Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 10 marca 2022

,,Tylko mnie nie budź" Jakub Trojanowski

Wychodzę z założenia, że należy dawać szansę początkującym twórcom. ,,Tylko mnie nie budź" Jakuba Trojanowskiego to jego pierwsza powieść. 

Stworzenie ciekawego kryminału, który wciągnie czytelnika od początku do końca nie jest wcale aż tak łatwym zadaniem. Dodatkowo dochodzą do tego kwestie logistyczne i skonstruowanie fabuły  w taki sposób, by odbiorca zbyt wcześnie nie przewidział rozwiązania tej sprawy.  ,,Tylko mnie nie budź" Jakuba Trojanowskiego to jedna z takich książek, w których nie wszystko jest oczywiste od początku, a im dalej, tym zmiany tropów robi się coraz więcej, dzięki czemu ta fabuła staje się coraz bardziej zawiła. Na pewno zakończenie zaskoczy niejednego wprawionego odbiorcę tego gatunku, a dla tych, którzy po kryminały sięgają rzadko tym bardziej będzie zaskoczeniem. 

Gdy doszło do zaginięcia chłopca nikt nie przypuszczał, że po dwóch dniach jego zmasakrowane ciało zostanie odnalezione w lesie z dodatkowo wyciętą dużą liczbą symboli, które dla śledczych początkowo były niejasne. Sprawą zajęli się funkcjonariusze, które mieli za zadanie dowiedzieć się co działo się z zaginionym chłopcem oraz dlaczego jego ciało zostało aż tak zmasakrowane. W toku śledztwa okazało się, że nie jest to jedyna sprawa, którą muszą się zająć. Czy pozostałe były z nią jakoś powiązane? O co w tym wszystkim chodziło?

 ,,Tylko mnie nie budź" Jakuba Trojanowskiego to debiut autora, na który warto się skusić w wolnej chwili. Pozycja jest obszerna, co jakiś czas na jaw wychodzą nowe fakty. Autor umiejętnie myli tropy w taki sposób, że może nawet uda mu się zmylić śledczych. Warto dawać szansę nowym autorom i ,,Tylko mnie nie nudź" jest jedną z tych pozycji, które na pewno znają swoich odbiorców wśród grupy, która jest zainteresowana rozwiązaniem sprawy nie tylko zaginionego przed kilkoma dniami chłopca i jego zmasakrowanym ciałem.
 
Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Novae Res .

11 komentarzy:

 1. Bardzo jestem ciekawa książki, szczególnie że jest to debiut o to na dodatek polskiego autora. Na pewno nie przegapię tej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli chodzi o kryminały, to mnie bardzo ciężko do nich przekonać. Tutaj kusi mnie fakt, że to debiut.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię wspierać debiuty, więc chętnie dam tej książce szansę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Miło można spędzić czas z taką publikacją. Lubię kryminały.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kryminały nie są moim ulubionym gatunkiem. Jedynie komedie kryminalne czasem czytuję. A debiuty bywają ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie przepadam za kryminałami i żeby mnie taka książka wciągnęła, musi być naprawdę dobra.

  OdpowiedzUsuń
 7. Morderstwo dziecka to zbyt mocny temat dla mnie, obawiam się zbyt dużych przeżyć w trakcie czytania

  OdpowiedzUsuń
 8. Odkąd jestem mamą, omijam lektury, gdzie dzieciom dzieje się krzywda. Są dla mnie emocjonalnie za trudne.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo lubię tego typu historie, więc wezmę pod uwagę tę książkę przy okazji kolejnych zakupów w księgarni.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ciekawa okładka. Nie znam tej książki, nawet o niej nie słyszałam. To może być bardzo ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 11. Klimaty czytelnicze, które mi odpowiadają, zatem chętnie tytuł będę miała na uwadze. :)

  OdpowiedzUsuń