Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 17 maja 2022

,,Jak zapewnić lepszą przyszłość swojemu dziecku" Michele Borba

 Nie da się zaprzeczyć, że zarówno badania jak i opinie osób w różnym wieku wskazują na to, że dzieci w wieku szkolnym są przemęczone. 

Ciągła presja ze strony opiekunów, szkoły, ale także kolegów sprawia, że dzieci już od najmłodszych lat są pod ciągłą presją. Wciąż chcą być lepsze od innych, nie pozostawać w tyle, mają ambicje na bycie coraz lepszymi. Jak potwierdzają badania, wpływa to na to, że dochodzi do coraz większej liczby prób samobójczych oraz depresji. Najmłodsze pokolenie nie radzi sobie z tym, by cały czas być pod presją, nie ma się też czemu dziwić. Dorośli także chcą mieć chwilę spokoju, a nie ciągle rywalizować o to, kto będzie miał lepsze umiejętności, oceny, czy więcej zajęć pozalekcyjnych.

,,Jak zapewnić lepszą przyszłość swojemu dziecku" skupia się na siedmiu cechach charakteru, które można wypracować u dziecka w każdym wieku. Są to: pewność siebie, empatia, ciekawość świata, prawość, optymizm, samokontrola i wytrwałość. Należy pamiętać o tym, że pewność siebie nie jest cechą, którą dziecko może mieć od urodzenia. Istnieją specjalne sposoby, które pomagają uczyć podopiecznego, jak nabyć tę umiejętność. Bardzo ważne jest to, by np. chwalić dziecko, także w rozmowie z innymi, by przez przypadek mogło to usłyszeć, ograniczyć korzystanie ze sprzętów elektronicznych, ale także nadmiar zajęć. Warto opracować kodeks honorowy, a w kwestii wytrwałości skupić się na tym, czy wobec dziecka są stawiane właściwe oczekiwania.

Jest to jedno z tych wydań, które idealnie sprawdzi się nie tylko dla rodziców, ale także osób, które mają kontakt z dziećmi - pedagogów, nauczycieli. Po przedstawieniu każdej cechy na zakończenie danego rozdziału jest podsumowanie pięciu najważniejszych wniosków. Tym, co bardzo zasługuje na uwagę, są tematy do dyskusji, znajdujące się na końcu poradnika. Są to wskazówki, ale także pytania do dyskusji o książce. Pytań jest 18, więc jeszcze lepiej można w gronie znajomych przedyskutować poznaną treść.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Muza. 

14 komentarzy:

 1. Niedawno zaczęłam czytać tę książkę i muszę przyznać, że posiada ona sporą dawkę wiedzy, która na pewno pomoże rodzicom w poprawieniu kontaktów z dzieckiem i dotarciu do niego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię od czasu do czasu poczytać tego typu książki. Sama jestem mamą, więc to idealna lektura dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mam w planach tej książki, bo to zupełnie nie mój target. Głównie dlatego, że nie mam dzieci; ale też dlatego, że mam wyksztalcenie pedagogiczne i mam wrażenie, że ta publikacja raczej by mnie niczym nie zaskoczyła.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna sprawa z tymi wnioskami po każdym rozdziale.

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi interesująco, jestem ciekawa czy sprawdza się w praktyce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Z reguły nie czytam poradników, bo nie znajduję w nich nic, o czym wcześniej nie słyszałam, więc nie jest to pozycja, która mnie interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że każdemu dorosłemu, który miewa styczność z dziećmi, przyda się taka książka. Czasem jedno źle powiedziane słowo może np. wpłynąć negatywnie na samoocenę czy pewność siebie dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 8. Sporo czytam na ten temat, bo na starcie trzeba dać dziecku jak najlepszy kapitał emocjonalny, który pozwoli mu wystartować w dorosłe życie. Tę książkę też chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 9. bardzo fajny tytuł, na pewno przyjrzę mu się bliżej

  OdpowiedzUsuń
 10. Zawsze przy takich publikacjach, mam obawę czy na pewno w 100% autorzy mają rację i czy tymi poradami nie zrobię dziecku jakiejś krzywdy emocjonalnej. Ciężko mi się odnieść do tej konkretnej książki, bo jej nie czytałam, ale czytając tego typu poradniki, przepuszczam je przez porządne sito.

  OdpowiedzUsuń
 11. Z pewnością skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Z racji zawodu chętnie sięgnę po ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 13. Myślę, że to pozycja idealna dla osób zainteresowanych tematem. Z pewnością przeczytają ją z zainteresowaniem.

  OdpowiedzUsuń
 14. Też miałam okazję przeczytać tę pozycję i muszę powiedzieć, że warto było!

  OdpowiedzUsuń