Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 17 października 2021

,,Gwiazdka z brokatem" Anna SzczęsnaBasia nie miała łatwego życia. Jej rodzice zginęli w wypadku, dziewczynka ukojenie w tych ciężkich chwilach znalazła u pewnej bibliotekarki. To właśnie wtedy zafascynowała się tym co można stworzyć z papieru. Spod rąk Basi wychodziły prawdziwe papierowe cuda. W dorosłym życiu przeniosła się do mieszkania po rodzicach, najpierw założyła sklep internetowy, a następnie razem ze swoją pracownicą zdecydowała się na sklep stacjonarny. Wszystko układało się całkiem pomyślnie, jednak przypadkowo spotkanie miało sprawić, że jej życie miało szansę się zmienić. Czy Basia była jednak gotowa na zmiany? To się miało dopiero okazać. Jest to jedna z tych książek, w których trudna przeszłość wpływa na obecne doświadczenia.

Jest to druga książka świąteczna z którą miałam okazję zapoznać się w tym roku. Wydawnictwa w tym roku bardzo wcześnie wydają bożonarodzeniowe publikacje i grudniowych powieści na pewno nie zabraknie. W nowości Anny Szczęsnej akcja początkowo toczy się codziennie, następnie przeskakuje o kilka tygodni, by zakończyć się w kolejne Boże Narodzenie. Pomysł na fabułę na pewno był ciekawy. Autorka skupiła się na tym, że w tym szczególnym okresie nikt z nas nie chce i nie powinien być sam. To także dobra okazja do wsparcia tych, których nie stać na świąteczne zakupy. Pod tym względem bardzo podoba mi się przesłanie tego wydania.

Nie mogę jednak nie wspomnieć o tym, że jeśli chodzi o wątek miłosny jest tutaj bardzo przewidywalnie. Zdaję sobie sprawę z tego, że lektura ma napawać optymizmem i pokazywać, że w życiu każdego z nas zawsze coś może się zmienić. Pod tym względem nie mam zastrzeżeń, podobnie jak do możliwej nachalności podchodów Jędrzeja do Basi. Niemniej, można by nieco bardziej urozmaicić tę sferę miłosną. ,,Gwiazdka z brokatem" popularnej polskiej autorki Anny Szczęsnej to lektura na jedno dłuższe czytanie. Idealnie sprawdzi się w tym bożonarodzeniowym okresie by wprowadzić się w świąteczny klimat i zrozumieć, że nigdy nie jest za późno na życiowe zmiany.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.       

12 komentarzy:

 1. Już pierwsze świąteczne klimaty w książkach premierowych, ciekawa jestem, ile takich tytułów prowadzać będzie mnie w ciepły na sercu klimat świąt. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To raczej nie moje klimaty i nie mam w planach tej powieści. Póki co skupiam się na innych tytułach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sądzę, że to będzie właśnie ta książka po która sięgnę. Jest to pozycja, która z czystą przyjemnością przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam prawie wszystkie książki autorki wydane w ciągu ostatnich lat. Lubię jej pióro.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a ma coś może nie świątecznego żeby się przekonać, czy mi by pasowało :-) ?

   Usuń
 5. Nie sięgam po ksiązki utrzymane w klimacie świątecznym, nudzą mnie i są według mnie wszystkie takie same.

  OdpowiedzUsuń
 6. Już sam tytuł mnie zachęca do przeczytania. Gwiazdka z brokatem jak to pieknie brzmi. Lubię książki świąteczne.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam jeszcze tej propozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 8. nie słyszałam o tej autorce, jeśli sięgam po polskich autorów to zazwyczaj są to kryminały

  OdpowiedzUsuń
 9. Wydaje mi się że słyszałam już o tej autorce, a ksiązki z klimatem świąt bardzo mnie interesują i lubię je czytać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Książki tej autorki bardzo przypadły mi do gustu, z chęcią zapoznam się z kolejnym jej dziełem, szczególnie że to świąteczna historia.

  OdpowiedzUsuń