Orlicz

 ,,Topielice" Darii Orlicz to już kolejny tom serii Katarzyny Misiołek piszącej tę serie pod pseudonimem. 

Od ukazania się poprzedniego tomu minęło już sporo czasu. Byłam bardzo ciekawa w jaki sposób potoczą się dalsze losy głównych bohaterów. Jeżeli jeszcze nie znacie tej serii to musicie wiedzieć, że o ile sprawa kryminalną zaczyna i kończy się w danym tomie to tło obyczajowe toczy się nieprzerwanie od pierwszej części. Autorka w jakimś stopniu nie oszczędza głównych bohaterów, więc jest ciekawie. Dodatkowo nie pomija także pandemii, strajku kobiet, które rzeczywiście miały miejsce.

W tej części równoległe toczy się kilka spraw, wątków, co nie wyszło tej powieści na dobre. Trudno było mi zorientować się w bohaterach. Mamy pisarkę która rozstała się z partnerem z powodu jej sukcesów. Nie zabrakło rozstania z powodu aborcji, matki skonfliktowanej z córką, zabitej kobiety. Do tego dochodzą wspomnienia Kiciusia z lat nastoletnich, kiedy kumplował się z pewnym kolegą. Przeplatanie przeszłości z teraźniejszością na pewno urozmaiciło tę pozycję. 

Pomysł na ten tom był naprawdę ciekawy, ale przez zbyt duże nagromadzenie spraw, osób nie zachwyciłam się tą powieścią w takim stopniu jak bym tego oczekiwała. Na pewno warto zwrócić uwagę na tę lekturę jeśli jesteście miłośnikami tej serii. Ja mimo lekkiego zawodu będę oczekiwała kolejnej części, bo w tej nie zabrakło opisu bieżących społecznych wydarzeń. Seria liczy już kilka tomów i mam nadzieję, że na kolejny nie przyjdzie nam zbyt długo czekać.  

Za książkę dziękuję wydawnictwu Harper Collins

11 komentarzy:

 1. O nie już widzę po okładce że nie jest to propozycja dla mnie. Straszna jest już okładka i tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 2. podoba mi się okładka, fabuła też bardzo interesująca, także nie zostaje mi nic innego jak sięgnąć :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety, ale raczej omijam takie książki szerokim łukiem. Kilka razy czytałam coś podobnego i długo nie mogłam dojść do siebie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam poprzedniego tomu, więc raczej nie zacznę serii od tego.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 5. Serii jeszcze nie miałam okazji poznać, ale może kiedyś za nią z ciekawością się wezmę, widzę, że nie mam co oczekiwać efektu wow, ale może akurat mnie się spodoba. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie poznałam tej serii, aktualnie staram się nie sięgać po nic nowego, mam spore czytelnicze zaległości. Może kiedyś w wolniejszym czasie zainteresuje się tą propozycją

  OdpowiedzUsuń
 7. Przepiękna książka. Nigdy nie wiedziałam tej okładki, a myślę, że już dawno bym się skusiła na tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Szkoda, że ten tom jest nieco słabszy. I tak się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawa okładka, jednak książka nie dla mnie. Nie lubię czytać takich powieści, więc po nią nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń