Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 23 marca 2022

,,Róża, a co chcesz wiedzieć o szachach?"

 Jedni grają w piłkę, a inni w szachy. W jaki sposób obie te dyscypliny mogą być ze sobą połączone? To niezwykle ciekawe.


,,Róża, a co chcesz wiedzieć o szachach?" to świetna propozycja dla tych, którzy interesują się lub dopiero mają zamiar zacząć szachowe rozgrywki. Przez całą książkę młody odbiorca jest prowadzony przez dziewczynkę Różę, więc nie ma powodu do niepokoju, że czegoś się nie wie na ten temat. Wydanie jest bardzo obszerne, ma 200 stron. Całość wydana jest w usztywnianej okładce ze skrzydełkami w większym formacie. Grubsze, błyszczące kartki zapewniają, że z przyjemnością trzyma się tę pozycję w rękach. Co znajdziemy w wydaniu ,,Róża, a co chcesz wiedzieć o szachach?"?

Na początek możemy zapoznać się z wywiadami z różnymi osobami ze świata Tik-Toka i nie tylko. Niektórzy grają w szachy od dłuższego czasu, jednak są też tacy, którzy dopiero niedawno zaczęli swoją przygodę z tą grą. Im szybciej się zacznie, tym większe są efekty. Gra w szachy uczy analitycznego myślenia, pozwala na szybsze analizowanie sytuacji i podejmowanie decyzji. Nie można nie wspomnieć także o nauce przegrywania i wygrywania. Nigdy nie można zachwycać się tym co się już umie. Cały czas dobrze jest poszerzać swoje szachowe umiejętności, które idealnie przydają się także w codziennym życiu. 

W pozycji nie zabrakło także wywiadu z osobą, która wcześniej nie miała wielkiej styczności z szachami. Obecnie mylne przekonanie o szachach, że jest to zajęcie dla elit powoli zanika przede wszystkim dzięki serialowi ,,Gambit królowej". W tym wydaniu odbiorca może poznać podstawowe szachowe ruchy oraz, co ważne, wykonać zadania, mające na celu utrwalenie dopiero co przeczytanych zasad. Podoba mi się to, że jest zwracana uwaga na to by nie przechodzić dalej przed wykonaniem ćwiczeń. To świetna propozycja dla tych, którzy chcą dopiero zacząć swoją grę w szachy. Dostępność materiałów odnośnie zasad w Internecie jest tak ogromna, że bezpłatnie można korzystać z tego zasobu wiedzy. Warto dbać o to, by szachy były przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.
Wpis powstał w ramach współpracy.

17 komentarzy:

 1. Uwielbiam szachy ta gra na prawdę rozwija.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ostatnio łapię się na tym, że szukam takiej intelektualnej rozrywki :-)

   Usuń
 2. Książka dla wielbicieli gry w szachy. Na pewno znajdzie chętnych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie gram w szachy, więc mnie nie zainteresuje, ale na pewno znajdzie swoich odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja wiem niewiele, więc mi taka książka na pewno się przyda :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta książka jest naprawdę świetna i na pewno znajdzie swoich odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam szachy, choć gram wyłącznie hobbystycznie to wydaje mi się, że książka mogłaby mnie zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 7. w moim mieście rodzinnym szachy są bardzo promowane, także chętnie zajrzałabym do tej lektury i dowiedziała się czegoś ciekawego :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. podoba mi się forma, w jakiej została wydana ta książka, także chętnie bym sięgnęła

  OdpowiedzUsuń
 9. Coś czuję, że ta książka może w niektórych rozbudzić chęć do nauki gry w szachy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szachy fantastycznie kształtują różne intelektualne umiejętności, liczę, że kiedyś w końcu się w nie wciągnę. :)

   Usuń
 10. Dla zainteresowanych tematem świetna książka.

  OdpowiedzUsuń
 11. W szachy dawno nie grałam, a kiedyś się nimi inetresowałam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Starsza córka właśnie ostatnio z chęcią sięga po szachy, widzę idealna książka dla niej. Dzięki za fajną recenzje. Monika Flok

  OdpowiedzUsuń
 13. Super książka, i jak ładnie wydana. Mam stare szachy w domy, w latach mojego dzieciństwa nie było jeszcze komórek, gier i szachy a także warcaby to była gra bardzo popularna.

  OdpowiedzUsuń
 14. próbowałam ;) nie zostanę szachistką. Chociaż ostatnio syn koleżanki - lat 5 wygrał z moim partnerem :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Moi synowie kochają szachy, a ja nie umiem wcale w nie grać. Muszę im jakąś taką pozycję zakupić.

  OdpowiedzUsuń