Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 11 października 2021

,,Siła miłości" Anna Sakowicz

 Anna Sakowicz, znana polska pisarka, znów wraca z historią opartą na faktach. Poznajcie ,,Siłę miłości".

Twórczość autorki znam dzięki kilku powieściom, z którymi miałam okazję się zapoznać. Doskonała seria ,,Saga Jaśminowa" o Gdańsku przed i wojennym, niedługo ukaże się trzeci tom. Także razem z mężem napisała nie-przewodnik rowerowy po Kociewiu. Przyszedł także czas na historię Malwiny Ostrowskiej, jej męża Adama, którzy w momencie, gdy ich dzieci były już prawie dorosłe, postanowili zaryzykować i stworzyć tymczasową rodzinę zastępczą dla małego Kacpra Bąka.

Kacperek urodził się z wieloma ,,niedociągnięciami" zdrowotnymi, jego rodzice byli upośledzeni. Biologiczna matka nie umiała nawet poprawnie się wypowiedzieć, ale nie chciała, by jej synek wychowywał się w rodzinie zastępczej. Sąd jednak zdecydował inaczej, po wielu bataliach przekazując opiekę nad chłopcem Malwinie i Adamowi Ostrowskim. Ich biologiczne dzieci, Maciej i Stefania, nie byli przekonani do początkowo tymczasowego nowego człowieka w ich domu. Mama nagle przestała mieć dla nich czas, poświęcając całe dnie ryczącemu na całe gardło Kacprowi. Choć miał być na chwilę, został kilkanaście lat. Z wiekiem jednak sprawianie przykrości i zadawanie bólu mniejszym od siebie, dzieciom i zwierzętom, zaczęło sprawiać mu bestialską przyjemność. Choć nie rozwijał się prawidłowo, nie przeszkadzało mu to w planowaniu tortur.

Jak podkreśla Anna Sakowicz, historia wydarzyła się naprawdę. Poznajemy dziennikarkę Liliannę Błaszczyk, która jak co roku ma za zadanie napisać artykuł o rodzinach zastępczych. Tak, jak w latach ubiegłych, planuje porozmawiać z Malwiną Ostrowską. Szybko jednak okazuje się, że kobieta gdzieś się zaszyła, by w spokoju przemyśleć sprawę, czy postawić wychowywanie Kacpra ponad dobro dorosłych już dzieci i wnuków. Przez tyle lat stali się dla młodego Bąka mamą i tatą. Czy będą w stanie nagle zmienić swoje wartości? Nie nam oceniać decyzji Malwiny, a jaka ona będzie? Czas przekonać się samemu. Niezwykle szybko wciągnęłam się w tę historię przeplataną narracją Lilianny i wspomnieniami z życia Ostrowskich. Serdecznie polecam.

13 komentarzy:

 1. Czytałam książkę autorki napisaną z mężem, ta też zapowiada się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety nie znam jeszcze twórczości autorki, ale chętnie to zmienię. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. O rany... Jeśli jest w oparciu o fakty to jest przerażająca.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wkrótce będę czytała tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa ksiazka, jednak dotad nigdy nie poznałam tej autorki.
  Ale mnie bardzo zainteresowała poprzez o fakty autentyczne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka wydaje się być bardzo wzruszająca. Zapiszę ją na listę książek do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka mnie zaciekawiła :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie słyszałam o tej książce, w ogóle o autorce jeszcze nie słyszałam :) Ale zaciekawiła mnie ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Interesująca propozycja, nie znałam. Mam poczucie, ze może zawierać wartościowy wątek psychologiczny,a to lubię:) Patrycja

  OdpowiedzUsuń
 10. nie koniecznie mój klimat, ale moja mama na pewno byłaby zadowolona z lektury

  OdpowiedzUsuń
 11. Dla mnie nie, ale moja mama powinna być zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 12. Element prawdziwości w takich powieściach zawsze do mnie przemawia, czuję się bliżej z bohaterami. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Widziałam zapowiedz Twojej recenzji na Instagramie i musze przyznać ze sam tytuł juz mnie zachęcił :)

  OdpowiedzUsuń