Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 10 maja 2022

,,Ocalona" Diana Palmer

 Diana Palmer ma na swoim koncie już kilkaset powieści. Poznaj ,,Ocaloną".

Diana Palmer jest tak popularną autorką, że nie trzeba jej chyba nikomu szczególnie przybliżać. Jak sama przyznaje w treści od autora do tej powieści, w swoich historiach skupia się na małych miasteczkach, gdzie życie toczy się swoim rytmem, a każdy o wszystkich wie tyle, ile jest mu niezbędne do życia. I wiele więcej. Właśnie w takim klimacie jest także ,,Ocalona", która choć nie jest ścisłą kontynuacją ,,Pozory mylą", to jednak bohaterowie poznani tam dostają pierwszeństwo tutaj. Ida Merridan śmie wątpić w to, że jej osąd względem mężczyzn nie działa prawidłowo.

Jako 18-latka wyszła za mąż za Charlesa Merridana, bogatego biznesmena, który był niezwykle czuły, empatyczny, pobudzający młodą kobietę do rozwoju i spędzania czasu w wymarzony sposób. Okazało się jednak, że jego miłością życia był pewien mężczyzna, który doprowadził go do samobójczej śmierci. Niedługo później wokół Idy zaczął kręcić się Bailey Trent, który wydawał się aż kryształowy. Niestety, nie zwróciło to uwagi bohaterki i przez to przeszła prawdziwe piekło, które doprowadziło do skazania małżonka na więzienie. Niestety, czas minął i koszmar zdaje się powracać...

Znana na całym świecie Diana Palmer po raz kolejny pokazuje, że nic nigdy nie jest czarno-białe. ,,Ocalona" to pozornie lekkie czytadło, które jednak skrywa w sobie wiele podtekstów i tajemnic. Przemoc domowa nie jest sprawą ani winą ofiary, to oprawca ma zaburzenia i on jest winien. Autorka porusza także problem alkoholizmu i choć może się wydawać, że na bohaterów spadło wiele trosk, to jednak pokazuje, że z każdej opresji można wyjść zwycięsko, jeśli obok siebie ma się osobę, która wierzy w Ciebie bezgranicznie. Czy Ida znajdzie takiego mężczyznę u swego boku?

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Harper Collins.

11 komentarzy:

 1. Widzę, że książka porusza ważny temat. To zaleta.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawno już nie czytałam żadnej książki tej autorki. To będzie dobre okazję, by to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tej autorki jeszcze nic nie czytałam. Ta powieść wygląda na interesującą, bo niby lekka, dla relaksu, ale jednak z trudnymi tematami. Czuję, że warto po nią sięgnąć. Zatem zapisuje ją sobie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam romansów tej autorki, ale moja ciocia się w nich zaczytuje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam tej autorki, ale dla każdego coś innego...

  OdpowiedzUsuń
 6. O autorce nie słyszałam wcześniej, fabuła mnie zachęca:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Romanse to nie moja bajka, ale z pewnością moją przyjaciółkę zainteresuje :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak, nic nie jest czarno-białe, a niuanse są bardzo istotne.

  OdpowiedzUsuń
 9. Takie książki są najlepsze, niby lekkie, a jednak posiadające jakąś głębię.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zaczytywałam się kiedyś w powieściach autorki :) bardzo lubię jej lekki styl

  OdpowiedzUsuń
 11. nie jest to książka dla mnie, ale wiem komu by się spodobała :-)

  OdpowiedzUsuń