Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 10 października 2021

,,Wysłuchaj mnie" Paula Er

Paula Er znana jako ,,Wkurzona żona" wraca z kolejną historią - tym razem o depresji.


Nie miałam nigdy wcześniej styczności z twórczością Pauli Er, chociaż autorka ma na swoim koncie już kilka literackich dokonań. ,,Wysłuchaj mnie" to przepiękna historia, która przy okazji porusza ważny społecznie temat - depresję, która jest często lekceważona i kwitowana stwierdzeniami typu ,,nie przesadzaj, weź się w garść". Aneta miała szczęśliwe dzieciństwo, przynajmniej takie miała wspomnienia w dorosłym życiu. Jako żona Bartka chciała, by i jej najbliżsi byli szczęśliwi. Radości nie było końca, gdy okazało się, że do ich synka Mikołaja dołączy córka - Emilka. Cała ciąża nie była dla Anety męcząca, jednak niespodziewany poród wywrócił całe jej uporządkowane życie do góry nogami.

Bardzo podobało mi się podzielenie tej książki na rozdziały oznaczone kolejnymi miesiącami. Poznajemy Anetę w momencie, gdy całą rodziną mają wkraczać w nowy rok. Ona jednak nie ma siły, by zająć się kilkumiesięczną Emilką i najchętniej zaszyłaby się pod kołdrą. Następnie następuje retrospekcja zdarzeń i wracamy do początków, kiedy bohaterka z radością czekała na przyjście na świat córeczki. Mająca wsparcie męża i rodziców była przekonana, że wszystko będzie w porządku. Z kolejnymi stronami okazywało się jednak, że życie nie miało takich planów.

Paula Er w swojej najnowszej historii pt. ,,Wysłuchaj mnie" wplotła także wątek kryminalno-wspomnieniowy. To wszystko nadało tej niełatwej publikacji więcej rytmu. Wkurzona Żona zwraca także uwagę za pośrednictwem słów, że często depresja jest ignorowana. Nie dopuszczamy do siebie myśli, że te codzienne problemy ze wstaniem, koncentracją, niechęcią do działania to poważny problem, z którym nie musimy radzić sobie sami. Warto udać się do specjalisty, a wszystkie napomknięcia, żeby wziąć się w garść puścić mimo uszu. ,,Wysłuchaj mnie" to nie tylko książka o depresji. To historia o szukaniu siebie, relacjach rodzinnych oraz tajemnicach z przeszłości, które mają ogromny wpływ na teraźniejszość. 

12 komentarzy:

 1. Dużo dobrego o niej słyszałam i ważna tematyka to atut.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem ciekawe tej pozycji. Myślę że kiedys i u mnie zawita. Pewnie i ja będę z niej zadowolona

  OdpowiedzUsuń
 3. Wkrótce również będę czytała tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka porusza bardzo ważny temat, wiec na pewno po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaciekawiłaś mnie tą książką :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrze, że o depresji mówi się coraz więcej i to w kontekście choroby, a nie złego nastroju czy fanaberii.

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że takie książki są potrzebne. Trzeba mówić, że nie ma co się wstydzić depresji i nie jest ona "wymysłem".

  OdpowiedzUsuń
 8. Takich książek jest wciąż za mało. Niestety, większość ludzi żyje we własnej bańce i często nie przejmuje się problemami innych osób, z którymi niektórzy nie umieją sobie poradzić.

  OdpowiedzUsuń
 9. nie miałam jeszcze okazji sięgnąć po książki tej autorki, ale na razie nie szukam tak ciężkich klimatów

  OdpowiedzUsuń
 10. Przyznaję, że im więcej wiem o tej chorobie, tym bardziej współczuję ludziom, którzy z nią muszż sobie radzić.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jestem ciekawa, jak autorka przedstawiła problem depresji. Muszę przeczytać tą książkę!

  OdpowiedzUsuń