Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 19 maja 2022

,,Owoce zatrutego drzewa. Tom 2" Agnieszka Janiszewska

 ,,Owoce zatrutego drzewa" to seria składająca się z trzech części. Czas na tom drugi.


Kinga Niwińska wychowywana u wujostwa podjęła skuteczną decyzję, by dać sobie spokój z dalszym życiem na łasce i niełasce ciotki, która delikatnie mówiąc nie przepada za siostrzenicą. Kobieta wyprowadza się do Krakowa, gdzie dzięki pomocy i wsparciu swojej odnalezionej ciotki Amelii Gajewskiej dostaje pracę w sklepie jej ojca. Choć bohaterka nie ma w planach zamążpójścia, w pierwszej części grzecznie acz stanowczo podziękowała adoratorowi zaproponowanemu jej przez opiekunkę, to wokół niej kręcą się jednak niedozwoleni adoratorzy.

Agnieszka Janiszewska to coraz bardziej rozpoznawalna na naszym rodzimym rynku pisarka, której twórczość ma w sobie coś przyciągającego. Jej powieści i historie przez nią tworzone słyną z tego, że często są podzielone na dwie części. ,,Owoce zatrutego drzewa" doczekały się trzech tomów, wydanych jednocześnie, co mocno cieszy, ponieważ mogłam od razu od początku przez kolejne lata poznać losy Kingi, głównej bohaterki. To saga, która dzieje się w dawnych czasach, kiedy kobiety miały niewiele do powiedzenia, a jeszcze mniej było im wolno.

Mocno kibicowałam Kindze, by odnalazła swoją drogę. Mocną osobowością, jeśli chodzi o całą serię jest ciotka Burgiewiczowa, ale także wykapana córka Klementyna, która czuje, że odsuwa się od męża. Trudno się jednak temu dziwić, jeśli wszystko musi być po jej myśli, a wyrażenie opinii odmiennej od mamusi skutkuje wielkim oburzeniem. Jeżeli szukasz nietuzinkowej historii, która pochłonie Cię bez reszty, koniecznie daj szansę ,,Owocom zatrutego drzewa". Jestem przekonana, że będzie to dobra decyzja. 

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Zaczytani.

9 komentarzy:

 1. Jestem szczerze zainteresowana poznaniem tego cyklu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię czytać książki w częściach i chyba ta seria by mi się podobała :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zainteresowałaś mnie tą książką i całą serią, do kupienia... Tym bardziej, że polska autorka.

  OdpowiedzUsuń
 4. A w jakich czasach ta historia się dzieje, bo myślałam ,że we współczesnych, ale chyba nie, bo piszesz, że kobiety niewiele miały do powiedzenia. Bardzo zainteresowała mnie ta książka, a właściwie seria.
  Bożenka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mnie to zaciekawiło, chyba to wszystko dzieję się w XIX wieku?

   Usuń
 5. Zarys fabuły wydaje się interesujący - a ja właśnie szukam nowych książek, które zabiorę ze sobą na wakacje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę nadrobić pierwszy tom, bo fabuła mi odpowiada.

  OdpowiedzUsuń
 7. Być może w wolnym czasie się skuszę na książke a dokładnie to na ten cykl

  OdpowiedzUsuń
 8. Miło można spędzić czas z taką serią.

  OdpowiedzUsuń