Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 11 grudnia 2021

,,Siedem wieków śmierci" Richard Shepherd

 Richard Shepherd to autor książki ,,Niewyjaśnione okoliczności", z którą miałam okazję zapoznać się w 2018 roku. Czas na ,,Siedem wieków śmierci".


Tak jak w przypadku pierwszej publikacji, tak i teraz nie mogłam oderwać się od przytoczonych historii. Richard Shepherd przytacza przypadki sekcji zwłok, kiedy przyczyny śmierci nie były do końca wyjaśnione. Okazuje się, że np. znaleziono ciało kilkuletniej dziewczynki, która była spakowana, jakby wybierała się w podróż. To właśnie zaważyło na tym, że jeden z kolegów podsunął Richardowi trop, że kilkulatka raczej wrzuciłaby wszystko jak popadnie, nie zważając na to, czy ma w czym spać. Takich ciekawostek jest o wiele więcej.

Niekiedy przyczyny śmierci nie dość, że tragiczne niosą za sobą przykre konsekwencje. Na myśl przychodzi mi przytoczona historia dwojga braci, którzy rywalizowali ze sobą praktycznie o wszystko. Jeden z nich w trakcie skakania po dachach i innych tego typu wyczynów spadł i zmarł z powodu licznych obrażeń. Okazało się, że mężczyzna chorował na przypadłość, która to spowodowała. Choroba w dodatku była dziedziczna i okazało się, że to nie ,,klątwa mężczyzn" tylko geny przekazywane z pokolenia na pokolenie.

,,Siedem wieków śmierci" została podzielona na rozdziały, na początku zawsze znajduje się jakaś sentencja. Richard Shepherd pisze niezwykle wciągająca. I choć przytoczone historie wydarzyły się naprawdę, nazwiska osób, które mogłyby być rozpoznane, zostały zmienione. Bardzo interesujące zagadnienia podane w przystępnej formie. Można dowiedzieć się wielu medycznych ciekawostek, serdecznie polecam!

16 komentarzy:

 1. To musi być mocne. Lekarz medycyny sądowej codziennie styka się ze śmiercią.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie skuszę się na tę ksiązkę, bo lubię taką tematykę i zawsze chętnie oglądam tego typu programy w TV i reportaże. Ksiązek jeszcze nie czytałam, więc czas to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno prędzej czy później przeczytam ten tytuł. Bardzo mnie zaciekawił.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka wydaje się być ciekawa :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy raz słyszę o tych książkach, ale chyba najwyższa pora to nadrobić, ponieważ wydają się mocno interesujące.

  OdpowiedzUsuń
 6. Już wcześniej zwróciłam uwagę na tę pozycję i chętnie skorzystam z polecenia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Będę chciała w przyszłości sięgnąć po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiem czy emocjonalnie mógłbym przejść przez tą książkę. Może znajdę gdzieś jakieś urywki, aby zobaczyć i ocenić czy ta książka jest dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię takie popularnonaukowe książki. Tej, jak i poprzedniej, o której wspominasz, jeszcze nie miałam w swoich rękach, ale to tylko kwestia czasu. Zapisuję sobie na listę.

  OdpowiedzUsuń
 10. sięgnęła bym po tę książkę z czystej ciekawości, więc jeśli znajdę czas to chętnie przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 11. W tej książce najbardziej zadziwił mnie fakt, że takie historie naprawdę miały miejsce - bardzo wciągającą lektura!

  OdpowiedzUsuń
 12. To na pewno nie jest łarwa lektura, ale uwielbiam takie pozycje więc i an tę bardzo chętnie się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wydaje mi się, że właśnie takie trudne tematy lepiej czytać niż o nich rozmawiać

   Usuń
 13. Nie dla wszystkich są takie typu książki, aczkolwiek myślę, że z chęcią bym ją przeczytała ;)

  https://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. Brzmi trochę... mrocznie! Ale przy tym bardzo interesująco! Będę miała tę ksiażkę na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 15. Niestety, ale sam tytuł zdecydowanie zniechęca mnie do przeczytania tej książki. To zdecydowanie nie mój klimat.

  OdpowiedzUsuń