Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 15 listopada 2021

,,Filozofia dla zabieganych” Jonny Thomson

Małe wydanie sprawia, że książka idealnie zmieści się w torebce, a krótkie rozdziały – że będzie można po nią sięgnąć w dowolnym momencie.


Publikacja została podzielona na duże rozdziały: etyka, filozofia egzystencji, sztuka, społeczeństwo i relacje. Religia i metafizyka, literatura i język, nauka i psychologia, filozofia codzienna, wiedza i umysł, polityka i ekonomia. Jak już wspomniałam, dane zagadnienie jest bardzo krótko opisane, dosłownie na kilku stronach. Wydanie jest mniejsze od standardowego, czcionka duża, więc czyta się naprawdę ekspresowo. Atutem też jest to, że dane zagadnienia można czytać w dowolnej kolejności.

Autor pokusił się o przywołanie znanych osób i poruszanych przez nich zagadnień – jest Arystoteles, Kant, Kartezjusz, Platon. Nie można narzekać na brak ciekawych zagadnień. Jest przywołana jakaś sytuacja, pytanie, a następnie wyjaśnione co na ten temat sądziła dana osoba. Poręczny format sprawia, że z powodzeniem można nosić tę książkę ze sobą i czytać wybrane fragmenty.

,,Filozofia dla zabieganych” to pozycja dla szerokiego grona odbiorców dzięki wielu poruszanym tematom. Na pewno nie można odmówić jej szerokiego zakresu tematyki, więc tym bardziej warto skusić się na to wydanie bo każdy znajdzie coś dla siebie. Dla mnie super sprawa także w roli prezentu na różne okazje.  

12 komentarzy:

 1. To coś dla mnie. Wiecznie jestem zabiegana i nie mam na nic czasu. Może ta książka by mi pomogła?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem, czy ta książka jest dla mnie odpowiednia, musiałabym ją zobaczyć i zdecydować czy warto kupić

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj, to zdecydowanie coś dla mnie. Ostatni nie wiem w co ręce włożyć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Poradniki i to jeszcze z tematyką filozofii w ogóle do mnie nie przemawiają. To jak dla mnie zbyt zawiły temat.

  OdpowiedzUsuń
 5. o! takie książki lubię trzymać przy łóżku i wieczorami sięgać żeby przeczytać krótki fragment!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa, zwłaszcza dla kogoś, kto nie miał nigdy do czynienia z filozofią. Ja chyba jednak wolałabym trochę obszerniej opracowany temat.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem osobą zabieganą ale nie potrzebuje tej ksiazki. Sądzę,ze pewnie osoby sięgałyby po tą pozycję

  OdpowiedzUsuń
 8. Na studiach miałam filozofię i to były ciekawe zajęcia, chociaż momentami trudne do zapamiętania. Ciekawa jestem czy ta książka przypadłaby mi do gustu i czy byłaby to lektura ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 9. przez pięć lat studiów miałam filozofię, dlatego teraz niechętnie sięgam po takie książki

  OdpowiedzUsuń
 10. Jako że nie mam zbyt wielkiej wiedzy o filozofii ogólnie, to czuję, że przydałaby mi się taka lektura. Ogólnie lubię takie popularnonaukowe książki.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie jest to książka dla mnie, więc nie czuję się nią w żaden sposób zainteresowana. nie tym razem.

  OdpowiedzUsuń