Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 6 lutego 2022

,,Rzeczy, które robimy w ciemności" Dominika Van Eijkelenborg

 Otrzymane z Taniejksiazki.pl ,,Rzeczy, które robimy w ciemności" to moje drugie czytelnicze spotkanie z twórczością autorki. Sprawdźcie też inne nowości w księgarni

Czasami po niezbyt udanym pierwszym czytelniczym spotkaniu z twórczością autora warto dać szansę innym tytułom, gdyż różnie to bywa. Może to akurat ta pierwsza pozycja nie przypadła nam wyjątkowo do gustu, a później będzie już tylko lepiej i bardziej pozytywnie, będziemy mile zaskoczeni treścią. Z tego też powodu postanowiłam skusić się na ,,Rzeczy, które robimy w ciemności" Dominiki Van Eijkelenborg. Nie miałam względem niej wielkich oczekiwań, więc liczyłam na to, że może wywrzeć na mnie dobre wrażenie. Pomysł na fabułę spodobał mi się na tyle, że dość sprawnie po otrzymaniu książki skusiłam się na tę lekturę. Czy faktycznie okazała się w moim odczuciu ciekawsza od swojej poprzedniczki, czyli ,,Kiedy będziemy deszczem"?

Sprawa zaczyna się dość szybko od zaginięcia syna właścicielki czasopisma. Chłopak miał tylko piętnaście lat i choć w tym czasie miał grać z kolegami w gry, przebywał w klubie, do którego dostęp miały osoby od dwudziestu jeden lat. Wstęp załatwiła mu tajemnicza kobieta. Matka bez tych informacji zgłosiła zaginięcie nastolatka na policję, jednak służby nie do końca przejmowały się tą sprawą, uzasadniając to tym, że mieli więcej przestępstw do rozwikłania. W sprawę zaangażował się partner Lii, który na własną rękę postanowił dowiedzieć się, co stało się z zaginionym. Czy było to z jego strony dobrym posunięciem?

Dominika Van Eijkelenborg  po raz kolejny stworzyła pozycję, która zainteresowała mnie swoją fabułą, jeśli chodzi o opis z okładki. Niestety, jeśli przyszło co do czego, nie jestem do końca usatysfakcjonowana tą lekturą. Jest ona bardzo poprawna, jednak od gatunku kryminału oczekiwałabym większych emocji, napięcia, próby rozwiązania tego, jak zakończy się sprawa zniknięcia Jaspera i kto za nią stoi. Zakończenie jest zaskakujące, podobało mi się przeplatanie losów głównych bohaterów z ich przeszłością, wplatanie między obecne wydarzenia tego, co było kiedyś i jak to rzutuje na obecną sytuację. Niestety, nie jest to książka, z którą bardzo przyjemnie spędziłam czas w napięciu, a jedynie poznałam kolejną historię spod pióra Dominiki Van Eijkelenborg. 

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.       

13 komentarzy:

 1. Jakoś mnie nie kusi czytanie tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Może skuszę się na tę lekturę w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie moja tematyka ale ciekawa okładka:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak bywa, że rzeczy robione w ciemności nie można jednoznacznie zidentyfikować.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie przepadam za tą tematyką, nie wiem czy po tego typu kryminał bym sięgnęła.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zerkając na samą okładkę już trochę nie mam ochoty sięgnąć po tą książkę, ale mogę się mylić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Rzeczywiście, fabuła bardzo interesująca. Dzięki za polecenie tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe, czy by mi się spodobała :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam "Tkanki" i "Kiedy będziemy deszczem", miło wspominam spotkania z tymi książkami, dlatego z zainteresowaniem sięgnę i po ten tytuł. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdecydowanie moje klimaty, wpisuję na listę książek, które muszę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również moje klimaty czytelnicze, dlatego wcześniej czy później spotkam się z książką. :)

   Usuń
 11. Oj to coś dla mnie zdecydowanie🤔

  OdpowiedzUsuń
 12. Lubię kryminały, jednak chwilowo nie wpiszę tej książki na listę. Może kiedyś. :)

  OdpowiedzUsuń