Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 23 września 2021

,,Zadanie domowe" Liza Wiemer

,,Zadanie domowe" otrzymana z Taniej Książki to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniamiSprawdźcie też inne nowości w księgarni.      


Temat wojny, zagłady Żydów mimo upływu lat cały czas wywołuje sporo emocji. Nie inaczej było w przypadku jednej szkoły, w której nauczyciel zlecił uczniom zadanie domowe. Ich zadaniem było przygotowanie się do debaty na temat ostatecznej zagłady Żydów na podstawie konferencji, która miała miejsce naprawdę. Choć klasa nie była zbyt liczna, tylko kilkoro z nich zrozumiało, że nie do końca chce brać w tym udział i przeciwstawiło się odrobieniu zadania domowego. Jak zareagowała na to miejska społeczność? Dlaczego inni uczniowie nie reagowali? Czy zgadzali się na to, by w ramach pracy domowej przygotować się do odgrywania roli nazistów?

Kolejna rocznica wojny jest na pewno dobrym terminem do wydawania następnych publikacji o tej tematyce. Ta jest przeznaczona dla młodzieży, więc nie jest zbyt brutalna. Tak naprawdę akcja zaczyna się nieco rozkręcać za połową, przez całą powieść przywołano kilka bardziej brutalnych wydarzeń, które mogły mieć miejsce naprawdę w czasie wojny. Autorka w swoim wydaniu skupiła się przede wszystkim na tym, w jaki sposób mogła paść zgoda na wykonanie takiego zadania domowego przez uczniów. W słowach końcowych Liza Wiemer wymieniła inne przykłady bezmyślnych i krzywdzących zadań domowych, które spotkały się ze sprzeciwem uczniów.

Uważam, że tematyka wojny jest na tyle ważna, że powinny się z nią zapoznawać także młodsze pokolenia. Nie oznacza to jednak, że mają wcielać się w nazistów, doprowadzać do zagłady Żydów, dyskryminować swoich kolegów, którzy być może mają takie korzenie. Liza Wiemer pokazuje bezmyślność nauczycielskich zachowań, które mają służyć uwypukleniu danego zagadnienia i problemu. Bardzo dobrze, że młodzież nie zgadza się na wykonywanie takich poleceń. Już na końcu dodane są także pytania do dyskusji lub do przemyślenia we własnym gronie. ,,Zadanie domowe" to jedna z lżejszych lektur o tematyce wojny, która ma przede wszystkim zaznajomić nastolatków z bezmyślnością zadawanych zadań domowych i delikatnie nakreślić okrucieństwa wojny. 

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.    

11 komentarzy:

 1. Dobrze, że powstają takie książki dla nastolatków i że ta nie jest zbyt okrutna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zadania domowe bywają kontrowersyjne, dobrze, że autorka na tej podstawie stworzyła tę powieść.

  OdpowiedzUsuń
 3. BardO lubie tego typu literature. Klimaty wojenne jenieckie i do tego na faktach. To moje ulubione

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie coś w moim guście muszę koniecznie przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zastanawiałam się chwilę nad przeczytaniem tej książki, ale jednak uznałam, że to nie są moje klimaty i raczej jej nie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mi od razu w głowie pojawia się piosenka Pink Floyd "We don't need on education" i dlatego mam wielką chęć na tę książkę

   Usuń
 6. Bardzo fajna ksiazka, ale to jak zawsze, nie mogło byc inaczej. Uwielbiam wasze propozycje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawa książka, zupełnie mi nie znana, a widzę, że warto po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa lektura, bardzo chętnie przeczytam i myślę, że będę usatysfakcjonowana.

  OdpowiedzUsuń
 9. ciekawie to przedstawiłaś, chociaż rzadko sięgam po tę tematykę to ta pozycja mnie zainteresowała

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam wrażenie, że coraz więcej takich książek jest wydawanych, nie wszystkie niosą obietnicę dobrego czytania, ale wszystkie są mocno emocjonalne.

  OdpowiedzUsuń