Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 11 września 2021

,,Kucharz" Ada Tulińska

,,Kucharz" Ady Tulińskiej otrzymany z Taniej Książki to kolejna książka jednej z moich ulubionych polskich pisarek. Sprawdźcie też inne nowości w księgarni.      

Niegrzeczne Książki cieszyły się tak ogromną popularnością, że twórcy Wydawnictwa Kobiecego wpadli na genialny pomysł, by wydawać nową serię ,,Faceci do wynajęcia". Był już ,,Ogrodnik" Katarzyny Bester, ,,Trener" Anny Langner. Przyszedł czas i na ,,Kucharza" Ady Tulińskiej, coraz chętniej czytanej i rozpoznawalnej autorki ,,młodego pokolenia". Choć zadebiutowała kilka lat temu, już teraz podbija serca polskich czytelniczek. Czy i ta seria sprawiła, że moje serce zabiło szybciej z sympatii do bohaterów? Przekonajmy się, kim oni są.

Tomasz Zakrzewski, zakochany w kuchni, zwycięzca programu SuperChef wciąż musiał rywalizować, by pokazać swoją sztukę. Rodzice widzieli go w zawodzie lekarza, była żona uważała, że nie rokuje, a on... zakłada autorskie bistro Miód & Chilli w Toruniu. Jest jednak niezwykle wymagającym i opryskliwym szefem, którego sposób bycia nie wszyscy akceptują. Z drugiej strony poznajemy Amelię i Karola Ciechanów, małżeństwo, które poświęciło swoje lata firmie meblowej, która z powodu konkurencji wielkich koncernów najzwyczajniej w świecie zbankrutowała. O ile kobieta ma jeszcze chęci do znalezienia jakiejkolwiek pracy, o tyle mężczyzna niżej niż na stanowisko kierownicze nawet nie chce aplikować... Dzięki przyjaciółce Amelia dostaje się do pracy w Miód & Chilli. Jej początkowa kulinarna kariera nie trwa jednak zbyt długo...

Muszę przyznać, że błędnie zakładałam, że będą to historie typowo zakwalifikowane pod literaturę erotyczną, ale w przypadku ,,Kucharza" Ady Tulińskiej z pewnością tak nie jest. To ciepła i angażująca historia, w którą wciągnęłam się praktycznie od pierwszych stron fabuły. Z jednej strony dążący do założonego celu prestiżu i kolejnych kulinarnych nagród Tomek, z drugiej Amelia, istny tajfun w kuchni, nieuporządkowana, chaotyczna, a jednocześnie mająca w sobie ten smak i zmysł, który oczarowuje odbiorców. Jest jednak także mąż Karol, który przywykł do wygodnego stylu życia, bycia sobie sterem i okrętem, którego żona troszczy się o ich aktualne potrzeby. Słowem podsumowania, ciepła i dająca nadzieję na lepsze jutro historia, z którą przyjemnie spędzisz niejedno popołudnie.  

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.    

11 komentarzy:

 1. Ta książka na pewno zainteresuje wielu czytelników.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gotowanie jakoś nigdy specjalnie mnie nie kręciło. Gotuję, bo muszę zjeść. Muszę zjeść, by przeżyć. I nie ma w tym miejsca na żadną pasję. Ale można ta książką, mimo że romansidło, sprawi, że zmienię zdanie?
  Życzyłabym sobie, by w tej powieści było dużo o Toruniu. To takie piękne polskie miasto, którym zachwycam się od wielu lat.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam kilka wcześniejszych książek tej autorki i może skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cykl Niegrzeczne książki coraz bardziej się rozrasta. Dla mnie ekstra.

  OdpowiedzUsuń
 5. książka zdecydowanie nie dla mnie, ale wiem komu polecę :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem ciekawa zakończenia tej książki, więc na pewno nie przejdę obojętnie obok tej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 7. Książki tworzone pod publikę, to nie jest moja ulubiona literatura. Szkoda mi czasu na takie teksty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja lubię czasami sięgnąć żeby przyjrzeć się trendom ;-)

   Usuń
 8. Ciekawe czy by mi się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawa lektura dla miłośników gatunku.

  OdpowiedzUsuń