Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 28 sierpnia 2021

,,Szkoły, do których chce się chodzić (są bliżej, niż myślisz!)" Maria Hawranek

,,Szkoły, do których chce się chodzić (są bliżej, niż myślisz!)" Marii Hawranek to zupełnie inne spojrzenie na ówczesną szkołę. 


Bardzo często wydaje nam się i jesteśmy przekonani o tym, że w jakiś sposób musimy zmierzyć efekty naszej pracy. W pracy nie rzadko pojawiają się słupki, wykresy, które pokazują w jakim stopniu wywiązaliśmy się z naszych zobowiązań. W szkole taką miarą są oceny, sprawdziany. Maria Hawranek na przykładzie innych polskich placówek pokazuje, że wcale nie musi tak być. Istnieje sporo miejsc w których nauka odbywa się przez zabawę, dzieci spędzają czas w swoim towarzystwie, z kolegami, rozwijają się w takim stopniu na który mają ochotę.

Edukacja domowa w ostatnim czasie stała się coraz bardziej popularna, więc nie mogło zabraknąć także oddzielnego rozdziału o tym sposobie nauczania. Zaletą ED jest to, że można wszystko robić w tempie dziecka. Podobnie sprawa wygląda w innych modelach, które zostały przytoczone w tej pozycji. O metodzie Marii Montessori na pewno wielu z Was słyszało, być może też o poznańskiej szkole Cogito, jednak są też inne sposoby na naukę dziecka w jego własnym trybie bez ocen.

,,Szkoły, do których chce się chodzić (są bliżej, niż myślisz!)" Marii Hawranek to pozycja dla tych, którzy chcą się zmieniać, rodziców, przyszłych rodziców, nauczycieli, pragnących jakichś zmian na lepsze, szkoły bez ocen, w której dzieci wspaniale odnajdują się w otaczającym ich świecie i są przystosowane do życia w przyszłości. Oceny niestety nadal nie świadczą o zaradności życiowej, nie każdy wpisuje się w widełki oceniania.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Znak.   

12 komentarzy:

 1. Nauka przez zabawę to chyba najlepszy sposób na przyswajanie wiedzy. Oczywiście że oceny nie sa wyznacznikiem... a przynajmniej nie zawsze, przykładem są osoby kóre miały dobr oceny z jezyja obcego, a w danym kraju zdobyte umiejetności już nie tak dobrze sie prezentują.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe czy uda mi się znaleźć jako audiobook :) Ostatnio głównie tak czytam książki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmmm, bardzo ciekawa poropozycja co do przyswajania wiedzy to zawsze tak uwazałam ze zabawa jest do tego wprost idealna. Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka porusza ważny temat. Chętnie po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czyli wartościowa lektura sie zapowiada. Dobrze gdy publkacja wnosi coś w nasze życie:)

   Usuń
 5. Bardzo przydatna lektura. Z przyjemnością zapoznałam się z kolejnymi rozdziałami.

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo fajna propozycja, akurat idealna dla mnie, szkołę dopiero zaczniemy za jakiś czas, ale warto się prygotować ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Najlepsza forma nauki jest zabawa. Szkoda tylko, że we wszystkich szkołach takiej formy nauki się nie stosuje.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak wiele można by było zmienić w szkołach, aby dzieci nie tylko chętnie do nich uczęszczały, ale jeszcze w przyjemnej formie zdobywały wiedzę, ciekawie podchodziły do poznawania świata. Świetnie, że powstają nowe możliwości. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Takie wartościowe lektury to ja sobie bardzo cenię i z pewnością warto po takie sięgać

  OdpowiedzUsuń
 10. Wędrówki po kuchni29 sierpnia 2021 22:34

  Nauka przez zabawę to chyba najlepsza forma nauki, którą lubią dzieci

  OdpowiedzUsuń
 11. Polecę tę książkę siostrze. Powinna się jej spodobać.

  OdpowiedzUsuń