Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 5 lutego 2022

,,Pan Doubler zaczyna od nowa" Seni Glaister

,,Pan Doubler zaczyna od nowa" Seni Glaister pod względem fabuły zapowiadała się nietypowo, więc postanowiłam się na nią skusić.

Lubię niebanalne pozycje, gdzie nie wszystko jest takie oczywiste. Książka o uprawie ziemniaków miała gwarantować naprawdę niecodzienne przeżycia czytelnicze i tak też się stało. Nie mogę jednak napisać by wywarła na mnie tak pozytywne wrażenie jak bym tego oczekiwała. Miałam do niej kilka podejść i jakoś mimo początkowej wielkiej chęci jej poznania nie mogłam przemóc się by zacząć ją czytać. Jednego dnia przeczytałam kilka stron i mnie uśpiła. Drugiego doszłam do wniosku, że może początek był niemrawy i później będzie już lepiej. Z entuzjastycznym nastawieniem postanowiłam skusić się więc na jej dalszą lekturę.

Głównym bohaterem jest pan Doubler, który od lat przez całe swoje życie zajmował się uprawą ziemniaków. Nie było to jego hobby, zrobił z tego całodzienne, całoroczne i wieloletnie zajęcie. Wiedział, że nie podda się dopóki jego odkrycia  i wnioski nie okażą się dla niego satysfakcjonujące. Jego żona jednak nie podzielała jego entuzjazmu i nie chciała dłużej się tym zajmować. Doubler został sam z dziećmi, które już dorosły, on nadal zajmował się ziemniakami, a pani, która mu pomagała w domu trafiła do szpitala z poważną chorobą. Mężczyzna miał zastępować ją na wolontariacie. Czy to coś zmieniło w jego życiu?

Na szczęście cała książka nie kręci się tylko wokół kartofli, jednak i tak nie jest na tyle zajmująca bym mogła się nią zachwycić. Pomysł był ciekawy, ale z powodzeniem można by ją skrócić i czytelnik by na tym nie ucierpiał. Podobały mi się jej życiowe przesłania, ludzie z problemami, którzy nawet nie zdawali sobie konkretnie z tego sprawy. Nie zabrakło też fałszu, czyli ludzkiej cechy. ,,Pan Doubler zaczyna od nowa" Seni Glaister zapowiadała się nietypowo i taka też była, jednak nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Dla mnie jest po prostu przegadana i nie brakuje w niej kilku ważniejszych przesłań, które są przysłonięte przez całą otoczkę.   

Za książkę dziękuję wydawnictwu Harper Collins

9 komentarzy:

 1. Powiem Ci, że zaintrygowałaś mnie teraz! Chętnie zerknę chociaż, czy książka mi się spodoba!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasami niestety trafiamy na gorsze książki, ale myślę, że dzięki nim bardziej doceniamy te dobre.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zupełnie nie w moim styli jest ta ksiązka. Jednak na pewno znajdzie swoich zwolenników.

  OdpowiedzUsuń
 4. No niestety nie zainteresowała mnie ta pozycja, ani opis ani recenzja również nie sprawiła, żebym zmieniła zdanie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak na razie zupełnie nie czuję tej przygody czytelniczej, mało elementów, które by mnie przyciągnęły.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kurczę... w sumie to intrygujące poczytać o uprawie kartofli :D Zastanawiam się, czy ja bym była usatysfakcjonowana. Tak mi się skojarzyło z filmem "Marsjanin", gdzie w sumie część produkcji też opowiadała o uprawie ziemniaków.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pomysł na fabułę faktycznie dość oryginalny i specyficzny - więc tym bardziej szkoda, że nie został lepiej zrealizowany.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie spotkałam się wcześniej z tym tytułem. Ogólnie wydaje się ciekawa, ale nie do końca jestem do niej przekonana. Na pewno znajdzie osoby, którym się spodoba.

  OdpowiedzUsuń