Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 24 stycznia 2022

,,Spowiedź" Gabriela L. Orione

 ,,Spowiedź" to drugi tom serii ,,Wodząc na pokuszenie". Zaraz po ,,Grzechu" przedstawia losy Olivii i Simone. Olivia razem ze swoją przyjaciółką Patrycją postanowiły postawić wszystko na jedną kartę i rozpocząć nowe życie za granicą. Teraz historia zaczyna się od tego, że ta pierwsza wybywa w podróż do kochanka, Simone, okłamując swojego adoratora Salvatore odnośnie celu wyjazdu. Kobieta chce dowiedzieć się czegoś więcej o Arberze Abedini, który pracując pod przykrywką wniknął w szeregi przestępców, by zwalczyć grupy przestępcze. Trafił do więzienia, gdzie ,,zaprzyjaźnia" się z Antonim Matrangą, przywódcą jednej z nich.

Tytułowa ,,Spowiedź" staje się nią w sensie dosłownym. Olivia żąda prawdy, a Simone postanawia jej ją wyznać. Rozdziały współczesne przeplatane są wspomnieniami z działań operacyjnych, strzelanin, przenikania do świata mafiozów. Szczególnie zabieg ten Gabriela L. Orione zastosowała w dalszej części książki. Jest to drugi tom serii, jednak można go czytać bez większego uszczerbku, nie znając ,,Grzechu". Nie pojawia się tutaj postać Patrycji, Salvatore jest wspomniany bardziej jako postać dalekoplanowa. Całość skupia się na wędrówce Olivii i Arbera.

Autorka w końcowej części wspomina, że doczekamy się trzeciego tomu, który będzie nosił tytuł ,,Odkupienie". Kto będzie go pragnął? Tego z pewnością dowiemy się już niebawem. Gabriela L. Orione stworzyła ciekawą przygodę i historię opartą o kryminalne wstawki, z którą bardzo przyjemnie spędziłam czas. Choć od premiery pierwszego tomu w sierpniu 2020 roku minęło trochę czasu, nie nastręczyło mi trudności, by na nowo odnaleźć się w lekturze. Gorąco polecam, jeśli tak jak ja lubicie niebanalne książki, z którymi niejedno popołudnie płynie szybciej. 

 Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Novae Res.

7 komentarzy:

 1. Dobrze, że mimo upływu czasu szybko wciągnęłaś się w lekturę drugiego tomu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie przyciągają te kryminalne wstawki, ciekawi mnie, na ile są rozbudowane, czy podchwyciłabym intrygę. :)

   Usuń
 2. Nie wiedziałam, że istnieje taka seria, ale chętnie dopiszę ją do listy czytelniczej

  OdpowiedzUsuń
 3. Serię z przyjemnością polecę mojej koleżance, ostatnio buszuje właśnie w takich klimatach czytelniczych, ciekawa jestem, czy ją wciągnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kryminały to raczej nie moje klimaty. Książka z pewnością jest ciekawa i warta przeczytania. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy raz widzę tą ksiażkę, może kolezance ją sprezntuję coś czuję że jej klimaty czytelnicze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Choćby dla poznania dalszych losów Olivii, chciałabym przeczytać tę książkę. Zaciekawiłaś mnie.

  OdpowiedzUsuń