Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 18 października 2021

,,Diabli taniec" Emilia Szelest

 Otrzymany z Taniejksiazki.pl ,,Diabli taniec" to drugi tom serii ,,Bieszczadzkie demony". Sprawdźcie też inne książki dla kobiet w księgarni

Bardzo lubię powieści rodzimych pisarek, a Emilia Szelest po raz kolejny udowodniła, że polskie autorki i ich historie nie odstają poziomem od tych zagranicznych. ,,Diabli taniec" to drugi tom znakomitej serii ,,Bieszczadzkie demony". Każdy z nas skrywa jakieś tajemnice, ale Bieszczady, choć kiedyś dzikie i wyludnione, obecnie przeżywają prawdziwy bum, nie tylko turystyczny. Jak podkreśla autorka we wstępie, w Bieszczady jedzie się raz, później już tylko się wraca. Nie wiem, bo jeszcze nie dane mi było zapuścić się w te tereny, ale po lekturze dwóch tomów mam na to ogromną ochotę.

W pierwszej części Magdalena Jaskólska zajmowała stanowisko asesora prokuratora i została jej przydzielona sprawa zabójstwa kobiet. Nikt nie wierzył, że może znaleźć sprawcę, który przebywał w więzieniu, ale może jednak znalazł wiernego naśladowcę? Na szczęście Magdy do Cisnej przybywa były detektyw policji, Damian Antos, zwany potocznie Atosem. Pomaga przemiłej kobiecie uporać się z diabłami, czym zaskarbia sobie przychylność lokalnej społeczności. Tymczasem w drugim tomie znów do Bieszczad zawita tragedia. Tym razem zostaje znalezionych 5 nastolatków, którzy dopiero wkraczając w poważne dorosłe życie, postanowili popełnić zbiorowe samobójstwo. Tak przynajmniej początkowo się wydaje. Przełożony Magdy naciska, by szybko zamknąć sprawę, jednak ona nie ustąpi, dopóki nie pozna całej prawdy...

Muszę przyznać, że niesamowicie wciągnęłam się w tę historię i nie potrafiłam się od niej oderwać. Władcza i zdecydowana dążyć do celu pani prokurator, a tuż obok przenikliwy umysł i determinacja byłego komisarza policji. Co ciekawe, nie mogło odbyć się bez wątku miłosnego. Magda zaręczona z Błażejem, który obecnie przebywa za granicą, nie ma w nim wiele wsparcia. Damian zaś z zaliczania panienek na jedną noc, jakby przystopował. Pytanie, co lub kto był tego powodem. Całość napędza także pojawienie się nowego narkotyku na rynku. Coś czuję, że w trzecim tomie będzie wiele się działo. Obyśmy nie musieli na niego zbyt długo czekać!  

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.       

16 komentarzy:

 1. Nie czytałam jeszcze powieści tej autorki, jednak ta publikacja zachęca mnie do tego, aby ją przeczytać. A w Bieszczadach byłam dwa razy. Chętnie tam wrócę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam wcześniej o tej książce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam jeszcze tej książki, ale super, że Ty niesamowicie wciągnęłaś się w tę historię :) moze i ja się teraz skuszę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. taka rekomendacja jest najlepsza, bo wiesz, że Tobie tez może się spodobać :-)

   Usuń
 4. Nie słyszałam, nie czytałam...Ale dobrze, że Ciebie ta historia wciągnęła.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię takie książki z kryminalnym wątkiem, więc chętnie się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie właśnie takie kryminalne nuty mocno przyciągają, intrygująco, ale generalnie w ciepłych barwach. :)

   Usuń
 6. Autorki kompletnie nie kojarzę, ale chętnie zapoznam się z jej twórczością

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiada się ciekawa przygoda czytelnicza - że chyba mnie skusiłaś swoją recenzją :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka wydaje się być ciekawa :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bieszczady są ostatnio bardzo popularne jako miejsce wydarzeń w różnych historiach. Jeśli mi się uda to przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 10. Jest duże prawdopodobieństwo, że skorzystam z Twojego polecenia i przeczytam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Fabuła brzmi ciekawie, super że publikacja wciąga. Miłego dnia

  OdpowiedzUsuń
 12. Fantastycznie, kiedy trafi się na książkę, która cudownie wciąga i nie pozwala oderwać się, choć na chwilę. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie znam, nie kojarzę, ale chętnie bym w wolnej chwili sięgnęła po obie książki skoro tak zachwalasz.

  OdpowiedzUsuń
 14. Podoba mi się ta seria. Nie słyszałam jeszcze niestety o autorce, ale mam zamair szybko to zmienić. Zapoznam się bliżej ze serią. Kinga

  OdpowiedzUsuń