Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 11 sierpnia 2021

,,Ucieczka z nieznajomym" Katarzyna Bester

   ,,Ucieczka z nieznajomym" to moje kolejne bardzo udane spotkanie z twórczością tej autorki.

Katarzyna Bester to autorka, która zadebiutowała na polskim rynku stosunkowo niedawno, a już zdobyła liczne rzesze odbiorców. Miałam okazję przeczytać prawie wszystkie książki jej autorstwa. ,,Świąteczne nieporozumienie" opowiada o dwójce osób które w wyniku nieporozumienia zostają zakwaterowane na ten sam termin w jednym mieszkaniu, jak wybrną z tej niekomfortowej sytuacji? ,,Mam coś Twojego" to obowiązkowa publikacja dla miłośników psów, ale skrywa swoje drugie dno. A jaka jest najnowsza powieść, czyli ,,Ucieczka z nieznajomym"? 

Mam wrażenie, że po zapoznaniu się z tą historią powiedziałam sobie ,,To zupełnie inny poziom twórczości Katarzyny Bester. Ta książka jest niezwykle dojrzała, przepięknie dopracowana i taka, że nigdy nie pomyślałabym, że napisała to autorka, którą znam z wcześniejszych tekstów!". I tak doprawdy jest. Nie spodziewałam się, że pisarka w tak krótkim czasie tak niesamowicie może wzbogacić swój literacki warsztat. Poznajemy Hannah Thompson, która pewnego dnia podróży poślubnej w Wiedniu ucieka mężowi z opery. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności trafia na niezamknięty samochód, w którym postanawia się skryć. Dlaczego uciekła i czy małżonek nie przestanie jej szukać?

Hannah, która zamierza przybierać inne tożsamości, jest naprawdę zdesperowana. Co takiego wydarzyło się w jej, zdawałoby się, szczęśliwym pożyciu, że korzystając z nadarzającej się okazji nie ogląda się za siebie? Podobne zachowania cechują poznanego w trasie Jonathana Fallona, który nie do końca wie, skąd w jego aucie wzięła się nieznajoma pasażerka. Czy ktoś go śledzi? Wyjątkowo często zmienia samochody, Hannah jest zaciekawiona, ale nie do tego stopnia przerażona, by działać na własną rękę. Pościg dopiero się zaczyna, i niekoniecznie weźmie w nim udział mąż Hannah, Nigel Sanderson.

Jestem zachwycona tą historią! Momentami przerażająca, ale wciągająca od pierwszej strony. Przeplatana narracja poprowadzona między Hannah, która w snach i wspomnieniach cofa się w przeszłość do sytuacji, która diametralnie zmieniła jej życie. Historia Jonathana, która z każdą kolejną stroną szokuje coraz bardziej. Jak już wspomniałam, to zupełnie inny poziom twórczości Katarzyny Bester. Poprzednie publikacje były w większości przyjemnymi czytadłami, ta - jest emocjonalną petardą. Nie jest zbyt rozbudowana, ma ok. 200 stron, jednak jest to tekst tak nasycony, że lektura w pełni Cię usatysfakcjonuje. Czekam na równie udane kolejne powieści autorki i Tobie też polecam ten tytuł.

17 komentarzy:

 1. Nie planowałam czytać tej książki, ale teraz chyba zmienię zdanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Skoro to najlepsza książka autorki to na pewno warto spróbować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miłośnicy takich klimatów czytelniczych z pewnością będą zadowoleni, tytuł dla nich pod rozwagę, nie tylko na wakacyjny czas. :)

   Usuń
 3. Szczerze mówiąc to zupełnie nie mój target jeżeli chodzi o literaturę, więc nie mam w planach przeczytania tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zwykle nie gustuję w książkach, które reklamują się jakimś męskim ciałem na okładce. Podejrzewam zawsze, że dostanę jakiś gniot. A tu widzę, że jest przednia zabawa czytelnicza. Super, w takim razie być może skorzystam w zbliżającym się urlopie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo podoba mi się Twoja recenzja i muszę przyzanć ze przekonałaś mnie do tej ksiązki. Musze ją koniecznie przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się interesująco. Polecę ten tytuł kuzynce.

  OdpowiedzUsuń
 7. Te strony i emocje zachęcają mnie do jej przeczytania. Pewno w niedługim czasie się ją przeczyta..

  OdpowiedzUsuń
 8. Brzmi interesująco! Nie do końca jest to mój gatunek, ale czasem lubię sięgać po takie klimaty, szczególnie gdy zbierają dobre opinie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przyjemnie zamknąć książkę po spotkaniu z nią i poczuć satysfakcję czytelniczą, na to właśnie liczymy. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam takie lektury, które wciągają a jednocześnie dają poczucie że są w pełni wykonane.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zamówiłam sobie "Ogrodnika" tej autorki. Nigdy nie czytałam jej żadnej książki i jestem ciekawa czy mi się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 12. oh, nie. Książka zupełnie nie dla mnie, ale wiem komu polecę :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. przekonałaś mnie :) ja szukam polskich autorów, uwielbiam ich ale np mam problem z tym jeśli jest narracja w stylu "Marianna idzie do kuchni i wyciąga szklankę" zamiast "poszła do kuchni i wyciągnęła". Niestety dużo polskich twórców tak pisze. Mam nadzieję ze tu jest inaczej

  OdpowiedzUsuń
 14. Czytałam Ucieczkę z nieznajomym i mam mocno mieszane uczucia. Szybko mi się czytało, ale mam dużo uwag do niej.

  OdpowiedzUsuń
 15. To coś zdecydowanie dla mnie. Oczywiście zapisałam tę książkę na swojej liście i zamierzam ją przeczytać 😉

  OdpowiedzUsuń