Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 25 lutego 2022

,,Kłopoty w raju" Robyn Carr

 W ostatnim czasie miałam okazję zapoznać się z drugim tomem serii ,,Virgin River", na podstawie serii powstał także serial na Netflixie. 

Virgin River to takie miejsce na mapie kraju, w którym każdy może znaleźć swoją bezpieczną przystań. Tak w pierwszym tomie stało się w przypadku Mel, która obecnie miała już męża i choć lekarze nie dawali jej na to szans była także w ciąży. Cały czas udzielała się także jako położna. Pewnego dnia do tej zamkniętej społeczności trafiła także Paige, matka w ciąży z kilkuletnim synkiem, która uciekła od męża, znęcającego się nad nią już także przed ślubem. Kobieta nie chciała jak jej matka pracować na dwa etaty i nadal nie mieć pieniędzy, więc skusiła ją wizja wyjścia za mąż za mężczyznę, który miał się nią opiekować, by nie musiała pracować.

Proboszcz to mężczyzna, którego matka zmarła w chwili, gdy on miał 17 lat. Pomagał w prowadzeniu baru, był skryty, masywnej postury. Nigdy tak naprawdę nie zakochał się w kobiecie. Niezależnie od miłości, i tak postanowił pomóc Paige, która już kolejnego ranka chciała szukać sobie innego schronienia. Bohaterka obawiała się tego co stanie się z nią i dziećmi - jednym w brzuchu, gdy jej oprawca ją odnajdzie. W książce został poruszony także temat nastoletniej ciąży, możliwość oddania dziecka do aborcji, jednak jest on tylko tłem dla głównej historii Paige i Proboszcza.

Nie miałam jeszcze okazji oglądać serialu na podstawie tej serii, jednak książkę czyta się bardzo lekko. Wydanie to nie ustrzegło się kilku literówek, jednak najważniejsza jest tutaj treść. Już od samego początku widzimy, że Proboszcz bardzo chce pomóc Paige, a ona boi się tego, co stanie się w chwili gdy odnajdzie ją jej mąż. Czy do tego dojdzie? By sięgnąć po ten tom nie trzeba znać poprzedniej części, gdyż bez problemu można zorientować się w fabule. ,,Kłopoty w raju" to jedna z tych książek, które są idealne na wolny wieczór, ale autorka nie boi się w niej podejmowania także trudniejszych tematów. 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Harper Collins

11 komentarzy:

 1. Podoba mi się tematyka tej książki i chętnie skorzystam z polecenia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiedziałam, że ten serial powstał na podstawie książki. Zresztą serialu nie miałam jeszcze okazji oglądać, więc może skuszę się na książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy pomysł na fabułę. Zdaje mi się, że kiedyś z podobną społecznością zamkniętą od innych spotkałam się w świetnym komiksie. Serialu nie znam, ale jak już to najpierw się za książkę wezmę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Skoro jest serial, to najpierw przeczytam serię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oglądałam pierwszy sezon serialu i byłam zachwycona klimatem oraz widokami. Muszę do niego wrócić i sprawdzić tę serię.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa historia. Myślę, że znajdzie spore grono odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wydaje mi się, że ksiązka może okazać się ciekawa i mogłabym się na nią skusić. Na razie jednak musze odpuścić, bo trochę mi się nazbierało.

  OdpowiedzUsuń
 8. Odnoszę wrażenie, że ostatnio Netflix ekranizuje dosłownie wszystko co tylko może i szczerze zastanawiam się czy to dobrze, czy jednak źle...

  OdpowiedzUsuń
 9. a mnie jakoś ta historia nie przekonała do siebie, nie chciałabym z nią spędzić wieczoru ;-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie lubię literówek i błędów w książkach. Ale fabuła tej zapowiada się bardzo ciekawie:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Widzę, że to lekka książka z elementami ciekawymi, trudnymi... Serial widziałam, dokładniej pierwszy odcinek i chętnie poznam pierwowzór.

  OdpowiedzUsuń