Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 15 stycznia 2022

,,Rzeka" Anna Kusiak

      Otrzymana z Taniejksiazki.pl ,,Rzeka" to pierwszy tom nowej serii Anny Kusiak. Sprawdźcie też inne nowości w księgarni


Sięganie po twórczość nowych autorów zawsze niesie ze sobą pewną dozę niepewności. Nigdy nie wiadomo czego możemy spodziewać się po piórze danego, zwłaszcza początkującego pisarza. W tej roli na polskim rynku pojawiła się Anna Kusiak ze swoją drugą książką, która jednocześnie otwiera tom serii kryminałów których akcja dzieje się na Podkarpaciu. W rzeczywistości ten region Polski jest dla mnie bardzo mało znany, więc chętnie skusiłam się na jego odkrycie choć w książkowej odsłonie tego tomu Anny Kusiak. Akcja toczy się nie tylko w Rzeszowie, ale też na okolicznych wsiach. Do gustu bardzo przypadły mi realne i plastyczne opisy Rzeszowa, okolic oraz dobrze wykreowani bohaterowie. Nikt nie jest bezbarwny, a od historii nie sposób w dalszej części nie sposób się oderwać.

Bardzo często głównymi bohaterami kryminalnych książek zostają detektywi i tak było też w tym przypadku. Nie da się ukryć, że 30-letnia Pani detektyw do tej pory nie zajmowała się poważniejszymi sprawami. Teraz po raz pierwszy miała poprowadzić sprawę mężczyzny, którego żona zaginęła i istniało bardzo duże prawdopodobieństwo, że już nie żyła. Dobrosława musiała więc przeprowadzić tę sprawę niezwykle sprawnie. Nie było to jednak takie oczywiste, gdyż nie wszyscy w tej akcji działali zgodnie z prawem i mijali się z prawdą. Czy udało się dociec prawdy i odszukać zaginioną?

Nie słyszałam wcześniej o tej autorce, więc z zainteresowaniem postanowiłam skusić się na pierwszy tom serii. Początek nie jest za bardzo wciągający, jednak później robi się coraz ciekawiej i całość czyta się naprawdę interesująco. Podobały mi się wstawki o tajemniczej przeszłości Pani detektyw, które pewnie zostaną rozwinięte w kolejnych tomach tego cyklu. Pomysł na fabuły jest ciekawy i nie sposób domyślić się jej zakończenia przed końcem. Jeśli szukacie lektury na wolny wieczór to ,,Rzeka" zapowiada się w tej roli obiecująco. Mam nadzieję, że na kolejny tom nie przyjdzie nam zbyt długo czekać, bo czekam na rozwiązanie tajemnicy z przeszłości Dobrosławy Machniewicz. 

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.       


14 komentarzy:

 1. Ze względu na to że bardzo lubię tę część Polski siegnelabym po tę książkę nawet gdy autorka jest niezbyt znana

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że to jedna z tych książek, których lektura może mnie zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mimo, że nie słyszałam o tej autorce, to jestem bardzo skuszona twoją recenzją. Ostatnio znowu mam fazę na kryminały.

  OdpowiedzUsuń
 4. Historia Pani detektyw-to brzmi interesująco:) Patrycja

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię to wyczekiwanie, co kryje się za twórczością autora, które pióro mam okazję poznać, czy mi się spodoba i pozostaną mu wierna. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaciekawiłaś mnie i muszę koniecznie sobie zamówić tą książkę. To może być super historia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałem nigdy nic tej autorki. Może najwyższa pora spróbować ? :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli całość czyta się naprawdę interesująco, to mam ochotę teraz przeczytać tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że mogłabym się na nią skusić i poczytać w wolnym czasie. Zapiszę sobie tytuł na przyszłość, bo najpierw muszę nadrobić swoje zaległości.

  OdpowiedzUsuń
 10. Twoja recenzja mnie zaciekawiła. Zapisuje tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubie poznawać nowych autorów i tworzone przez nich historie zatem i tę książkę mam ochotę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 12. Niewątpliwie choć nowa osobowość wkroczyła na półki to powinna znaleźć uznanie wśród tych, którzy po nią sięgną.

  OdpowiedzUsuń
 13. Historia wydaje się być godna zainteresowana i poświęcenia czasu, aby ją poznać. Zastanawiam się czy ją zamówić

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo mocno mnie wciągnęła! Świetna lektura i zdecydowanie warto jest po nią sięgnąć. Polecam i ja! :)

  OdpowiedzUsuń