Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 10 września 2021

,,Dziewczyna z wiatrem we włosach" Anna Szczęsna

 ,,Dziewczyna z wiatrem we włosach" otrzymana z Taniej Książki to drugi tom serii Anny Szczęsnej, którego akcja dzieje się w Toruniu. Sprawdźcie też inne książki dla kobiet w księgarni.   

Bardzo lubię sięgać po książki polskich autorów, zagłębiać się w ciekawe historie, korzystać z tego, że tłem dla fabuły stają się odwiedzane przeze mnie miejsca. Tak było też w przypadku serii Anny Szczęsnej, której akcja osadzona jest w Toruniu. Spędziłam z nim dwa lata podczas studiów, cały czas chętnie na żywo wracam do tego miasta. Postanowiłam po raz kolejny odwiedzić je także za pośrednictwem literatury. Ponownie przenosimy się do grodu Kopernika, gdzie losy trójki przyjaciół wcale nie będą aż takie oczywiste. Na pewno nie można narzekać na gmatwanie losów głównych postaci i liczyć należy się z lekką przewidywalnością. Należy jednak pamiętać o tym, że to typowa książka na rozluźnienie, zakończenie dnia i tego należy od niej oczekiwać.

Główna bohaterka po śmierci matki wyjechała na wieś do rodzinnego domu. Nie za bardzo jej się tam podobało, stała się osowiała, przestała pisać. Nie uskarżała się jednak na swój los. Porzucony przez nią pisarz także pogrążył się w rozpaczy. Zaczął jeść fast foody, przestał o siebie dbać, zaniedbał pisanie, czytelników, wydawnicze plany. Mogłoby się wydawać, że jedynie Marlena jako tako funkcjonowała, jednak nad nią już też niebawem miały zawisnąć czarne chmury. Po raz kolejny miała przekonać się o tym, że rodzina wciąż chce na niej żerować, jednocześnie nie okazując jej żadnego wsparcia. Czy dla tej trójki miało jeszcze zaświecić słońce?

Mała ilość bohaterów z pewnością sprawia, że nie mamy problemów z ich rozróżnieniem. Nieco zabrakło mi większego pogłębienia kilku wątków, przemiana pisarki była dla mnie za szybka, podobnie jak relacje Marleny z rodziną. Niemniej, miło spędziłam czas z tą pozycją. Jest to typowa literatura kobieca, dająca nadzieję na lepsze jutro. Jej bohaterowie nie są bez problemów, całość czyta się sprawnie. Postacie przeżywają swoje wzloty i upadki, muszą mierzyć się z tragediami, jak to w prawdziwym życiu bywa. ,,Dziewczyna z wiatrem we włosach" Anny Szczęsnej lepiej czytać po zapoznaniu się z pierwszym tomem.    


Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.    

11 komentarzy:

 1. Mam w planach sięgnąć po obie części.

  OdpowiedzUsuń
 2. O fajna książka. Chyba wiem, komu ją zaproponuję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię twórczość tej autorki i czytałam prawie wszystkie książki pisarki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo często ostatnio widzę tę powieść na blogach. Mam na nią coraz większą ochotę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa propozycja dla fanów tego typu historii:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przede mną pierwszy tom serii, początkowo nie miałam jej w planach, ale mama takk zachwalała, że się skusiłam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę zapoznać się z pierwszym tomem, ale z chęcią będę sięgała po tą pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 8. Autorka potrafi tworzyć ciekawe pozycje i oczarować słowem. Jestem ciekawa tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 9. Coś czuję że to będzie bardzo przyjemny czas z książką.

  OdpowiedzUsuń
 10. jakoś nie jestem do końca przekonana, ale nie mówię też nie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo lubię taką kobiecą literaturę - chociaż z tą Autorką nie miałam jeszcze przyjemności się "spotkać" :)

  OdpowiedzUsuń