Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 22 marca 2022

,,Opowieści połabskie" Robert F. Barkowski

 Gdy nadarzyła się okazja postanowiłam skusić się na opowiadania historyczne.

Nie słyszałam wcześniej o tej książce i chętnie to zmieniłam. Nie miałam okazji czytać nic podobnego z tego okresu w wydaniu opowiadań, więc tym bardziej postanowiłam przyjrzeć się bliżej temu zbiorowi. Już opis na okładce sprawił, że nie mogłam doczekać się tej lektury i od razu w dzień jej otrzymania zabrałam się za jej czytanie. Opowiadania zajmują ok. 200 stron, więc nie trzeba rezerwować na nie bardzo dużo czasu, co jest zaletą. Są one dość krótkie, więc można po nie sięgać w wolnych chwilach.  

Bardzo spodobała mi się pierwsza historia w której sprzedawca miał wyjątkowe korale. Pewna kobieta nie mogła jednak ich kupić, gdyż męża nie było w domu i bez jego zgody nie mogła ruszyć pieniędzy. Kolejną historią, która znajdzie swoich zwolenników jest też ta z ujrzeniem niedźwiedzia. Bardzo podobała mi się też propozycja o wrogich najeźdźcach i dziewczynie, która miała pilnować terenu i została posądzona o to, że coś przegapiła.

Bardzo chętnie sięgam po coś dla mnie nowego, więc skusiłam się na ten zbiór i nie żałuję. Opowiadania czyta się szybko, są naprawdę świetne i napisane bardzo przystępnym językiem. Dzięki sięgnięciu po ten tytuł można poznać bliżej opowieści o średniowiecznym Połabiu, które pozwolą odbiorcom lepiej poznać te starodawne tereny, zagłębiając się w tę lekturę. Przede mną jeszcze ,,Odsiecz" tego autora i jestem ciekawa jakie wywrze na mnie wrażenie.   

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Novae Res .

11 komentarzy:

 1. Ten zbiór jest naprawdę świetny i na pewno znajdzie swoich odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie są to moje klimaty czytelnicze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię buszować w nowych kierunkach literackich, wychodzić se sfery czytelniczego komfortu, na bardzo ciekawe propozycje można się natknąć. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe to muszą być opowiadania. Chyba też nic nie czytałam z podobnego okresu, a szczególnie opowiadań, bo u mnie na półkach jednak królują powieści, często wielotomowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja zauważyłam u siebie trend większego zainteresowania krótkimi formami literackimi, rewelacyjnie wpasowują się w wolne chwile wyrwane w ciągu dnia na czytanie. :)

   Usuń
 5. Za wielka fanka historycznych opowiesci nie jestem, ale orzy okazji zajrze do tej ksiazki

  OdpowiedzUsuń
 6. czasami lubię sięgnąć po takie historie, także dałabym szansę tej książce

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że jest to dość nietypowa książka, po którą chętnie bym sięgnęła.

  OdpowiedzUsuń
 8. Opowiadania na pewno zainteresują fanów średniowiecznych historii. Miłej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tematyka historyczna, a tym bardziej rycerze i średniowiecze nigdy mnie za specjalnie nie interesowało.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie przepadam za tym gatunkiem, nie umiem się na nim skupić, więc omijam takie książki. Tym razem nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń